Komunikaty PR

Wentylacja z rekuperacją. Wybierz dobrze. Wybierz STIEBEL ELTRON

2021-08-05  |  10:40
Biuro prasowe

Oddychaj świeżym powietrzem i skutecznie odzyskuj ciepło. Odkryj świat innowacyjnych jednostek wentylacyjnych, które zapewniają świeże powietrze i niższe rachunki. Zmień światło swojej przyszłości na zielone. Wymień powietrze w najwygodniejszy sposób wykorzystując systemy wentylacji z rekuperacją.

Decydując się na kontrolowaną wentylację pomieszczeń mieszkalnych, świeże powietrze będzie stałym elementem Twojego domu. Dzięki wentylacji Ty i Twoja rodzina nie będziecie wdychać powietrza o wysokim stężeniu zanieczyszczeń. A wszystko to bez irytującego otwierania okna, które również wpuszcza hałas, kurz i pyłki. Urządzenia wentylacyjne są idealne, zwłaszcza w domach dobrze ocieplonych, ponieważ naturalna wymiana powietrza jest bardzo niska. Po zainstalowaniu możesz cieszyć się zdrowym powietrzem przez długi czas.

Dobre powody, by odetchnąć w domu:

  • Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach

  • Większy komfort życia dzięki automatycznej wentylacji bez czasochłonnej ręcznej wentylacji przez uchylanie okien

  • Energooszczędna wentylacja dzięki odzyskowi ciepła

Wybierz najlepsze rozwiązanie dla swoich potrzeb

Głęboki oddech jest dobry dla każdego. Aby miało to pozytywny wpływ na przyrodę i Twój dom, potrzebne jest świeże powietrze, które regularnie trafia do Twoich pomieszczeń. Skorzystaj z  urządzeń wentylacyjnych STIEBEL ELTRON, które zamieniają zużyte powietrze na nowe i sprawiają, że wentylacja okienna staje się dla Ciebie zbyteczna.

Dzięki centralnej wentylacji pojedyncza jednostka (rekuperator) dostarcza i odprowadza powietrze
do/z wnętrza budynku za pomocą systemu wentylacji. Potrzebne do tego kanały wentylacyjne mogą być wpuszczone w ścianach betonowych lub podwieszanych sufitach, w podłogach lub umieszczone pod jastrychem - nawet na otwartej przestrzeni. Ta opcja jest szczególnie polecana w przypadku nowych projektów i kompleksowych projektów modernizacyjnych. Jego główną zaletą jest równomierne dostarczanie świeżego powietrza w całym budynku.

Energia odzyskana z powietrza wywiewanego może być wykorzystana do podgrzania powietrza nawiewanego. Efektywność i zdrowy tryb życia idą w parze.

Centralny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła (w skrócie rekuperacja) w nowych domach to już standard. I to nie tylko w związku z nowymi wymaganiami energetycznymi WT 2021,
a poprzez podwyższony komfort. 

 

Zadaniem rekuperatora centralnego jest: 

  • dostarczenie nam odpowiedniej ilości świeżego powietrza;

  • odprowadzenia nadmiaru wilgoci, która wynika z naszego pobytu w domu;

  • odzysk ciepła do 94% ciepła z powietrza zużytego; 

  • filtrowanie szkodliwych cząsteczek SMOGu i pyłków roślin (filtry klasy M5/F7).

Zaawansowane urządzenia, które przynoszą oszczędności finansowe pod czas zapełnienia naszego komfortu! Kontrolowaną wentylację pomieszczeń mieszkalnych można uzyskać, instalując centralny system wentylacji. Instalacja rekuperacji jest prosta i przynosi wymierne korzyści.

 

Decentralny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

 

Decentralna wentylacja ścienna nie posiada systemu dystrybucji powietrza, a poszczególne jednostki rekuperacyjne są zamontowane w bezpośrednio w ścianie zewnętrznej. Jest to idealne rozwiązanie dla istniejącego domu z problemami wentylacji oraz po dociepleniu ścian i wymianie okien, kiedy dom przestaje "oddychać". Bardzo istotne w tym systemie jest szczególnie prosta instalacja oraz niski koszt inwestycyjny.

Dowiedz się więcej. Skorzystaj z FORMULARZA i złóż zapytanie ofertowe. Otrzymasz od STIEBEL ELTRON propozycję dostosowaną do Twojego budynku – szytą na miarę.

KILK KLIK: https://bit.ly/3xENwSV


 

Więcej na: https://bit.ly/3kgBHi1

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.