Komunikaty PR

Walka o planetę czy o własne życie? Kolejny sezon mrocznego thrillera ‘The Head’

2023-03-01  |  08:00

Serial ‘The Head’ to idealna propozycja dla fanów mrocznych historii rozgrywających się w nietypowych sceneriach. W nowym sezonie przeniesiemy się z mroźnej Antarktydy blisko 3,000 km na północ wprost do najbardziej niedostępnego miejsca na Ziemi – punktu ‘Nemo’ na Morzu Arktycznym. Biolog Arthur Wilde (John Lynch), znany widzom z pierwszej odsłony serii, wraz z grupą naukowców ze statku ‘Alexandria’ będzie musiał zmierzyć się ze śmiertelnym zagrożeniem. Jednym z twórców serialu ‘The Head’ jest m.in. zdobywca nagrody ‘Primetime Emmy Award 2012’ za produkcję ‘Homeland’ - Ran Telem. Drugi sezon hitowego thrillera pojawi się na platformie streamingowej Viaplay już 5 marca.

Najbardziej niedostępne miejsce na Ziemi

Makabryczne wydarzenia ze stacji badawczej na Antarktydzie na zawsze pozostaną w pamięci wybitnego biologa Arthura Wilde (John Lynch), który zajmuje się badaniem skutków zmian klimatycznych. W drugim sezonie mężczyzna dołącza do dr Maggie Mitchell (Katharine O’Donnelly) oraz jej zespołu przebywającego na statku badawczym ‘Alexandria’, przebywającego obecnie w Punkcie Nemo, niemal 3 tys. kilometrów od stałego lądu. W tym samym czasie w jednej z kabin zostaje odnaleziona głowa odcięta od ciała jednego z członków załogi. Nikt nie wie kto dokonał zbrodni. Każdy staje się jednocześnie podejrzanym i potencjalną ofiarą.

Nieznany sprawca

Pierwszy sezon serialu ‘The Head’ zyskał szeroką grupę fanów na całym świecie. Choć widzowie poznali już motyw i tożsamość sprawcy makabrycznego morderstwa dokonanego na członkach zespołu badawczego na Antarktydzie, wciąż brakuje odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Co tak naprawdę stało się na biegunie południowym? Czy chodziło o zemstę, a może motywem był dostęp do przełomowych badań dr Wilde? Jedno jest pewne - w kolejnym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocjonujących zwrotów akcji, trudnych do rozwikłania tajemnic, a przede wszystkim dramatyczna walka o przetrwanie w dusznej atmosferze nieustającego zagrożenia na drugim końcu świata.

Obsada i twórcy

W produkcję ‘The Head’ zaangażowani zostali międzynarodowi twórcy. W obsadzie zobaczymy m.in brytyjskiego aktora Johna Lyncha, zdobywcę nagrody AACTA[1] dla najlepszego aktora (1995) za rolę w filmie ‘Aniołek’, jego rodaczkę Katharine O’Donnelly ('Maria, królowa Szkotów'), irlandzkiego aktora Moe Dunforda ('Wikingowie', 'Teksańska masakra piłą mechaniczną') czy pochodzącego z Hiszpanii Enrique Arce ('Dom z papieru', 'Terminator: Mroczne przeznaczenie'). Ponadto w produkcji pojawią się aktorzy m.in z takich państw, jak Japonia, Liban, Szwecja, Argentyna i Niemcy. Producentem serialu jest Ran Tellem (‘Homeland’), a reżyserem Jorge Dorado ('Feria: Najciemniejsze światło', ‘Giganci’). Za produkcję serialu odpowiada Mediapro Studio.

‘Chcemy, by platforma Viaplay była miejscem, które nie tylko dostarcza widzom wiele emocjonujących historii, ale także porusza w swoich produkcjach najistotniejsze tematy naszych czasów. Seriale dotyczące postępujących zmian klimatycznych, takie jak ‘The Head’, czy ekologiczny thriller ‘Odwet oceanu’ zajmą ważne miejsce w szerokiej bibliotece międzynarodowych seriali fabularnych Viaplay.’ - mówi Filippa Wallestam, EVP i Chief Content Officer w Viaplay Group.

Drugi sezon serialu ‘The Head’ będzie dostępny w Polsce od 5 marca wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.


