Komunikaty PR

W przyszłości zaoszczędzisz - czyli nowa seria zasilaczy do notebooków od Hamy

2020-04-28  |  09:47
Biuro prasowe

1 kwietnia br. weszły w życie nowe wymogi dotyczące ekoprojektu dla zasilaczy zewnętrznych o mocy wyjściowej maksymalnie 250 W. Uwzględniając je, Hama postanowiła stworzyć serię kilkunastu zasilaczy, które dzięki specjalnym adapterom mogą być podłączane do notebooków.

Według nowych wymogów ekologicznych zasilacze zewnętrze powinny cechować się mniejszym zużyciem energii przy wysokiej wydajności, zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię w przypadku nieużywania oraz być bardziej przyjazne dla środowiska. Jeśli chodzi o same zasilacze notebookowe, powinny one według Ministerstwa Środowiska rocznie oszczędzać 500.000 ton CO2 i 94 miliardy Wh. Aby było to możliwe, należy korzystać z zasilaczy spełanijących obecnie obowiązujące wymogi, jak te najnowsze od Hamy.

Ekologiczne rozwiązanie i asystent adapterów w jednym

Najnowsza seria zasilaczy notebookowych Hama cechuje się prostą formą i nowoczesnym designem. Do wyboru są produkty zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej. Zasilacze posiadają różne wejścia, dlatego mają wszechstronne zastosowanie - z powodzeniem można korzystać z nich w biurze lub w domu, w podróży, a nawet w aucie osobowym. Dzięki specjalnym adapterom zgodnym z aktualnymi wymaganiami sprzętowymi, które dołączane są do zestawu, użytkownik zyskuje możliwość podłączenia zasilacza do każdego notebooka. Warto wspomnieć, że dla wszystkich produktów z tej serii zaprojektowano spójne opakowanie. Jest ono przyjazne dla użytkownika, ponieważ wszelkie ważne informacje np. na temat mocy, napięcia na wejściu i wyjściu oraz dołączonych adapterów są zawarte w dobrze widocznym miejscu.

Najnowsze zasilacze notebookowe od Hamy to rozwiązania, które szczególnie zainteresują osoby lubiące być na bieżąco z nowinkami technologicznymi, a zarazem ceniące produkty przyjazne środowisku.

Cena produktów waha się między 8-100 EUR

Produkty będę dostępne w Polsce pod koniec tego roku.

Więcej informacji można znaleźć na stornie producenta: https://pl.hama.com/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Dreame comes true – doskonały rok marki Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:00

Dreame comes true – doskonały rok marki

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, dołożył wszelkich starań, aby mijający rok był dla marki przełomowy. Własne punkty sprzedaży, pozycja lidera na
IT i technologie Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
2024-12-16 | 16:00

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, w ostatnim czasie wprowadził do swojej oferty w Polsce trzy modele odkurzaczy pionowych. Mowa o R20 Aqua z innowacyjną
IT i technologie A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
2024-12-16 | 16:00

A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?

Zima. Szarość za oknem. Światła miasta gasną wcześniej, a smutne odcienie powtarzalnej codzienności wdzierają się do wyobraźni. W tej monotonii zaczynacie poszukiwać czegoś więcej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.