Komunikaty PR

Wesele w górach. Jak sprawić, aby było wyjątkowe?

2021-06-10  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP ( 0.76 MB )

„Wesele w górach” to hasło, które często pojawia się podczas snucia marzeń o weselu idealnym. Bajkowe widoki górskich szczytów. Cisza, spokój, natura. To właśnie dlatego tak wiele panien młodych jest nim zainteresowanych. Czy są jednak aspekty, które warto wziąć pod uwagę, decydując się na wesele w górach? Podpowiadamy!

Wesele w górach – co z terminem?

Wesele w górach nieustannie cieszy się dużą popularnością. Miesiące letnie i wczesnojesienne (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień) zapewnią nam najlepszą pogodę. I właśnie dlatego pary młode najczęściej pytają o terminy w podanych miesiącach. To jednak nie skreśla gór jako miejsca wesela także w okresie zimowym. Rada dla zainteresowanych weselem w zimie: W miesiącach zimowych dobrze jest zaplanować ceremonię ślubną na wcześniejszą godzinę. Jeśli rozpocznie się po godzinie 15, należy przygotować się na to, że jeszcze w trakcie ceremonii na dworze zacznie zapadać zmrok. Dla niektórych par nie stanowi to jednak problemu, a wręcz przeciwnie – dodaje nastroju podczas tego wyjątkowego dnia.

Wesele w górach – dlaczego warto skorzystać z porad eksperta?

Jeśli na co dzień mieszkamy w dużym mieście, z dala od gór, warto skorzystać z pomocy Weeding Plannera, który dopilnuje, aby ceremonia odbyła się zgodnie z twoimi oczekiwaniami. Co najważniejsze – wyeliminuje to konieczność częstych przyjazdów na miejsce wesela. Dzięki temu kwestia osobistej kontroli każdego detalu zostanie wyeliminowana, tym samym zmniejszając przedślubny stres. Dla osób ceniących sobie ekonomiczne rozwiązania ważnym aspektem jest także fakt, że planiści ślubów zwykle mają kontakty z lokalnymi firmami. Tym samym – zapewnią lepsze stawki, zmniejszając koszty np. dekoracji. Na koniec najważniejsze - wsparcie Wedding Plannera doskonale sprawdzi się podczas nagłych incydentów zarówno na etapie przygotowań, jak i na weselu. Specjalista rozwiąże problem, a Ty skupisz się na pozostałych przygotowaniach, odpoczynku lub zabawie.

Współpracuj z „lokalsami”

Lokalni dostawcy usług – fotografowie, czy kamerzyści będą posiadać wiedzę na temat ciekawych miejsc, w których można wykonać sesję zdjęciową lub nagrać film. Ponadto dostosują swój sprzęt do warunków danego miejsca, dzięki czemu przygotowane materiały ślubne będą wysokiej jakości.

Wyeliminuje to problem światła, czy cieni, które nie raz odbierają uroku fotografiom ślubnym.

Wesele w górach – przygotuj na nie swoich gości

Zadbaj o komfort weselników. Zachęć ich do spakowania kilku warstw odzieży, które mogą przydać się podczas zmiennej górskiej pogody. Rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością jest także rozesłanie do nich mapki z lokalnymi atrakcjami, informacjami o regionie, czy linków do aktualnej prognozy pogody. Warto by nie tylko państwo młodzi posiadali swoją „checklistę”, ale także goście. To pozwoli im w pełni cieszyć się uczestnictwem w ceremonii.

Skorzystaj z wyjątkowej oferty kulinarnej

Wesele w górach to świetna okazja, aby oprócz pięknych widoków rozsmakować się w lokalnych daniach. - Dobra kuchnia to jeden z najważniejszych elementów udanego wesela. Płonące szynki, aromatyczne pasztety, przepyszne sery, oliwki z ziołami, czy wyborne mięsa pieczone podbiją podniebienia nawet najbardziej wymagających – mówi Katarzyna Bemsz, reprezentująca Dwór Korona Karkonoszy. - Dbamy jednak także o różnorodność, Młoda Para może wybierać potrawy z listy 300 proponowanych dań – dodaje ekspert z Dworu Korona Karkonoszy.

 

Planujesz ten wyjątkowy dzień z widokiem na szczyty górskie? Wesele w górach niezależnie od lokalizacji sprawi, że z pewnością nie zapomnisz go do końca życia. Ty i Twoi goście.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Poloneza czas zacząć! Sokołów Podlaski idzie po rekord Biuro prasowe
2024-09-27 | 07:30

Poloneza czas zacząć! Sokołów Podlaski idzie po rekord

Sokołów Podlaski obchodzi swoje 600-lecie i z tej okazji władze miasta postanowiły pobić Rekord Polski w kategorii „Najwięcej osób tańczących poloneza”.
Styl życia Light Move Festival 2024 – zanurz się w świecie mydlanych baniek
2024-09-26 | 14:42

Light Move Festival 2024 – zanurz się w świecie mydlanych baniek

Tegoroczna edycja Light Move Festival zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, w największym festiwalu światła, udział weźmie także Manufaktura w Łodzi. Na jej rynku pojawi się
Styl życia Mądra Babcia przejmuje widza 50+!
2024-09-26 | 14:30

Mądra Babcia przejmuje widza 50+!

Popularny YouTube’owy kanał Silver TV od początku października będzie nadawać w zmienionej formule, stając się pierwszą i jedyną telewizją internetową dla osób 50+. Na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Handel

Zmiany klimatu zagrażają produkcji kawy. Susze pogłębiają trudną sytuację rolników

Ponad 12,5 mln gospodarstw na świecie, w większości małych do 5 ha, uprawia kawowce. Chociaż ceny kawy na światowych rynkach od wielu miesięcy pną się w górę, nie przekłada się to na wyższe zyski dla rolników. Ich problemem jest nie tylko marginalizacja w łańcuchach dostaw, lecz również dynamicznie rosnące koszty produkcji i zmiany klimatu, np. przedłużające się susze – przypominają eksperci Fundacji Fairtrade Polska z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy, który przypada 29 września.

Gwiazdy

Magda Bereda: Udział w „Tańcu z gwiazdami” to był ciężki czas. Nie mam do nikogo żadnego żalu za oceny, choć czasami były za bardzo krytyczne

Wokalistka brała udział w „Tańcu z gwiazdami” pięć lat temu. Niemal w każdym odcinku jej popisy taneczne były krytykowane przez internautów i surowo oceniane przez jurorów. Ona jednak dzielnie stawiała czoła wszelkim przeciwnościom i zrobiła wszystko, by przy wsparciu Kamila Kuroczki zajść jak najdalej. Dziś Magda Bereda ze wzruszeniem wspomina tamte chwile i jak podkreśla, z doświadczeń zdobytych w programie wyciągnęła odpowiednie wnioski.