Wielka Gala Finałowa projektu „Perspektywy BOP” już 3 marca!
Już we wtorek, 3 marca br. wielki finał konkursu „Perspektywy BOP”, który zwieńczy uroczysta Gala Finałowa. Organizatorem zarówno konkursu, jak i gali jest płocki producent tworzyw sztucznych, Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. („BOP”). W uroczystości, która odbędzie się w płockiej galerii handlowej „Mazovia”, wezmą udział przedstawiciele większości szkół średnich z Płocka i okolic, którzy podjęli wyzwanie konkursowe i opowiedzieli swoją historię o tworzywach za pomocą instargramowych zdjęć. Ze względu na miejsce i otwarty charakter spotkania, Galę Finałową konkursu „Perspektywy BOP”, będą mogli obserwować wszyscy, którzy tego dnia przybędą do galerii handlowej na godz. 11.00. Zapraszamy!
Konkurs „Perspektyw BOP”, który ma już ponad dziesięcioletnią historię, w tym roku szkolnym jest realizowany w formie prezentacji fotografii przedmiotów z tworzyw sztucznych, niezbędnych w życiu każdego nastolatka, zaaranżowanych w taki sposób, aby kompozycja spełniała założenia instagramowych falt layów, czyli zdjęć wykonanych „z lotu ptaka”. Prace, które biorą udział w konkursie od początku marca można oglądać online na instagramowym profilu ambasadorki konkursu, Poli Olefiny oraz na żywo w Galerii „Mazovia”.
Serdecznie zachęcamy do odwiedzania obu wystaw oraz do udziału w internetowym głosowaniu na najlepszą pracę. Wystarczy wejść na instagramowy profil Poli Olefiny i kliknąć serduszko przy pracy, która spodoba się najbardziej. Autorzy fotografii, która do poniedziałku, 2 marca, do godz. 23:59 okaże się najpopularniejsza, otrzymają nagrodę publiczności. Natomiast nagrodę główną konkursu przyzna Jury, składające się z przedstawicieli organizatorów i loży ekspertów. Otrzymają ją autorzy zdjęcia, które niezależnie od głosowania internautów, w największym stopniu spełni założenia merytoryczne konkursu.
W konkursie bierze udział 19 prac, które zostały wykonane przez zespoły z następujących szkół:
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Drobinie,
- Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku,
- III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku,
- Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku,
- Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Płocku,
- Zespół Szkół nr 5 w Płocku,
- Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku,
- Technikum TEB Edukacja.
Wszystkich, którzy chcieliby dopingować swoich faworytów, serdecznie zapraszamy 3 marca do Galerii „Mazovia” o godz. 11.00.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.