Komunikaty PR

Wakacyjny relaks z angielskim? To możliwe!

2024-06-20  |  11:45
Do pobrania inf.pras. ( 0.57 MB )

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To przede wszystkim czas odpoczynku i relaksu, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. To również doskonała okazja, aby poćwiczyć angielski, którego nauczyły się w roku szkolnym. Jak kontynuować naukę w sposób przyjemny i bezstresowy? Eksperci dzielą się sprawdzonymi metodami, które pomogą utrzymać kontakt z językiem angielskim podczas letniej przerwy.

Zawieraj nowe znajomości 

Wakacje to świetny czas na praktyczne zastosowanie nauki, np. poprzez konwersacje na lotnisku, w hotelu z zagranicznymi kolegami i koleżankami podczas obozu czy wyjazdu z rodzicami. To nieoceniona okazja, aby poprawić umiejętności mówienia i rozumienia oraz nabrać pewności siebie w używaniu języka w codziennych sytuacjach.

Wybierz obóz językowy 

Udział w obozach językowych to kolejna atrakcyjna opcja. Tego rodzaju wyjazdy łączą naukę z zabawą i pozwalają na intensywną praktykę języka w naturalnym środowisku. Taka forma wakacyjnego odpoczynku zawiera różnorodne aktywności, które angażują uczestników i sprawiają, że angielski staje się częścią codziennych przygód i wyzwań.

Twórz własne treści

Rzuć swojemu dziecku wakacyjne wyzwanie. Niech spisuje swoje wspomnienia, prowadzi dziennik, tworzy krótkie opowiadania czy nagrywa własne podcasty po angielsku. To sprawdzony sposób na rozwijanie umiejętności pisania i mówienia. Te aktywności pozwalają na kreatywne wyrażanie siebie i praktykę języka w kontekście osobistych zainteresowań i pasji.

Utrzymywanie kontaktu z językiem angielskim w wakacje nie musi być trudne ani nudne. Ważne jest, aby znaleźć aktywności, które sprawiają przyjemność, a jednocześnie angażują w naukę. Dzięki temu proces uczenia się staje się naturalny i efektywny” – mówi Beata Wysocka, metodyczka Early Stage, szkoły języka angielskiego.

Oglądajcie filmy po angielsku

Czytanie książek i oglądanie filmów po angielsku to jeden z najprostszych i najprzyjemniejszych sposobów na naukę języka w wakacje. Wybór interesujących lektur, czasopism, komiksów lub filmów, bajek czy seriali w angielskiej wersji, pozwala na zanurzenie się w języku w naturalny sposób. To nie tylko przyjemność, ale również skuteczna metoda na wzbogacenie słownictwa i lepsze zrozumienie kontekstu używanych zwrotów.

Pomocne będzie również integrowanie języka angielskiego z codziennymi czynnościami. Wymienianie angielskich nazw tego, co się mija podczas wycieczki czy spaceru, gotowanie według anglojęzycznych przepisów, słuchanie angielskich piosenek czy ustawienie języka angielskiego w urządzeniach elektronicznych to również proste sposoby na utrzymanie kontaktu z językiem w naturalny i nieformalny sposób.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.