W Galerii Jurajskiej wyrósł zamek! Można nauczyć się w nim magicznych sztuczek

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
W Galerii Jurajskiej otwarto jedyną w Częstochowie szkołę magii i iluzji z prawdziwego zdarzenia. Na pasażu centrum handlowego powstał właśnie olbrzymi zamek z wieżami, w którym mieści się szkoła czarów. Za jej murami, pod okiem iluzjonisty, najmłodsi mogą nauczyć się różnych sztuczek i trików, spróbować eliksirów przyrządzonych przez alchemika, a także wziąć udział w warsztatach i animacjach, które przenoszą do świata magii.
Wszystko to w oryginalnej aranżacji. Lekcje odbywają się tu bowiem w Sali Zaklęć, którą wypełniają świece, pająki, sowy, latające miotły czy ruchome obrazy. Siadając w szkolnych ławkach dzieci otrzymują natomiast togi oraz magiczne różdżki.
– Jurajska Szkoła Magii i Iluzji to atrakcja dla dzieci, które ciekawi świat czarów oraz czarodziejów i chociaż na chwilę chciałby przenieść się do tej pełnej przygód krainy – mówi Anna Borecka, wicedyrektor Galerii Jurajskiej. – Lekcje w szkole to okazja do tego, aby nauczyć się sztuczek od zawodowego iluzjonisty, a także dobrze bawić się z rówieśnikami, spędzając czas w klimatycznym miejscu. To także pomysł na to, jak ciekawie wypełnić najmłodszym zimowe ferie – dodaje.
Jurajska Szkoła Magii i Iluzji działać będzie w Galerii Jurajskiej do 17 lutego. Z organizowanych w niej lekcji mogą skorzystać dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Aby wziąć w nich udział, nie trzeba się wcześniej zapisywać.
Szkoła czynna jest od godz. 12.00 do 18.00. Wstęp za jej mury jest natomiast bezpłatny. Zgodnie z regulaminem imprezy, w zabawie w Jurajskiej Szkole Magii i Iluzji mogą brać udział dzieci wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.
To jednak nie koniec atrakcji, jakie przygotowano w Jurajskiej. Każdego dnia setka dzieci (decyduje kolejność zgłoszeń), które wezmą udział w lekcjach, otrzyma od galerii magiczną różdżkę. Z kolei 17 lutego, czyli w ostatnim dniu zajęć, Galeria Jurajska rozda 200 książek z przygodami Harrego Pottera. Powędrują one do rąk pierwszych dwustu dzieci, które zjawią się w Jurajskiej Szkole Magii i Iluzji.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.