Warsztaty wielkanocne dla najmłodszych w Atrium Kasztanowa
Święta Wielkiej Nocy to czas pełen radości, nadziei i wzniosłej atmosfery. W Atrium Kasztanowa wielkanocny nastrój zapanuje już na tydzień przed Wielkanocą. W dniach 9 i 10 kwietnia najmłodsi goście centrum handlowego mogą wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach, podczas których będą tworzyć świąteczne ozdoby. Na małych artystów czekają także upominki!
W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi, Atrium Kasztanowa przygotowało dla najmłodszych gości przedświąteczne, pełne inspiracji warsztaty. Uczestnicy będą tworzyć barwne, wiosenne ozdoby wielkanocne w postaci stroików, wianków i małych kompozycji, które pięknie przyozdobią świąteczny stół ze smacznymi, wielkanocnymi potrawami i ciastami. Do udziału w zajęciach organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami. Warsztaty będą realizowane w specjalnie zaaranżowanym ekoogródku, znajdującym się na hallu głównym centrum handlowego.
Warsztaty wielkanocne dla najmłodszych odbędą się w dniach 9 i 10 kwietnia, w godzinach 11.00-19.00.
Warunkiem udziału w zajęciach jest zapisanie się przez uczestnika lub opiekuna dziecka do newslettera Atrium Kasztanowa bądź okazanie paragonu za zakupy zrobione w galerii za minimum 50 zł. Zapisów do biuletynu oraz odbioru materiałów do pracy będzie można dokonać u hostessy obecnej w strefie ekoogródka. Regulamin akcji dostępny będzie w ekoogródku oraz na stronie https://atrium-kasztanowa.pl/.
– W przedświątecznym biegu warto zatrzymać się na chwilę i poświęcić czas na pracę twórczą, najlepiej razem z dziećmi. Dlatego zapraszamy całe rodziny do Atrium Kasztanowa do udziału w wielkanocnych warsztatach. Jak przystało na wiosenny i przedświąteczny czas, będzie kolorowo i kreatywnie – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Mój tata czytał mi książki. Teraz nagrania z jego głosem są najpiękniejszą pamiątką po nim
Wspólne czytanie wzmacnia więzi rodzinne, rozwija u dzieci wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, kształtuje gust literacki i zachęca do kreatywnego spędzania czasu wolnego – uważa Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka czerpie z tradycji, którą w jej domu rodzinnym szczególnie pielęgnował jej tata. Teraz ona również promuje czytelnictwo i zachęca do tego, by sięganie po lektury stało się codziennym rytuałem.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Muzyka
Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.