Warszawska galeria organizuje Festiwal Sztuki Ulicznej

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Szczudlarze, mimowie, żywe rzeźby, aktorzy teatralni, muzycy oraz tancerze opanują Galerię Północną w Warszawie. Już 12 października rusza Festiwal Sztuki Ulicznej. Impreza w tym miesiącu będzie miała aż trzy odsłony – oprócz 12 października, także 19 i 26!
W Galerii Północnej zaroi się od sztukmistrzów i artystów. Wszystko za sprawą organizowanego po raz pierwszy Festiwalu Sztuki Ulicznej, który gości tam w tym miesiącu. Już 12 października będzie można wziąć udział w pierwszej odsłonie wydarzenia.
– Były czasy, kiedy na ulicach Warszawy, jak i wielu innych miast, roiło się od sztukmistrzów, ulicznych grajków oraz teatrów wędrownych, które przyciągały uwagę przechodniów. Naszym wydarzeniem chcemy przypomnieć o tej formie sztuki i pokazać, jak wyjątkowy był to świat – pełen zabawy i spontanicznej kreatywności – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.
– Każda odsłona Festiwalu to niemal 20 występów, odbywających się co pół godziny, a także wiele atrakcji towarzyszących. Łącznie, podczas trzech odsłon wydarzenia, pod dachem Galerii Północnej szykujemy aż 18 godzin mini-koncertów, pokazów czy spektakli dla dzieci – dodaje.
Co przygotowano? Przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy dla całej rodziny. Już w najbliższą sobotę, 12 października, a także 19 i 26 października, na odwiedzających Północną czekać będą m.in. mim, który za pomocą gestów opowie zabawne historie, szczudlarz oraz żywa rzeźba.
Nie zabraknie także sporej dawki muzyki na żywo. Organizatorzy przygotowali kilka mini-koncertów. W Północnej będzie można posłuchać występów gitarzystki, skrzypaczki, akordeonisty, a także melodii wygrywanych na handpanie – instrumencie stworzonym z dwóch metalowych półkul.
Najmłodsi miłośnicy teatru także znajdą coś dla siebie. Do galerii zawita teatrzyk, który co sobotę zaprezentuje inny spektakl. Oprócz tego będzie można zobaczyć, jak powstaje obraz – na żywo w Północnej będzie malował Krzysztof Jarocki, właściciel galerii Jarocki Art. Popis swoich umiejętności dadzą również młodzi tancerze z Egurrola Dance Studio.
Każdego dnia Festiwalu Sztuki Ulicznej atrakcje rozpoczynają się o 13:00 i trwają do 19:00.
W tym czasie, oprócz występów, czekać będą również dodatkowe atrakcje. W Północnej będzie można: zobaczyć, jak powstają zwierzaki z balonów, wziąć udział w wielkim kolorowaniu, a także spróbować swoich sił w warsztatach tworzenia papierowych kapeluszy lub lampionów. Galeria przygotowała również bezpłatny popcorn i watę cukrową dla najmłodszych.
– Festiwal to niepowtarzalna okazja, by doświadczyć sztuki w jej najbardziej żywej i spontanicznej formie, a jednocześnie doskonale bawić się z całą rodziną. Przez trzy kolejne soboty Północna stanie się sceną, na której wystąpią utalentowani sztukmistrzowie, muzycy i aktorzy, przenosząc widzów w świat wyobraźni. To wydarzenie, na którym każdy – bez względu na wiek – znajdzie coś dla siebie – zachęca Barbara Andrzejewska.
Wstęp na Festiwal Sztuki Ulicznej jest bezpłatny.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.