Uniwersalne szarości – aranżacja pokoju dziennego z roletami rzymskimi
Pokój dzienny – jest traktowany jako wizytówka mieszkania. Tam przyjmujemy gości, spędzamy czas wolny, często jest to także nasza jadalnia, biuro, dla niektórych nawet sypialnia. Dlatego to pomieszczenie, poza dużą funkcjonalnością, powinno wyróżniać się designem. Takim, w którym dobrze będą się czuć domownicy. Prezentujemy aranżację wnętrza pokoju dziennego w kolorach uniwersalnych szarości, gdzie dużą role odgrywają rolety rzymskie Anwis.
Pasuje do wszystkiego – szarość broni się sama
Szary wcale nie oznacza smutny, co potwierdza aranżacja widoczna na zdjęciach. To bardzo chętnie wykorzystywany obecnie kolor, który znajdziemy często w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Powodów jest kilka.
- Do szarego pasuje prawie wszystko – z powodzeniem zestawimy szarą kanapę z kolorowymi lub wzorzystymi poduchami czy tkanym dywanem.
- Szary doskonale komponuje się z drewnem, dlatego chętnie zestawiamy ten kolor z parkietem, panelami i drewnianymi blatami.
- To także idealny kolor do podkreślenia zieleni świeżych kwiatów i roślin doniczkowych, dlatego kwietniki znajdujące się w pobliżu szarej kanapy i na tle szarych rolet rzymskich to bardzo dobry wybór.
- Co ważne, szarość także ma swoje odcienie. Przedstawione wnętrze doskonale pokazuje różnicę między jasnym odcieniem kanapy i pufa oraz ciemniejszymi roletami rzymskimi, które świetnie dopełniają wnętrza. Dzięki swobodnemu sterowaniu wysokością rolety, możemy dowolnie doświetlać pomieszczenie światłem naturalnym. Oddzielnie część wypoczynkową i część pełniącą funkcję jadalni.
- Ważnym uzupełnieniem stylizacji pomieszczenia, w którym dominują szarości, są sztuczne światło i lampy. Im bardziej wyszukane, ciekawe, geometryczne, tym ciekawszy efekt. Świetnie dopasują się także propozycje ze złotymi zdobieniami oraz te widoczne na zdjęciach, w którym główną rolę odgrywa widoczna żarówka dekoracyjna oraz ciepłe, żółte światło.
Rolety rzymskie
Rolety rzymskie są chętnie wybieranym rozwiązaniem w aranżacji okien. Tę popularność zawdzięczają swojej uniwersalności. Są modne, stylowe i eleganckie, a przy tym bardzo praktyczne. Możemy sterować nimi przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego bądź elektrycznie. Mogą być instalowane do ściany lub do sufitu. Dużą zaletą jest także system RVS – czyli montaż w świetle szyby, który zapewni swobodę w przesłanianiu wybranej części okna. Rynny takiej rolety można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej (za pomocą uchwytów sterujących), uzyskując w oknie efektowne zakładki, które doskonale prezentują się w pokojach dziennych, sypialniach i kuchniach. Rolety rzymskie Anwis, dzięki wykonaniu z najnowszej kolekcji tkanin, są także ekologiczne, zawierają bowiem, m. in. włókna z recyklingu. Dla wielbicieli przytulnych i ciepłych wnętrz doskonałe będą nowe materiały velvetowe oraz nowy model szycia - z fiszbinami umiejscowionymi z przodu lub z tyłu osłony.
Dla pragmatyków, ważną zaletą będzie łatwy sposób czyszczenia rolet rzymskich, a dla wzrokowców - możliwość zakupu poduszek oraz zasłon w tej samej tkaninie.
Efektowne połączenie kolorystyczne w aranżacji wnętrz
Design w kolorze. Artu na PTAK EXPO Warsaw Home
Szybka i efektywna budowa przegród z H+H TEMPO PRO
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.