Wentylacja z rekuperacją. Wybierz dobrze. Wybierz STIEBEL ELTRON
Oddychaj świeżym powietrzem i skutecznie odzyskuj ciepło. Odkryj świat innowacyjnych jednostek wentylacyjnych, które zapewniają świeże powietrze i niższe rachunki. Zmień światło swojej przyszłości na zielone. Wymień powietrze w najwygodniejszy sposób wykorzystując systemy wentylacji z rekuperacją.
Decydując się na kontrolowaną wentylację pomieszczeń mieszkalnych, świeże powietrze będzie stałym elementem Twojego domu. Dzięki wentylacji Ty i Twoja rodzina nie będziecie wdychać powietrza o wysokim stężeniu zanieczyszczeń. A wszystko to bez irytującego otwierania okna, które również wpuszcza hałas, kurz i pyłki. Urządzenia wentylacyjne są idealne, zwłaszcza w domach dobrze ocieplonych, ponieważ naturalna wymiana powietrza jest bardzo niska. Po zainstalowaniu możesz cieszyć się zdrowym powietrzem przez długi czas.
Dobre powody, by odetchnąć w domu:
-
Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach
-
Większy komfort życia dzięki automatycznej wentylacji bez czasochłonnej ręcznej wentylacji przez uchylanie okien
-
Energooszczędna wentylacja dzięki odzyskowi ciepła
Wybierz najlepsze rozwiązanie dla swoich potrzeb
Głęboki oddech jest dobry dla każdego. Aby miało to pozytywny wpływ na przyrodę i Twój dom, potrzebne jest świeże powietrze, które regularnie trafia do Twoich pomieszczeń. Skorzystaj z urządzeń wentylacyjnych STIEBEL ELTRON, które zamieniają zużyte powietrze na nowe i sprawiają, że wentylacja okienna staje się dla Ciebie zbyteczna.
Dzięki centralnej wentylacji pojedyncza jednostka (rekuperator) dostarcza i odprowadza powietrze
do/z wnętrza budynku za pomocą systemu wentylacji. Potrzebne do tego kanały wentylacyjne mogą być wpuszczone w ścianach betonowych lub podwieszanych sufitach, w podłogach lub umieszczone pod jastrychem - nawet na otwartej przestrzeni. Ta opcja jest szczególnie polecana w przypadku nowych projektów i kompleksowych projektów modernizacyjnych. Jego główną zaletą jest równomierne dostarczanie świeżego powietrza w całym budynku.
Energia odzyskana z powietrza wywiewanego może być wykorzystana do podgrzania powietrza nawiewanego. Efektywność i zdrowy tryb życia idą w parze.
Centralny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła (w skrócie rekuperacja) w nowych domach to już standard. I to nie tylko w związku z nowymi wymaganiami energetycznymi WT 2021,
a poprzez podwyższony komfort.
Zadaniem rekuperatora centralnego jest:
-
dostarczenie nam odpowiedniej ilości świeżego powietrza;
-
odprowadzenia nadmiaru wilgoci, która wynika z naszego pobytu w domu;
-
odzysk ciepła do 94% ciepła z powietrza zużytego;
-
filtrowanie szkodliwych cząsteczek SMOGu i pyłków roślin (filtry klasy M5/F7).
Zaawansowane urządzenia, które przynoszą oszczędności finansowe pod czas zapełnienia naszego komfortu! Kontrolowaną wentylację pomieszczeń mieszkalnych można uzyskać, instalując centralny system wentylacji. Instalacja rekuperacji jest prosta i przynosi wymierne korzyści.
Decentralny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
Decentralna wentylacja ścienna nie posiada systemu dystrybucji powietrza, a poszczególne jednostki rekuperacyjne są zamontowane w bezpośrednio w ścianie zewnętrznej. Jest to idealne rozwiązanie dla istniejącego domu z problemami wentylacji oraz po dociepleniu ścian i wymianie okien, kiedy dom przestaje "oddychać". Bardzo istotne w tym systemie jest szczególnie prosta instalacja oraz niski koszt inwestycyjny.
Dowiedz się więcej. Skorzystaj z FORMULARZA i złóż zapytanie ofertowe. Otrzymasz od STIEBEL ELTRON propozycję dostosowaną do Twojego budynku – szytą na miarę.
KILK KLIK: https://bit.ly/3xENwSV
Więcej na: https://bit.ly/3kgBHi1

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.