Komunikaty PR

Menopauza. Zmiany są piękne. Mówmy o tym!

2021-10-08  |  14:00
Biuro prasowe

Porozmawiajmy o menopauzie

Menopauza stanowi jedną trzecią życia kobiety. Co roku przechodzi ją 25 milionów kobiet, a do 2025 roku na całym świecie będzie 1,2 mld kobiet w okresie pomenopauzalnym. To naturalny proces, który średnio zaczyna się w wieku 51 lat.

Menopauza to moment ostatniej miesiączki spowodowany zmianami hormonalnymi: spadkiem stężenia estrogenu, wzrostu FSH i progesteronu. Zmiany te rozpoczynają się już 3-4 lata przed menopauzą objawiając się: nieregularnymi cyklami menstruacyjnymi, uderzeniami gorąca, wypadaniem włosów, rozdrażnieniem, bezsennością, a także oznakami starzenia się skóry, utratą jej gęstości czy zmianą owalu twarzy. Po menopauzie niektóre te symptomy, np. uderzenia gorąca, stopniowo zanikają, inne z kolei nasilają się, co dotyczy np. starzenia się, gdy skóra staje się coraz bardziej wiotka i sucha. Ale to nie wszystko, niedawne odkrycia naukowe wyodrębniły kolejny kluczowy proces hormonalny zachodzący w tym okresie: wzrost poziomu kortyzolu – hormonu stresu. Powoduje to stany zapalne oraz utratę kolagenu w skórze – mówi prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, ginekolog, endokrynolog i seksuolog, członkini Rady Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy. Niewątpliwie menopauza wiąże się zmianami, ale jak mówi ambasadorka kampanii „Menopauza. Zmiany są piękne” – Katarzyna DowborNie musimy się bać zmian, jeśli dobrze się do nich przygotujemy. Dotyczy to też menopauzy i zmian w naszej skórze.

Hormony a skóra

W okresie okołomenopauzalnym proces starzenia się skóry znacznie przyspiesza. Zmniejsza się produkcja sebum. Naskórek staje się cieńszy, co ma negatywny wpływ na barierę ochronną skóry. Słabną naturalne mechanizmy antyoksydacyjne, spowolniona zostaje synteza lipidów, kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Skóra jest bardziej sucha, cieńsza, traci napięcie i jędrność. Zmarszczki stają się bardziej widoczne i pojawia się coraz więcej przebarwień – mówi prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska, dermatolog i alergolog, członkini Rady Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy. I dodaje: Zmiany w tym okresie następują w dwóch etapach i wpływają na szczególne potrzeby skóry. Przed menopauzą, w okresie tzw. perimenopauzy, najważniejsza staje się poprawa gęstości skóry, korekta owalu twarzy i przywrócenie skórze blasku. Po menopauzie będzie to zniwelowanie ściągnięcia i wiotkości skóry, nawilżenie i wygładzenie zmarszczek. W pielęgnacji okołomenopauzalnej najważniejsza jest codzienna pielęgnacja skóry zawierająca składniki aktywne, które pobudzają mechanizmy odbudowy skóry.

Jak zadbać o skórę menopauzalną?

Dzięki pielęgnacji dostosowanej do potrzeb skóry przed i po menopauzie, zmiany będą zachodziły wolniej i mniej skokowo. By pobudzać mechanizmy odbudowy skóry warto sięgać po produkty zawierające składniki aktywne o udowodnionej skuteczności, są m.in.: proksylan i ekstrakt z nasion kasji, które ujędrnią skórę i wypełnią zmarszczki, kwas hialuronowy, który poprawi gęstość, ujędrni skórę i skoryguje owal twarzy oraz kwasy OMEGA 3-6-9, które kompensują uszkodzenia warstwy lipidowej naskórka skóry i głęboko odżywają skórę – mówi dr Sura.

Holistyczne podejście do menopauzy

Od czego zatem zacząć? Od akceptacji faktu, że menopauza jest procesem, przez który przechodzi każda kobieta. Warto też zadbać o jakość snu, dietę bogatą w fitoestrogeny, witaminę D, kwas foliowy i kwasy omega-3 oraz o swoją kondycję psychiczną. We wszystkich nurtujących nas kwestiach związanych z menopauzą, warto poradzić się ekspertów – zdobycie rzetelnej, potwierdzonej badaniami naukowymi wiedzy o tym złożonym procesie, jest niezwykle cenne. Po wystąpieniu zmian na skórze, warto skonsultować się z dermatologiem, który zaproponuje odpowiednią, dostosowaną do potrzeb pielęgnację.

Neovadiol od Vichy – ekspert w pielęgnacji skóry menopauzalnej. Teraz w nowej odsłonie!

Laboratoria VICHY od ponad 20 lat badają wpływ menopauzy na kondycję skóry. W 2021 r., w odpowiedzi na potrzeby skóry menopauzalnej, Vichy stworzyło dwie linie kremów Neovadiol z ulepszonymi formułami: na okres przed menopauzą i po menopauzie, których skuteczność została potwierdzona klinicznie przez dermatologów.

 

  • NEOVADIOL PRZED menopauzą (dawny Kompleks Uzupełniający) z kremami na dzień i noc, z formułą wzbogaconą proksylanem i kwasem hialuronowym, których zadaniem jest przywrócenie skórze gęstości i jej rewitalizacja.
  • NEOVADIOL PO menopauzie (dawny Magistral) z kremami na dzień i na noc, których zadaniem jest odżywienie, regeneracja i przywrócenie jędrności skórze, a ich formuły wzbogacone są proksylanem i kwasami OMEGA 3-6-9.

 

NEOVADIOL niweluje wpływ zmian hormonalnych na skórę i reaktywuje jej mechanizmy.