[1] Nagrody Australijskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej, znane jako nagrody AACTA, są przyznawane corocznie przez Australijską Akademię Sztuki Filmowej i Telewizyjnej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film STRZELIŁAM DO ANDY’EGO WARHOLA – ZAWIŁA HISTORIA RADYKALNEJ FEMINISTKI I PISARKI Biuro prasowe
2024-08-05 | 01:00

STRZELIŁAM DO ANDY’EGO WARHOLA – ZAWIŁA HISTORIA RADYKALNEJ FEMINISTKI I PISARKI

6 sierpnia obchodzimy 96. urodziny Andy’ego Warhola - sławnego artysty, jednego z głównych i najważniejszych przedstawicieli pop-artu. Jego dzieła takie jak
Film MODA I SPORT – O TYM, JAK SPORT ZMIENIŁ NASZĄ GARDEROBĘ NA ARTE.TV
2024-08-02 | 01:00

MODA I SPORT – O TYM, JAK SPORT ZMIENIŁ NASZĄ GARDEROBĘ NA ARTE.TV

Jest wszędzie. Noszą ją zwykli ludzie, sportowcy i światowe gwiazdy. Nie tylko biega się w niej i spaceruje, ale coraz częściej zakładamy ją na spotkania w gronie przyjaciół czy
Film Mały przedsiębiorca. Jak pomóc dziecku nabrać wiatru w żagle?
2024-07-23 | 01:00

Mały przedsiębiorca. Jak pomóc dziecku nabrać wiatru w żagle?

Stan psychiczny polskich dzieci i młodzieży w Polsce stale się pogarsza – według badań NFZ z 2021r. na depresję chorowało 2% dzieci w wieku 6-12 lat oraz aż 20% w grupie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Joanna Przetakiewicz: Klienci nie odchodzą od fast fashion i co roku rynek wielkich sieciówek bardzo rośnie. Niestety cierpi na tym nasza planeta

Najpierw pandemia, duża popularność zakupów w sieci i inwestowanie w drogie markowe ubrania oraz dodatki, by zdążyć spełnić swoje marzenia, a teraz powrót do galerii handlowych i korzystanie z taniej oferty sieciówek. Projektantka przyznaje, że w ostatnich latach w branży modowej sporo się dzieje. Niezmienne pozostaje jednak to, że produkcja ubrań w dużej mierze przyczynia się do degradacji środowiska. Joanna Przetakiewicz zachęca więc do tego, by zamiast kupować ubrania na jeden sezon, wybierać second handy, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, często za niewielkie pieniądze.

Konsument

Polki dość późno zaczynają myśleć o swojej niezależności finansowej na emeryturze. Nie mają konkretnie zdefiniowanych celów związanych z oszczędzaniem

Podejście Polaków do pieniędzy uwarunkowane jest zarówno realnymi dochodami i bieżącymi potrzebami, jak i psychologicznymi barierami, nieraz bardzo silnymi, których przełamanie wymaga opracowania precyzyjnego planu finansowego i jego konsekwentnej realizacji. Tymczasem większość osób odkłada oszczędzanie, a już zwłaszcza inwestowanie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tymczasem tylko ten drugi sposób daje szanse na wypracowanie kapitału, który pozwoli na zaspokojenie swoich potrzeb na emeryturze. W większym stopniu dotyczy to kobiet, które pracują krócej, mniej zarabiają, a więc odprowadzają niższe nominalnie składki, a żyją o kilka lat dłużej niż mężczyźni.

Nauka

Wysoka jakość snu w weekend pozytywnie wpływa na pracowników przez kolejny tydzień. Odsypianie „na zapas” utrudnia jednak powrót do obowiązków

Ludziom, którzy wysypiają się w weekend, łatwiej przestawić się na poniedziałkowy tryb pracy – wynika z badań niemieckich naukowców. Co więcej, są oni mniej zmęczeni podczas całego tygodnia roboczego. Inaczej jest z tymi, którzy w weekend odsypiają zaległości z poprzedniego tygodnia i śpią dużo dłużej – dla nich powrót do pracy jest trudniejszy, a kolejne dni bardziej wyczerpujące. Badanie niemieckich naukowców pomaga zrozumieć, jakie znaczenie dla naszej energii w trakcie tygodnia pracy ma płynne włączenie się z odpoczynku w rytm pracy oraz jak ważny jest w tym względzie jakościowy sen.