Komunikaty PR

W zgodzie z naturą - czapki dziecięce zdrowe dla głowy i planety

2022-03-30  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania Broel ( 0.02 MB )

Od kilku lat obserwujemy coraz większą popularność ubrań z naturalnych tkanin. Nic w tym dziwnego, skoro są one przyjazne dla skóry, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i wilgoci oraz są lepsze dla środowiska. Kwestia ta staje się jeszcze ważniejsza, jeśli mówimy o odzieży dziecięcej i delikatnej skórze maluchów.

Konsumenci są obecnie o wiele bardziej świadomi niż kilkanaście czy nawet kilka lat temu. Coraz częściej wczytujemy się w metki czy etykiety ze składem, aby wiedzieć dokładnie, co jemy oraz jakimi ubraniami i produktami otaczamy siebie i nasze dzieci. Nie inaczej jest z akcesoriami i dodatkami - od jakości czapek, rękawiczek czy szalików zależy bardzo wiele.

Materiał pod lupą

Na rynku dostępne są czapki dla dzieci z wielu różnych materiałów, jednak ich właściwości mogą być zupełnie różne. Najlepiej zdecydować się na tkaniny naturalne. Zimą, jeśli zależy nam na porządnym zabezpieczeniu dziecka przed utratą ciepła możemy postawić na różne odmiany wełny lub grubą bawełnę. Z kolei w okresach przejściowych, tzn. wiosną i jesienią świetnie sprawdzi się po prostu czapka bawełniana.

- Idealnym materiałem na wiosenną czapeczkę dla dziecka jest bawełna organiczna. Wybierając tkaninę organiczną mamy pewność, że do jej produkcji nie zostały użyte silne substancje chemiczne. Niestety, niektóre silne środki stosowane m.in. do barwienia tkanin mogą podrażniać delikatną skórę dziecka - informuje Alicja Mielcarek-Migdalska, opiekun marki Broel.

Podrażnienia to również temat silnie związany z noszonymi przez dziecko materiałami. Syntetyczne włókna są z reguły mniej przyjemne w dotyku i częściej powodują dyskomfort ze względu na to, że nie pozwalają skórze oddychać.

Jak zapewnić ciepło, ale nie przegrzać organizmu?

Syntetyczne materiały nie pozwalają na wymianę powietrza między głową dziecka a otoczeniem. Można by uznać to za efekt pozytywny, jeśli zależy nam na utrzymaniu temperatury ciała, jednak w rzeczywistości nie jest to pożądany stan. Oczywiście, czapka służy do zatrzymania ciepła, jednak pewna wymiana powietrza jest konieczna chociażby po to, aby odprowadzić wilgoć. Ciało dziecka produkuje pot, który powinien mieć możliwość odparowania.

Umożliwiają to właśnie naturalne tkaniny, takie jak bawełna organiczna czy wełna. Wchłaniają one pojawiającą się wilgoć, która następnie odparowuje. Skutek jest taki, że głowa dziecka pozostaje sucha. Dzięki temu jest mu również ciepło - mokra skóra głowy prowadzi do szybkiego obniżenia temperatury ciała. Dzięki tej właściwości tkanin naturalnych, czapki z nich wykonane niejako dostosowują się do sytuacji - kiedy jest zimniej, głowa się nie poci, więc nie trzeba odparowywać wilgoci. Z kolei, gdy jest cieplej lub dziecko więcej się rusza, znajduje ona ujście. W przypadku tkanin syntetycznych taka wymiana nie zachodzi.

Naturalne materiały przyjazne nie tylko dzieciom, ale i planecie

Naturalne materiały są o wiele lepsze nie tylko dla nas samych, ale również dla naszej planety. Różnice można zauważyć już na etapie produkcji, ale największy wpływ ma to, co dzieje się, kiedy czapka nie jest nam już potrzebna i ląduje na śmietniku. Niestety, tkaniny syntetyczne rozkładają się bardzo długo. Coraz lepiej dostępne są opcje recyklingowania takich włókien, jednak proces ten wciąż ma swoje ograniczenia.

