Wejdź do świata magii w CH Targówek!
Spędź magiczne chwile w centrum handlowym Targówek! Od 18 do 23 listopada warszawska galeria zamieni się w szkołę czarodziejstwa z prawdziwego zdarzenia. Na odwiedzających czekać będą magiczne atrakcje, gry i warsztaty – fabryka różdżek i ozdób świątecznych, eliksiry czy peleryna niewidka. Fani przygód młodego czarodzieja będą mieli okazję, by wziąć udział w lekcji eliksirów, stworzyć własną różdżkę czy zrobić zdjęcie w pelerynie niewidce. Na miłośników gier czekać będą także gry planszowe i konsolowe, m.in. Hogwart Legacy i Lego Harry Potter.
W dniach 18 – 23 listopada centrum handlowe Targówek zaprasza na przygodę pełną magii! Organizatorzy wydarzenia przygotowali mnóstwo atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu zarówno starszym, jak i młodszym fanom świata czarodziejów.
Na spragnionych wrażeń magów czekać będzie nauka przygotowywania eliksirów, strefa eksperymentów, fabryka różdżek i magiczna poczta. Wszyscy fani rywalizacji będą mogli zmierzyć się w pojedynkach podczas rozgrywek w tematyczne gry planszowe. Jeśli od analogowych atrakcji wolisz technologię – nic straconego! Dzięki goglom VR będziesz mógł przenieść się do wnętrza najsłynniejszej Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Mali czarodzieje będą mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie w specjalnej pelerynie niewidce, która ukryje ich przed wzrokiem mugoli! Ponadto, każdy chętny będzie mógł zagrać na konsoli w tytuły poświęcone magii – Hogwart Legacy, czy Lego Harry Potter.
Magiczne strefy otwarte będą w dniach 18 – 23 listopada od 11.00 do 19.00. Warsztaty będą odbywać się w godzinach 12.00 – 17.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a strefa wydarzenia zlokalizowana będzie obok kawiarni Costa Coffee.
Więcej informacji na temat wydarzenia oraz aktualnej oferty centrum można znaleźć na stronie centrum.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.