Warsaw Animation Film Festival: święto animacji szósty raz na wielkich ekranach
18 listopada startuje 6. edycja Warsaw Animation Film Festival (WAFF) – wyjątkowego święta animacji, które w tym roku odbędzie się pod hasłem INTIMACY ON SCREEN.
6. edycja Warsaw Animation Film Festival odbędzie się w dniach 18-24 listopada 2024 w Kinie Amondo, Atlantic, Rejs oraz w U20 (Al. Ujazdowskie 20; CKF im. A.Wajdy).
Na otwarcie i pierwsze pokazy organizatorzy i Kino Atlantic zapraszają już 18 listopada o godz. 18.30
W ramach tygodniowego święta animacji odbędą się liczne pokazy międzynarodowych krótkometrażowych filmów animowanych w kinach, debaty oraz warsztaty w U20.
Program konkursowy obejmuje 6 bloków filmowych w konkursach: Profesjonalny Krótkometrażowy Film Animowany, Młody Krótkometrażowy Film Animowany, Polski Krótkometrażowy Film Animowany oraz Erotyczny Krótkometrażowy Film Animowany.
W ramach pokazów specjalnych w katalogu projekcji znalazł się program Ars Electronica 2023 organizowany we współpracy z Austriackim Forum Kultury, blok Mind Blow Movies kuratorowany przez Weronikę Płaczek, dyrektorkę bydgoskiego festiwalu Animocje, a także Panorama Animowanego Erotyku z ostatniej dekady.
Dodatkowo widzowie będą mogli uczestniczyć w prezentacji Animowanych Wideoklipów i animacji, które otrzymały Nagrody Branżowe za rok 2023 Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
WAFF to nie tylko niepowtarzalna okazja do zobaczenia artystycznych animacji z całego świata, organizatorzy zapraszają również na warsztaty i debaty.
I tak, 18 i 19 listopada w godz. 09.00-15.30 w U20 odbędzie się warsztat z minimalistycznej animacji prowadzony przez Magdalenę Pilecką.
20 listopada o godz. 18.00 w U20 odbędzie się debata poświęcona muzyce w filmie animowanym oraz animacji w muzyce, w której udział wezmą m.in. Wojtek Siejak, Łukasz Rusinek, Patryk Zakrocki, Martyna Koleniec.
22 listopada o godz. 18.00 w U20 odbędzie się debata poświęcona animacji i edukacji seksualnej z udziałem Izy Plucińskiej oraz edukatorów seksualnych
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Ex Anima. Wydarzenie współfinansowane jest przez Miasto Stołeczne Warszawa i realizowane przy wsparciu partnerów: Platige Image, CKF im. Andrzeja Wajdy, Kina Amondo, Rejs, Atlanic oraz Austriackie Forum Kultury. Patronem medialnym wydarzenia jest Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia.
Wszelkie informacje o festiwalu, biletach, pokazach są dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku: Warsaw Animation Film Festival oraz w partnerskich kinach.
Nowy serial „Elsbeth” debiutuje w Polsce. Błyskotliwa prawniczka na antenie FX
Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!
ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maja Sablewska: Bohaterki mojego programu mają mnie na sto procent, czują to i obdarzają mnie zaufaniem. Jestem zupełnie inna niż wtedy, kiedy zaczynałam robić te metamorfozy
Już dziś o godzinie 21.00 stylistka powraca na antenę Polsat Café z formatem „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską”. Jak zapowiada, w premierowych odcinkach kolejnego sezonu programu nie zabraknie spektakularnych, ale i wzruszających metamorfoz. W tej edycji do grona uczestniczek dołączył pierwszy w historii tego projektu mężczyzna. Maja Sablewska zaznacza, że ona i jej zespół z dużą radością podejmują kolejne wyzwania, pomagając Polkom odkryć swoje piękno i swoją wartość, a także nabrać pewności siebie oraz siły do realizacji marzeń.
Zakupy
Artur Barciś: Wystawy sklepowe są już świąteczne – to jest biznes. Jednak kolędy słuchane od listopada zaczynają się nudzić
Zdaniem aktora wprowadzanie do sklepów dekoracji świątecznych w listopadzie ma dwie strony medalu. Menedżerowie widząc zainteresowanie konsumentów takim asortymentem, dostosowują się bowiem do ich potrzeb, umożliwiają zapoznanie się z ofertą i zaplanowanie zakupów. Z kolei witryny sklepowe przez kilka tygodni zapełnione mikołajami, choinkami i bombkami mogą też powodować przesyt, przez co z roku na rok słabiej odczuwamy magię świąt.
Edukacja
Ubóstwo menstruacyjne wciąż jest problemem w Polsce. Nowy program MEN ma z nim walczyć
Menstruacja wciąż jest w Polsce tematem tabu. Co trzecia dziewczynka nie jest przygotowana na pierwszą miesiączkę, co oznacza, że w rodzinach rzadko rozmawia się na ten temat – wynika z badania przeprowadzonego dla Kulczyk Foundation w 2020 roku. Eksperci wskazują także na wciąż obecne ubóstwo menstruacyjne, na które składa się m.in. brak dostępu do podpasek czy tamponów, a także piętnowanie menstruacji. Nowy program resortu edukacji ma z tym zjawiskiem walczyć.