Komunikaty PR

Warsztaty z tworzenia szopek w Galerii Bronowice

2023-12-14  |  13:22
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Boże Narodzenie to wyjątkowy i rodzinny czas, z niecierpliwością wyczekiwany przez najmłodszych. Adwentowe odliczanie dzieciom umilić mają warsztaty „Wokół Szopki”, podczas których własnoręcznie stworzą tradycyjną dekorację. Wydarzenie zostanie zorganizowane 16 grudnia w Galerii Bronowice. Małych artystów inspirować będzie niemal dwumetrowa świąteczna konstrukcja autorstwa Anny i Rozalii Malik, dostępna w centrum handlowym do 4 lutego.

 

Galeria Bronowice ponownie włączyła się w projekt „Wokół Szopki”, realizowany przez Miasto Kraków, Muzeum Krakowa i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Równolegle centrum handlowe stało się jednym z punktów na mapie Szlaku Krakowskich Szopek, który w tym roku składa się z 38 wyjątkowych konstrukcji. Dzieło dostępne w Galerii Bronowice, zostało stworzone przez Annę i Rozalię Malik. W scenerii prawie dwumetrowej szopki umieszczone zostały figurki ze spektaklu jasełkowego, w tym święta rodzina, król Herod, diabeł czy śmierć. Motywem architektonicznym dominującym w projekcie jest gotyk płomienisty, zauważalny szczególnie we wzorach i witrażach.

 

Pracę artystek będzie można podziwiać w Galerii Bronowice do 4 lutego. Stanowi ona nie tylko klimatyczną dekorację, ale ma być również źródłem inspiracji dla dzieci. 16 grudnia, w ramach projektu „Wokół Szopki”, zorganizowane zostaną kreatywne warsztaty dla najmłodszych. Mali uczestnicy podczas zajęć dowiedzą się więcej na temat lokalnych tradycji świątecznych oraz stworzą własne, niepowtarzalne szopki, które zabiorą do domów.

 

Warsztaty „Wokół Szopki” dla dzieci odbędą się 16 grudnia, w godz. 12:00-14:00, w Galerii Bronowice na poziomie 0.

Zajęcia są bezpłatne. Nie obowiązują zapisy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Dlaczego oszczędzanie może kosztować życie? Czyli czy warto kupić używany foteli Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dlaczego oszczędzanie może kosztować życie? Czyli czy warto kupić używany foteli

Zaktualizowane standardy bezpieczeństwa Wybór fotelika spełniającego nowe standardy, jak homologacja i-Size, jest kluczowy. Nowoczesne foteliki wykorzystują zaawansowane technologie
Dziecko Żywienie małego dziecka na wakacjach – 5 ważnych wskazówek od psychologa i ped
2024-07-23 | 09:00

Żywienie małego dziecka na wakacjach – 5 ważnych wskazówek od psychologa i ped

Wakacyjny wyjazd to czas beztroski i odpoczynku dla całej rodziny, często to także okazja do kulinarnych eksperymentów, próbowania i poznawania nowych smaków. Jednak,
Dziecko Połowa Polaków chce zmiany określenia „urlop macierzyński” na neutralne
2024-07-16 | 12:00

Połowa Polaków chce zmiany określenia „urlop macierzyński” na neutralne

Tylko ⅕ Polaków nie widzi potrzeby zmiany nazwy „urlop macierzyński”, a ⅖ jest zdania, że sugeruje ona, że czas opieki nad niemowlęciem jest czasem odpoczynku.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Nauka

Młodym singlom coraz bardziej podoba się życie w pojedynkę. Znacząca zmiana w ciągu dekady

Dzisiejsi nastoletni single są bardziej zadowoleni z bycia stanu wolnego niż ich rówieśnicy 10 lat temu – wynika z badań niemieckiego Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji. Ich autorzy podkreślają, że może to być następstwem obserwowanych w ostatnich latach trendów, kiedy spada liczba małżeństw i są one zawierane przez coraz starszych ludzi. Bycie singlem stało się  bardziej normalne i akceptowalne w społeczeństwie. Większej satysfakcji ze stanu wolnego badacze nie stwierdzili jednak wśród starszych grup badanych.

Ochrona środowiska

Patrzenie na zieleń może zwiększyć komfort życia mieszkańców miast. Najbardziej kojąco działał widok drzew

Zmniejszenie odczucia lęku i zwiększenie odprężenia to główne korzyści wynikające z nawet wzrokowego kontaktu z zielenią – dowiedli brytyjscy i izraelscy naukowcy. Okazało się, że największe korzyści czerpiemy z patrzenia na drzewa, a wyraźny dobroczynny wpływ natury na dobrostan psychiczny można zauważyć nawet po krótkim spacerze. To ważne wskazówki dla urbanistów, które mogą być pomocne w optymalnym planowaniu przestrzeni miejskiej. Kontakt wzrokowy z zielenią nie wpływa natomiast na zdolności poznawcze.