#WarsztatyKawowe z Etno Cafe i dobre uczynki w Galerii Młociny!
Galeria Młociny wspólnie z Etno Cafe również w tym roku przygotowały dla miłośników kawy cykl #WarsztatówKawowych, w ramach których jeden z najpopularniejszych polskich baristów – Karol Przesmycki, 10 lutego w Hali Hutnik zaprezentuje zainteresowanym najlepsze domowe sposoby parzenia kawy. Ponadto już 12 lutego w centrum handlowym zagości autobus krwiodawstwa, w którym chętni będą mogli oddać krew oraz osocze dla potrzebujących.
Jak się okazuje, warsztaty kawowe z Etno Cafe to stały punkt w repertuarze wydarzeń Galerii Młociny również w tym roku. Cykl spotkań zaplanowany został na drugi czwartek każdego miesiąca. 10 lutego o godzinie 19:00 miłośnicy kawy będą mieli okazję, by nauczyć się, jak samodzielnie przygotować swój ulubiony, poranny napój domowym sposobem, a także poznać wszystkie sekrety związane z jego parzeniem. W ramach syklu warsztatów z Etno Cafe o tajemnicach pysznej kawy opowie Karol Przesmycki – jeden z najlepszych trenerów baristów w Polsce. Około półtoragodzinne spotkanie poprowadzone będzie w formie wykładu. Nie zabraknie także wspólnego smakowania osiągniętych, przepysznych rezultatów.
A gdy wyszlifujemy już swoje umiejętności baristy… czas na dobry uczynek! 12 lutego od godziny 10:00 do 15:00 na placu przy głównym wejściu do centrum handlowego pojawi się krwiobus, czyli mobilny pojazd, w którym zainteresowani będą mieli możliwość oddania krwi oraz osocza. Po pomyślnym przejściu wstępnego wywiadu krwiodawca otrzyma szansę kontynuowania standardowych procedur związanych z kwalifikacją. Obecny na miejscu personel medyczny oraz wolontariusze udzielą szczegółowych informacji na temat całego procesu, a także chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Należy pamiętać, że nie każdy, pomimo chęci, będzie mógł zostać dawcą, a zainteresowani powinni spełniać odpowiednie warunki. Cały proces zostanie przeprowadzony z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa, osoby, które zrobią dobry uczynek, w ramach prezentu otrzymają od galerii vouchery do strefy gastronomicznej Spotkania i Dania.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.