Warsztaty dla dzieci w ramach wystawy Plany na Przyszłość LAB
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Wystawa Plany na Przyszłość cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników architektury. Tegoroczna edycja została zrealizowana pod hasłem „Architektura wobec kryzysu”, a jej organizatorzy postanowili poszerzyć dotąd przyjętą formułę o wątek dialogu: pomiędzy odbiorcą i projektantem, projektem, miejscem i kontekstem czasów. Już w tę sobotę w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury wystartują również bezpłatne warsztaty dla najmłodszych.
Na wystawie Plany na przyszłość LAB można zobaczyć ponad 60 projektów budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, domów jednorodzinnych etc. z 45 pracowni architektonicznych. Dzięki Planom warszawiacy mogą zobaczyć, jak zmieni się stolica w najbliższych latach. Oprócz tego w ZODIAKU będzie można zobaczyć 19 najciekawszych prac dyplomowych z wydziałów architektury Politechniki Warszawskiej i Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Mając na względzie to, że mówimy o Planach na przyszłość, głos najmłodszego pokolenia architektów jest niezwykle cenny i warty uwagi.
Jak będzie wyglądać Warszawa w przyszłości? Czy będzie bardziej betonowa, czy zielona? Chcąc promować ekologiczne wartości w postrzeganiu współczesnej architektury i przestrzeni miejskiej, organizatorzy postanowili skierować swój przekaz także do jej najmłodszych odbiorców.
23 lipca w godzinach 12:00 – 14:00 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury wystartują warsztaty pt. „Będzie zielono!” Uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w zajęciach, na których nauczą się przygotowywać bomby kwietne. Warsztaty będą przygotowane rotacyjnie, tak, aby chętni mogli w czasie ich trwania dołączyć do wspólnej zabawy. Pociechy będą również mogły dowiedzieć się więcej o kwiatach i zieleni w miastach.
Warsztaty poprowadzi Katarzyna Zachara we współpracy z Katarzyną Sałbut i Arturem Woszem. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane!
Wystawę Plany na Przyszłość LAB będzie można oglądać do 7 sierpnia. Pełen harmonogram wydarzeń towarzyszących dostępny jest na https://pawilonzodiak.pl/nadchodzace/.
Wydarzenie w serwisie Facebook:
https://www.facebook.com/events/1068712924037290/1068712930703956/?ref=newsfeed
Partnerem warsztatów są „Domy Towarowe Wars Sawa Junior”.
Patronat medialny nad wystawą Plany na Przyszłość objęli: Architektura&Biznes, Architecture Snob, Architektura Murator, Bryła.pl, Magazyn Dobre Wnętrze, Label Design Magazine, White MAD, Magazif, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, NN6T, nowawarszawa.pl, Rzut oraz Sztuka Architektury.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.