Fakt, że organiczne materiały pozbawione są wielu szkodliwych substancji chemicznych, z których korzysta się w procesie produkcji także sprawia, że są one bardziej przyjazne dla środowiska. To zdecydowanie mniej zanieczyszczeń pochodzących z zakładów zajmujących się wytwarzaniem materiałów oraz mniej toksyn, które dostaną się do gleby, jeśli dany produkt trafi na wysypisko śmieci.

Jak widać, zdecydowanie warto postawić na naturalne materiały w szafie naszego dziecka, również w przypadku pomijanych przez niektórych akcesoriów jak czapki czy kominy. Są one nie tylko ciepłe i komfortowe w noszeniu, ale przede wszystkim bezpieczne dla skóry i organizmu.


Broel to marka należąca do spółki CDRL S.A., która od 25 lat tworzy wyjątkowe czapki i akcesoria idealnie dopasowane do potrzeb niemowląt, przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Wszystkie produkty powstają w Polsce, a materiały do ich produkcji zamawiane są od wyselekcjonowanych polskich producentów. Oferta marki dostępna jest w sklepie internetowym broel.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Uśmiech, który zmienia świat – MGA inspiruje dzieci i dorosłych do dzielenia się Biuro prasowe
2024-10-04 | 12:30

Uśmiech, który zmienia świat – MGA inspiruje dzieci i dorosłych do dzielenia się

Badania opublikowane w Nature Human Behaviour potwierdzają, że uśmiechanie się może poprawić nastrój. Naukowcy, bazując na hipotezie mimicznego sprzężenia zwrotnego,
Dziecko Trudne nowego początki – czyli o czym warto pomyśleć w pierwszym okresie macierz
2024-09-30 | 17:00

Trudne nowego początki – czyli o czym warto pomyśleć w pierwszym okresie macierz

Narodziny dziecka to jedno z najpiękniejszych, ale i najbardziej wyczerpujących doświadczeń w życiu kobiety. W ferworze opieki nad noworodkiem często trudno pamiętać o własnych
Dziecko Adaptacja pierwszoklasisty okiem ekspertów - poznaj praktyczne wskazówki
2024-09-30 | 16:00

Adaptacja pierwszoklasisty okiem ekspertów - poznaj praktyczne wskazówki

Początek września to dla wielu rodziców czas pełen wyzwań - zwłaszcza dla tych, których dziecko po raz pierwszy przekracza szkolne progi. Związane są one nie tylko z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Moda

Monika Miller: Moja szafa jest dosyć mała. Lepiej jest mieć mniej rzeczy świetnej jakości, niż kupować kilogramy ubrań i za pół roku je wyrzucać

Aktorka jest zwolenniczką recyklingu, dawania garderobie drugiego życia i korzystania z opakowań biodegradowalnych. Jak zauważa, kupując sobie często nowe ubrania i dodatki, czy to dla przyjemności, czy też podążając za trendami, zapominamy, że proces produkcji odzieży pochłania duże ilości wody i prądu, a transport jej do sklepów generuje ślad węglowy. Monika Miller przekonuje, że nie chce się przyczyniać do obciążania środowiska, dlatego kupuje z głową. Ma więc w szafie niewiele rzeczy, ale są one dobrej jakości i służą przez długi czas.

Edukacja

Nowotwór wykryty na wczesnym etapie może być całkowicie wyleczalny. Tylko co trzeci Polak wykonuje jednak regularne badania profilaktyczne

Polacy najbardziej boją się chorób nowotworowych, ale nie doceniają roli profilaktyki, która ma największe znaczenie dla skutecznego leczenia raka – wynika z badania „Polki i Polacy a choroby i zdrowie”. Dane Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego,, wskazują, że problem niskiego uczestnictwa w badaniach przesiewowych związany jest raczej z przekonaniami oraz poziomem wiedzy na ich temat, a nie wydolnością systemu czy brakiem dostępu do badań. Zmianie tej sytuacji ma służyć kampania „Nie gadaj, tylko się zbadaj” uruchomiona przez PZU. Eksperci chcą zachęcać nie tylko do regularnych badań, ale też zmiany stylu życia na zdrowszy.