Ulubione aplikacje na nowych smartfonach Huawei? Sprawdzamy jak w praktyce dział
Sposobów na zainstalowanie ulubionych aplikacji na smartfonach Huawei w sieci znajdziemy kilka. Jedną z najprostszych metod jest wykorzystanie aplikacji MoreApps, która pozwala na łatwe i szybkie pobranie najpopularniejszych na świecie aplikacji, wprost na najnowsze urządzenia z systemem operacyjnym Android i funkcjonujących w oparciu o HMS.
Dzięki MoreApps możemy na swoich smartfonach korzystać z takich aplikacji jak YouTube, Google Maps, Gmail czy Netfilx. Sprawdźmy zatem jak instalacja wygląda w praktyce:
Instrukcja MoreApps:
1. Instalacja MoreApps.
W AppGallery wyszukujemy MoreApps, pobieramy ją na nasz smartfon, a następnie instalujemy.
2. Wybieranie interesujących nas aplikacji.
W wyszukiwarce wpisujemy nazwę aplikacji, którą chcemy zainstalować na naszym smartfonie, a następnie wybieramy źródło, z którego chcemy pobrać aplikację np. APKPure i instalujemy je.
3. Kolejny krok to już tylko wyszukanie interesującej nas aplikacji, pobranie i instalacja.
Teraz można już powoli korzystać z ulubionych aplikacji.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.