Komunikaty PR

Wentylacja z rekuperacją. Wybierz dobrze. Wybierz STIEBEL ELTRON

2021-08-05  |  10:40
Biuro prasowe

Oddychaj świeżym powietrzem i skutecznie odzyskuj ciepło. Odkryj świat innowacyjnych jednostek wentylacyjnych, które zapewniają świeże powietrze i niższe rachunki. Zmień światło swojej przyszłości na zielone. Wymień powietrze w najwygodniejszy sposób wykorzystując systemy wentylacji z rekuperacją.

Decydując się na kontrolowaną wentylację pomieszczeń mieszkalnych, świeże powietrze będzie stałym elementem Twojego domu. Dzięki wentylacji Ty i Twoja rodzina nie będziecie wdychać powietrza o wysokim stężeniu zanieczyszczeń. A wszystko to bez irytującego otwierania okna, które również wpuszcza hałas, kurz i pyłki. Urządzenia wentylacyjne są idealne, zwłaszcza w domach dobrze ocieplonych, ponieważ naturalna wymiana powietrza jest bardzo niska. Po zainstalowaniu możesz cieszyć się zdrowym powietrzem przez długi czas.

Dobre powody, by odetchnąć w domu:

  • Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach

  • Większy komfort życia dzięki automatycznej wentylacji bez czasochłonnej ręcznej wentylacji przez uchylanie okien

  • Energooszczędna wentylacja dzięki odzyskowi ciepła

Wybierz najlepsze rozwiązanie dla swoich potrzeb

Głęboki oddech jest dobry dla każdego. Aby miało to pozytywny wpływ na przyrodę i Twój dom, potrzebne jest świeże powietrze, które regularnie trafia do Twoich pomieszczeń. Skorzystaj z  urządzeń wentylacyjnych STIEBEL ELTRON, które zamieniają zużyte powietrze na nowe i sprawiają, że wentylacja okienna staje się dla Ciebie zbyteczna.

Dzięki centralnej wentylacji pojedyncza jednostka (rekuperator) dostarcza i odprowadza powietrze
do/z wnętrza budynku za pomocą systemu wentylacji. Potrzebne do tego kanały wentylacyjne mogą być wpuszczone w ścianach betonowych lub podwieszanych sufitach, w podłogach lub umieszczone pod jastrychem - nawet na otwartej przestrzeni. Ta opcja jest szczególnie polecana w przypadku nowych projektów i kompleksowych projektów modernizacyjnych. Jego główną zaletą jest równomierne dostarczanie świeżego powietrza w całym budynku.

Energia odzyskana z powietrza wywiewanego może być wykorzystana do podgrzania powietrza nawiewanego. Efektywność i zdrowy tryb życia idą w parze.

Centralny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła (w skrócie rekuperacja) w nowych domach to już standard. I to nie tylko w związku z nowymi wymaganiami energetycznymi WT 2021,
a poprzez podwyższony komfort. 

 

Zadaniem rekuperatora centralnego jest: 

  • dostarczenie nam odpowiedniej ilości świeżego powietrza;

  • odprowadzenia nadmiaru wilgoci, która wynika z naszego pobytu w domu;

  • odzysk ciepła do 94% ciepła z powietrza zużytego; 

  • filtrowanie szkodliwych cząsteczek SMOGu i pyłków roślin (filtry klasy M5/F7).

Zaawansowane urządzenia, które przynoszą oszczędności finansowe pod czas zapełnienia naszego komfortu! Kontrolowaną wentylację pomieszczeń mieszkalnych można uzyskać, instalując centralny system wentylacji. Instalacja rekuperacji jest prosta i przynosi wymierne korzyści.

 

Decentralny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

 

Decentralna wentylacja ścienna nie posiada systemu dystrybucji powietrza, a poszczególne jednostki rekuperacyjne są zamontowane w bezpośrednio w ścianie zewnętrznej. Jest to idealne rozwiązanie dla istniejącego domu z problemami wentylacji oraz po dociepleniu ścian i wymianie okien, kiedy dom przestaje "oddychać". Bardzo istotne w tym systemie jest szczególnie prosta instalacja oraz niski koszt inwestycyjny.

Dowiedz się więcej. Skorzystaj z FORMULARZA i złóż zapytanie ofertowe. Otrzymasz od STIEBEL ELTRON propozycję dostosowaną do Twojego budynku – szytą na miarę.

KILK KLIK: https://bit.ly/3xENwSV


 

Więcej na: https://bit.ly/3kgBHi1

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste metamorfozy z farbami do zadań specjalnych Biuro prasowe
2024-05-06 | 14:00

Proste metamorfozy z farbami do zadań specjalnych

Szeroki wachlarz produktów renowacyjnych na farbiarskim rynku sprawia, że dziś praktycznie każdy element domowego wnętrza można szybko i sprawnie odnowić, bez obaw o nieestetyczny
Dom Wyjątkowa ścieżka w ogrodzie. Sprawdź kreatywne pomysły i najnowsze trendy
2024-05-06 | 10:00

Wyjątkowa ścieżka w ogrodzie. Sprawdź kreatywne pomysły i najnowsze trendy

W aranżacji ogrodu, drogi czy ścieżki pełnią znaczącą rolę. Nie tylko definiują sposób poruszania się po przestrzeni, ale także dodają niepowtarzalnego charakteru całej
Dom Chłodziarka do wina – dlaczego warto z niej korzystać?
2024-04-30 | 20:00

Chłodziarka do wina – dlaczego warto z niej korzystać?

Wino, zarówno białe, jak i czerwone, wymaga odpowiednich warunków przechowywania, aby mogło zachować swój smak i aromat. Dlatego też coraz więcej miłośników tego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.