Komunikaty PR

Wielki piknik dla rodzin z Ukrainy!

2022-06-23  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Uciekli przed wojną w Ukrainie – teraz mogą bezpiecznie świętować sportowe sukcesy we Wrocławiu. W najbliższą niedzielę (26 czerwca) rusza wielki piknik dla rodzin z Ukrainy. W programie są m.in. zawody sportowe, pokazy akrobatów i strefa dmuchańców.

Ciężko trenowały przez dwa miesiące. Sześć dni w tygodniu przychodziły na treningi. W najbliższą niedzielę 150 dzieci z Ukrainy spotka się na terenie Pól Marsowych we Wrocławiu, by świętować zakończenie sportowych treningów organizowanych przez Fundację Droga do Sportu pod hasłem „New Life. Same Sport”.

Uczestnicy to dzieci, które uciekły ze swoimi rodzinami przed wojną w Ukrainie. Nasz program umożliwił im uprawianie tych sportów, które wcześniej trenowali w swoim kraju, a które potem zabrała im wojna – mówi Krzysztof Kopertyński, prezes Fundacji Droga do Sportu.

Zawodniczki i zawodnicy w wieku od 6 do 15 lat trenowali pod okiem polskich trenerów i ukraińskich studentów AWF piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz lekką atletykę. Dla chętnych zorganizowano również warsztaty z języka polskiego.

Bezpłatne zajęcia sportowe były możliwe dzięki wsparciu finansowemu zagranicznych sponsorów, w tym holenderskiej fundacji Euro-Sportring, która organizuje młodzieżowe turnieje piłkarskie w całej Europie, oraz organizacji z Portugalii, Danii, Szwecji i Stanów Zjednoczonych.

Niedzielny piknik będzie zwieńczeniem wysiłków uczestników naszego programu. Wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, a także wezmą udział w sportowych konkurencjach z nagrodami – mówi Krzysztof Kopertyński.

W programie pikniku są występy Pawła Skóry, który zaprezentuje piłkarski freestyle, pokazy akrobatyczne, a także zawody sportowe – strzał na bramkę, przebicie piłki przez siatkę, rzut do celu czy tor przeszkód.

Nie zabraknie również dmuchańców oraz dobrego jedzenia w strefie gastronomicznej.

Piknik wystartuje o godzinie 11.00 na Polach Marsowych przy ul. Mickiewicza 58 i potrwa do godziny 15.00. Ceremonia wręczenia nagród rozpocznie się o 13.45.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Koniec szkoły to czas poszukiwań nowego plecaka. Oto nowości od marki Coocazoo Biuro prasowe
2022-07-01 | 11:36

Koniec szkoły to czas poszukiwań nowego plecaka. Oto nowości od marki Coocazoo

Początek wakacji to tak naprawdę idealny moment na rozglądanie się za nowym plecakiem szkolnym dla dziecka. Marka Coocazoo, specjalizująca się w plecakach dla dzieci ze starszych klas, może
Dziecko Ruch to zdrowie! Jak zachęcić dziecko do wakacyjnych aktywności?
2022-06-30 | 15:00

Ruch to zdrowie! Jak zachęcić dziecko do wakacyjnych aktywności?

Regularna aktywność fizyczna – obok właściwie zbilansowanej diety – jest niezbędna w każdym wieku. Ruch jest szczególnie ważny w przypadku najmłodszych. To jeden z
Dziecko Dziecko przed ekranem w trakcie podróży - dozwolone czy zakazane?
2022-06-30 | 08:00

Dziecko przed ekranem w trakcie podróży - dozwolone czy zakazane?

Długie wakacje łączą się często z zagwozdką rodziców, w jaki sposób mądrze wypełnić czas swoich pociech. Podróżom czy oczekiwaniu w restauracji często towarzyszy

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Film

Problemy społeczne

U młodych pacjentek rak piersi występuje rzadko, ale jest bardziej agresywny. Dla wielu z nich taka diagnoza brzmi jak wyrok

Liczba zachorowań na raka piersi w Polsce sukcesywnie wzrasta. Co roku taką diagnozę słyszy ok. 20 tys. kobiet. Pacjentki przed 30. rokiem życia stanowią niewielki odsetek chorych, ale w ich przypadku często nowotwór jest bardziej agresywny. To m.in. dlatego dla młodych kobiet, które są aktywne zawodowo, mają rodziny i dzieci bądź planują je mieć w przyszłości, taka diagnoza często brzmi jak wyrok. – Niektóre kobiety mają poczucie, że jak rozpoczną leczenie, to skończy im się życie, że nie będą mogły już realizować najprostszych ról społecznych. To nie jest prawdą – podkreśla psychoonkolog, dr Mariola Kosowicz. Lekarze wskazują, że metody leczenia raka piersi są już dziś na tyle zaawansowane, że ten nowotwór, o ile zostanie wcześnie wykryty, może być niemal w 100 proc. uleczalny.

Konsument

Ostatni dzień na złożenie deklaracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Spóźnienie może skutkować grzywną

Właścicielom i zarządcom nieruchomości został już tylko jeden dzień, żeby złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i wskazać w niej swoje źródło ogrzewania. Ci, którzy nie dopełnią tego obowiązku, muszą się liczyć z karą grzywny. Trzeba też pamiętać, że obowiązkiem zgłoszenia do CEEB są objęte wszystkie budynki – mieszkalne i niemieszkalne – wybudowane i oddane do użytkowania przed styczniem 2022 roku. 

Partner serwisu