Zawarte w kremach składniki aktywne:

  • PROKSYLAN + EKSTRAKT Z KASJI – stymulują syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra jest ujędrniona, a zmarszczki wypełnione
  • KWAS HIALURONOWY – sprawia, że skóra jest bardziej gęsta i jędrna, a owal twarzy jest poprawiony
  • KWASY OMEGA 3-6-9 - uzupełniają międzykomórkową strukturę lipidową, a skóra jest intensywnie odżywiona
  • WODA WULKANICZNA VICHY – wzmacnia barierę ochronną skóry oraz zmniejsza jej wrażliwość

 

Gama VICHY NEOVADIOL jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Menopauzy i Andropauzy.

Menopauza. Zmiany są piękne.

18 października przypada Światowy Dzień Menopauzy. Z tej okazji Vichy po raz kolejny rozpoczyna dyskusję o menopauzie. Marka chce wesprzeć kobiety w postrzeganiu menopauzy jako naturalnego etapu, który otwiera przed nimi nowe, piękne możliwości. W ramach projektu „MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE” działa Rada Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy, która dzięki zaangażowaniu ekspertów różnych specjalności, holistyczne edukuje kobiety, jak zadbać o siebie w okresie przed i po menopauzie, by czuły się pięknie i zdrowo we własnej skórze. Idąc jeszcze dalej Vichy uruchamia cykl bezpłatnych warsztatów – kompleksowy program zapewniający kobietom w okresie okołomenopauzalnym dostęp do porad w zakresie: pielęgnacji skóry, odżywiania, dobrego samopoczucia oraz zdrowia.

11 października, godz. 18.30 | MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE. O EMOCJACH, STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIU.

18 października, godz. 18.30 | MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE. O PIĘKNEJ I ZDROWEJ SKÓRZE. Edycja specjalna z okazji Światowego Dnia Menopauzy.

25 października, godz. 18.30 | MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE. O HORMONACH I ZDROWIU.

Zapraszamy na FB marki VICHY: www.facebook.com/vichy.consult, gdzie znajdują się wszystkie informacje na temat kampanii MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE.

A wszystko po to, by menopauza naprawdę była piękną zmianą. To możliwe!

Kontakt dla mediów:

Zuzanna Bieńko

zuzanna.bienko@lbrelations.pl

Zuzanna Klatt

Zuzanna.klatt@lbrelations.pl

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Październikowe Ekocuda w wersji online! Biuro prasowe
2021-10-14 | 09:50

Październikowe Ekocuda w wersji online!

23 i 24 października br. organizatorzy zapraszają na instagramowy profil Ekocudów, gdzie swoją ofertę zaprezentują producenci oraz dystrybutorzy polskich i zagranicznych marek.
Uroda Odkryj nowość od IT Cosmetics!
2021-10-12 | 10:00

Odkryj nowość od IT Cosmetics!

Your Skin But Better Foundation + Skincare to podkład, który pokocha Twoja skóra W ofercie marki IT Cosmetics dostępna jest już nowość: Your Skin But Better Foundation +
Uroda Masz problemy ze snem? Zadbaj o urodę i zdrowie - po prostu lepiej śpiąc.
2021-10-12 | 01:00

Masz problemy ze snem? Zadbaj o urodę i zdrowie - po prostu lepiej śpiąc.

Krótki, przerywany i niespokojny sen odbija się na zdrowiu i urodzie. Nasz nastrój, odporność, a także uroda zależą od jakości snu. Od 7 do 9 godzin snu jest nieodzownym

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Doda: Nie umiałabym być żoną bogatego męża, która tylko leży i pachnie. Jako artystka muszę się spełniać i mieć nowe cele, żebym czuła się potrzebna

Wokalistka przekonuje, że wciąż szuka dla siebie nowych wyzwań zawodowych. Jest osobą niezwykle ambitną i jeśli wyznaczy sobie jakiś cel, który jest dla niej ważny, to nic nie jest w stanie powstrzymać jej przed realizacją swoich planów. Nie boi się ryzyka, lubi wchodzić na nieznane ścieżki i wierzy, że ma w sobie wyjątkową siłę, z której mogą czerpać również inni.

Seriale

Małgorzata Socha: Dzięki „BrzydUli” moja kariera ruszyła z miejsca. Na pewno to była dla mnie trampolina, bo zostałam zauważona

Aktorka przyznaje, że z dużym sentymentem powróciła na plan „BrzydUli”, bo ten serial przyniósł jej dużą popularność i okazał się dla niej przepustką do sławy. Małgorzata Socha przekonuje więc, że z prawdziwą przyjemnością ponownie wcieliła się w uwielbianą przez widzów, szaloną Violettę Kubasińską. Nowe odcinki cieszą się wśród fanów dużą popularnością, dlatego też, jej zdaniem, producenci powinni wykorzystać ten potencjał i nie mówić jeszcze ostatniego słowa.

Regionalne - Śląskie

Od 2022 roku Krajowa Sieć Kardiologiczna ma objąć kolejne regiony. To szansa na przyspieszenie diagnostyki i leczenia chorób serca

Choroby układu krążenia, a wśród nich choroby serca, są najczęstszą przyczyną zgonów Polaków – odpowiadają za 40 proc. z nich. Te statystyki są znacznie gorsze niż w bogatszych krajach UE – wskazuje raport Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB. Choroby te są też najczęstszym powodem hospitalizacji, a pacjenci, którzy się z nimi zmagają, są w większym stopniu narażeni na wielochorobowość. Do kardiologów w tym roku trafia więcej pacjentów z chorobami serca, na co wpływ miały dotychczasowe fale pandemii. Lekarze upatrują szansy na poprawę sytuacji chorych w nowym programie Krajowej Sieci Kardiologicznej, której pilotaż ruszył we wrześniu na Mazowszu.