Warsaw Animation Film Festival: święto animacji szósty raz na wielkich ekranach
18 listopada startuje 6. edycja Warsaw Animation Film Festival (WAFF) – wyjątkowego święta animacji, które w tym roku odbędzie się pod hasłem INTIMACY ON SCREEN.
6. edycja Warsaw Animation Film Festival odbędzie się w dniach 18-24 listopada 2024 w Kinie Amondo, Atlantic, Rejs oraz w U20 (Al. Ujazdowskie 20; CKF im. A.Wajdy).
Na otwarcie i pierwsze pokazy organizatorzy i Kino Atlantic zapraszają już 18 listopada o godz. 18.30
W ramach tygodniowego święta animacji odbędą się liczne pokazy międzynarodowych krótkometrażowych filmów animowanych w kinach, debaty oraz warsztaty w U20.
Program konkursowy obejmuje 6 bloków filmowych w konkursach: Profesjonalny Krótkometrażowy Film Animowany, Młody Krótkometrażowy Film Animowany, Polski Krótkometrażowy Film Animowany oraz Erotyczny Krótkometrażowy Film Animowany.
W ramach pokazów specjalnych w katalogu projekcji znalazł się program Ars Electronica 2023 organizowany we współpracy z Austriackim Forum Kultury, blok Mind Blow Movies kuratorowany przez Weronikę Płaczek, dyrektorkę bydgoskiego festiwalu Animocje, a także Panorama Animowanego Erotyku z ostatniej dekady.
Dodatkowo widzowie będą mogli uczestniczyć w prezentacji Animowanych Wideoklipów i animacji, które otrzymały Nagrody Branżowe za rok 2023 Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
WAFF to nie tylko niepowtarzalna okazja do zobaczenia artystycznych animacji z całego świata, organizatorzy zapraszają również na warsztaty i debaty.
I tak, 18 i 19 listopada w godz. 09.00-15.30 w U20 odbędzie się warsztat z minimalistycznej animacji prowadzony przez Magdalenę Pilecką.
20 listopada o godz. 18.00 w U20 odbędzie się debata poświęcona muzyce w filmie animowanym oraz animacji w muzyce, w której udział wezmą m.in. Wojtek Siejak, Łukasz Rusinek, Patryk Zakrocki, Martyna Koleniec.
22 listopada o godz. 18.00 w U20 odbędzie się debata poświęcona animacji i edukacji seksualnej z udziałem Izy Plucińskiej oraz edukatorów seksualnych
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Ex Anima. Wydarzenie współfinansowane jest przez Miasto Stołeczne Warszawa i realizowane przy wsparciu partnerów: Platige Image, CKF im. Andrzeja Wajdy, Kina Amondo, Rejs, Atlanic oraz Austriackie Forum Kultury. Patronem medialnym wydarzenia jest Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia.
Wszelkie informacje o festiwalu, biletach, pokazach są dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku: Warsaw Animation Film Festival oraz w partnerskich kinach.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.