Komunikaty PR

Wakacyjna moda dziecięca na każdą okazję

2020-07-17  |  14:00
Biuro prasowe

Na ten moment czekali wszyscy – uczniowie, rodzice i nauczyciele, szczególnie że ostatni czas nie był łaskawy. Mamy 2 miesiące odpoczynku i wakacyjnej laby. To już ostatni dzwonek, żeby odświeżyć wakacyjną garderobę dzieci, szczególnie jeśli wyrosły z ubrań z poprzedniego sezonu. Warunki są dwa – ma być wygodnie i kolorowo. Sprawdzamy, co w wakacyjnej modzie piszczy!

Choć te wakacje mogą być inne, bo dalekie wojaże trzeba odłożyć na później, to wakacyjna moda nie stoi w miejscu i proponuje stroje dopasowane do każdego rodzaju letniego wypoczynku – wyjazdu za miasto albo dobrze spędzonego czasu w mieście.

Dla każdego coś dobrego

Nie brakuje intensywnych i neonowych barw, zabawy gradientem, falbanek, motyli i kwiatów, bohaterów kreskówek, marynistycznych wzorów i motywów znanych ze świata surferów oraz dodatków, takich jak kolorowe spinki do włosów albo czapki z daszkiem.

– Moda dla dzieci, szczególnie w wersji letniej, jest różnorodna i pełna barw, wszystkie chwyty dozwolone. Dzieci nie ogranicza dress code ani konwenanse, które obowiązują w świecie dorosłych. Jedyne, o czym warto pamiętać to, aby odzież nie krępowała ruchów i dawała swobodę, którą dzieci uwielbiają. Reszta to kwestia gustu zarówno najmłodszych, jak i rodziców. Sukienka w „księżniczkowym” stylu w cukierkowym różu z kwiatowymi aplikacjami? Jasne! Zestaw: top w neonowym żółtym kolorze z szortami ze zwisającymi frędzlami, a do tego włosy z kolorowymi warkoczykami? Jak najbardziej! Kombinezon w kwiatki, podobny do tego, który nosi mama? Brzmi jak marzenie! Choć może się wydawać, że w modzie dla chłopców opcji jest mniej, nic bardziej mylnego. Mali panowie mogą wyglądać równie uroczo, co dziewczynki i nosić kolorowe ubrania – mówi ekspertka marki KiK.

Na plac zabaw, lody i karuzelę

Żeby poczuć wakacyjną frajdę, dzieci wcale nie potrzebują zagranicznych kurortów – czasem wystarczy dobry pomysł na zabawę – o czym doskonale wiedzą rodzice, którzy w trakcie kwarantanny organizowali życie kulturalno-rozrywkowe swoich pociech. Wakacyjny klimat można odkryć także w mieście, zabierając najmłodszych choćby na wypasiony plac zabaw, organizując wycieczkę do zoo z pysznymi lodami w pakiecie czy idąc na karuzelę do parku. W takich miejscach najlepiej sprawdzi się odzież, która będzie po prostu wygodna.

– Dzieci (szczególnie te małe) są najbardziej szczęśliwe, kiedy mogą się pobrudzić – warto o tym pamiętać, wybierając strój do zabawy w plenerze. Na wyprawy na plac zabaw czy wizytę w lodziarni sprawdzi się wygodna, lekka i przewiewna odzież. Dla dziewczynek sukienki z miękkiego dżerseju w pastelowych kolorach, zdobione motylkami lub serduszkami czy zwiewne topy i kolorowe szorty. Do tego sandałki – oczywiście wersja nie do zdarcia. Chłopcy będą dobrze bawić się w koszulkach z nadrukami ulubionych pojazdów lub bohaterów z kreskówek oraz wygodnych bermudach czy spodenkach typu cargo, w których można pochować różne znaleziska i skarby – komentuje ekspertka marki KiK.

Do ogrodu, na biwak i plażę

Spanie pod namiotem, rozpalanie ogniska i budowanie obozowiska to ogromna frajda dla dzieci. Nawet jeśli nie wyjadą na obóz harcerski, można w domowych warunkach stworzyć wypoczynek a’la biwak – wystarczy rozbić namiot w ogrodzie albo wybrać się z rodziną na pole namiotowe, koniecznie w bliskości jeziora. W takich warunkach najlepiej sprawdzi się dziecięca odzież sportowa lub w typie basic, która jest maksymalnie wygodna – np. legginsy, rowerowe szorty z dżerseju czy kolorowe bezrękawniki.

– Jednoczęściowe kostiumy, komplety kąpielowe i bikini spodobają się małym damom, szczególnie jeśli będą ozdobione falbankami, wzorami w paski i kropki czy podobiznami jednorożców. Chłopcy gustują w kolorowych kąpielówkach, szortach z elementami z bajek czy kombinezonach surfingowych. Warto pamiętać o dodatkach, bez których na plażę ani rusz – słomkowy kapelusz albo czapka z daszkiem i kolorowe okulary, w których świat wygląda zawsze różowo – dopowiada ekspertka marki KiK.

Koszulki i topy, bermudy i szorty, spódniczki, sukienki i kombinezony, wreszcie stroje kąpielowe – wybór dziecięcej odzieży letniej jest ogromny. Dlatego kompletując garderobę dla chłopca lub dziewczynki warto pamiętać o tym, aby nie tylko cieszyła oko i była wygodna, ale także pasowała do dziecięcego stylu spędzania czasu, bo tego nie da się zamknąć w sztywne ramy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz Biuro prasowe
2024-06-27 | 11:30

Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz

Jeśli twój nastolatek marzy o studiach zagranicznych, wakacje to dobry czas, aby mu w tym pomóc. Wcale nie chodzi o siedzenie z nosem w podręcznikach,
Dziecko Moc atrakcji w Porcie Łódź
2024-06-26 | 12:40

Moc atrakcji w Porcie Łódź

Finał Maratonu Zabawy, wspólne oglądanie meczów Euro 2024 w Strefie Kibica oraz „Dobranocka”, czyli kolejna edycja TME Polówka, podczas której
Dziecko Jak przygotować się do porodu – 5 cennych rad
2024-06-24 | 19:00

Jak przygotować się do porodu – 5 cennych rad

Choć do tego niezwykłego momentu jest dużo czasu na przygotowania, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć je jak najwcześniej. Ważne jest nie tylko skompletowanie wyprawki czy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.