Komunikaty PR

Wakacyjny relaks z angielskim? To możliwe!

2024-06-20  |  11:45
Do pobrania inf.pras. ( 0.57 MB )

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To przede wszystkim czas odpoczynku i relaksu, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. To również doskonała okazja, aby poćwiczyć angielski, którego nauczyły się w roku szkolnym. Jak kontynuować naukę w sposób przyjemny i bezstresowy? Eksperci dzielą się sprawdzonymi metodami, które pomogą utrzymać kontakt z językiem angielskim podczas letniej przerwy.

Zawieraj nowe znajomości 

Wakacje to świetny czas na praktyczne zastosowanie nauki, np. poprzez konwersacje na lotnisku, w hotelu z zagranicznymi kolegami i koleżankami podczas obozu czy wyjazdu z rodzicami. To nieoceniona okazja, aby poprawić umiejętności mówienia i rozumienia oraz nabrać pewności siebie w używaniu języka w codziennych sytuacjach.

Wybierz obóz językowy 

Udział w obozach językowych to kolejna atrakcyjna opcja. Tego rodzaju wyjazdy łączą naukę z zabawą i pozwalają na intensywną praktykę języka w naturalnym środowisku. Taka forma wakacyjnego odpoczynku zawiera różnorodne aktywności, które angażują uczestników i sprawiają, że angielski staje się częścią codziennych przygód i wyzwań.

Twórz własne treści

Rzuć swojemu dziecku wakacyjne wyzwanie. Niech spisuje swoje wspomnienia, prowadzi dziennik, tworzy krótkie opowiadania czy nagrywa własne podcasty po angielsku. To sprawdzony sposób na rozwijanie umiejętności pisania i mówienia. Te aktywności pozwalają na kreatywne wyrażanie siebie i praktykę języka w kontekście osobistych zainteresowań i pasji.

Utrzymywanie kontaktu z językiem angielskim w wakacje nie musi być trudne ani nudne. Ważne jest, aby znaleźć aktywności, które sprawiają przyjemność, a jednocześnie angażują w naukę. Dzięki temu proces uczenia się staje się naturalny i efektywny” – mówi Beata Wysocka, metodyczka Early Stage, szkoły języka angielskiego.

Oglądajcie filmy po angielsku

Czytanie książek i oglądanie filmów po angielsku to jeden z najprostszych i najprzyjemniejszych sposobów na naukę języka w wakacje. Wybór interesujących lektur, czasopism, komiksów lub filmów, bajek czy seriali w angielskiej wersji, pozwala na zanurzenie się w języku w naturalny sposób. To nie tylko przyjemność, ale również skuteczna metoda na wzbogacenie słownictwa i lepsze zrozumienie kontekstu używanych zwrotów.

Pomocne będzie również integrowanie języka angielskiego z codziennymi czynnościami. Wymienianie angielskich nazw tego, co się mija podczas wycieczki czy spaceru, gotowanie według anglojęzycznych przepisów, słuchanie angielskich piosenek czy ustawienie języka angielskiego w urządzeniach elektronicznych to również proste sposoby na utrzymanie kontaktu z językiem w naturalny i nieformalny sposób.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Moc atrakcji w Porcie Łódź Biuro prasowe
2024-06-26 | 12:40

Moc atrakcji w Porcie Łódź

Finał Maratonu Zabawy, wspólne oglądanie meczów Euro 2024 w Strefie Kibica oraz „Dobranocka”, czyli kolejna edycja TME Polówka, podczas której widzowie
Dziecko Jak przygotować się do porodu – 5 cennych rad
2024-06-24 | 19:00

Jak przygotować się do porodu – 5 cennych rad

Choć do tego niezwykłego momentu jest dużo czasu na przygotowania, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć je jak najwcześniej. Ważne jest nie tylko skompletowanie wyprawki czy
Dziecko Coraz więcej młodocianych wśród gapowiczów
2024-06-24 | 08:00

Coraz więcej młodocianych wśród gapowiczów

Liczba osób wpisanych do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej za jazdę bez biletu spadła o jedną piątą. Jeszcze w czerwcu zeszłego roku w całej Polsce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W lasach, na plażach i górskich szlakach zalegają tony plastikowych odpadów. To katastrofa dla środowiska

Wraz z początkiem sezonu letniego rośnie sterta śmieci zalegających na polskich plażach, górskich szlakach i w lasach. To tzw. weekendowe śmieci, czyli opakowania po jedzeniu i napojach, jednorazowe naczynia, grille, mokre chusteczki, zużyte pieluchy, ale też niedopałki papierosów i kapsle. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii. Tym bardziej że gros odpadów stanowią plastikowe śmieci. W problem nieoddawanych do recyklingu odpadów i zalewu jednorazowych plastików wymierzone są przede wszystkim regulacje prawne przyjmowane na poziomie UE, ale też akcje edukacyjne. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad nastąpił w świadomości Polaków duży postęp, ale tony zbieranych śmieci w trakcie akcji sprzątania świadczą o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Handel

Polacy pokochali diety pudełkowe. Inspekcja handlowa sprawdza jakość dań, ich składy i oznakowanie

Szacuje się, że cateringi dietetyczne codziennie karmią prawie ćwierć miliona konsumentów w Polsce. Ich zaletą jest wygoda, oszczędność czasu, możliwość kontroli dostarczanych kalorii czy urozmaicenia codziennych posiłków, ale konsumenci powinni uważniej przyglądać się temu, co oferują i dostarczają im firmy cateringowe. Zdarza się im bowiem pomijać szczegółowe informacje o oferowanych przez nie posiłkach lub wręcz wprowadzać w błąd odnośnie do ich właściwości, składu czy masy. IJHARS zakwestionowała ok. 80 proc. skontrolowanych produktów.

Żywienie

Robert El Gendy: Za granicą można spędzić wakacje za dużo mniejsze pieniądze niż nad polskim morzem czy na Mazurach. U nas jest za drogo, często nieadekwatnie do jakości

Prezenter zaznacza, że jest łowcą okazji i dość szybko potrafi znaleźć atrakcyjną ofertę wyjazdu na wakacje za granicą. Dlatego nigdy nie planuje urlopu z dużym wyprzedzeniem, bo często rezerwuje ostatnie miejsca tuż przed wylotem. Robert El Gendy podkreśla, że ze względu na wysokie ceny żywności i miejsc hotelowych w polskich kurortach woli polecieć do innego kraju, gdzie ma gwarancję dobrej pogody, atrakcyjnej lokalizacji i wyśmienitego jedzenia. Jak tylko może, stara się unikać paragonów grozy i przykrych niespodzianek.