Wielki sukces i świetny pokaz Brave Kids w Trójmieście
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Za nami niezwykły wieczór w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Na scenie zobaczyliśmy wspaniały performance z elementami wizualnymi w wykonaniu młodych mieszkańców Trójmiasta. Metaforyczny pokaz, poruszający temat współczesnych problemów, był zwieńczeniem kreatywnych warsztatów. Pod koniec sierpnia uczestnicy Brave Kids dla Trójmiasta pojadą na południe Polski do Wrocławia, gdzie zaprezentują swoje talenty na festiwalu kończącym tegoroczną edycję tego wyjątkowego wrocławskiego projektu.
Komplet widzów obejrzał w Nadbałtyckim Centrum Kultury lokalny finał Brave Kids w Gdańsku. Sala wypełniła się do ostatniego miejsca. – To naprawdę wielki sukces, za nami piękny wieczór. Wyjątkowość projektu Brave Kids zawsze wzbudza duże zainteresowanie. Performance młodych artystów, wzmocniony materiałem wizualnym, został przyjęty entuzjastycznie. Dużo osób zostało po występie, aby pogratulować i podzielić się z nami wrażeniami – opowiada tancerka Agnieszka Ćwieląg, instruktorka Brave Kids.
Pokaz finałowy rozpoczął się od występu zespołu tańca współczesnego Kolektyw Ruchu. Później scena należała do Brave Kids. Tematem przewodnim drugiej części spektaklu z pogranicza tańca i teatru było dobro i zło. Ostatnia część – typowo teatralna – opowiadała o wirusach nękających współczesny świat: Wirusie Plastiku, Fono–Wirusie (uzależnienie od telefonów komórkowych) oraz Ego-Wirusie (egocentryzm). Występom towarzyszyły projekcje filmów i zdjęć przygotowanych przez uczestników. – Siłą naszego projektu jest to, że dzieci samodzielnie wybierają tematykę pokazów i pracują nad nim ucząc się od siebie nawzajem. To suma ich różnorodnych talentów i zdolności, które w niektórych przypadkach ujawniają się dopiero podczas kreatywnych spotkań i prób – podkreśla Agnieszka Ćwieląg. – Niektórzy wystąpili na profesjonalnej scenie po raz pierwszy w życiu. To szczególne doświadczenie, które zrobiło na nich ogromne wrażenie. Dzieci poczuły, że są artystami i włożyły w występ całe serca – dodaje.
Pokaz finałowy to efekt prawie dwutygodniowych warsztatów kreatywnych, w których wzięło udział ponad 20 dzieci w wieku od 9 do 15 lat. Na co dzień mieszkają w Trójmieście, ale mają korzenie w 4 różnych krajach: Polsce, Ukrainie, Białorusi i Indiach. Uczestnicy przygotowali spektakl pod okiem profesjonalnych instruktorów Brave Kids. – Przez te wszystkie dni dzieci zbliżyły się do siebie, stworzyły zgrany i rozumiejący się zespół. Bardzo podoba im się idea projektu, którą jest spotkanie, polegające na wydobyciu różnorodności, wyrażonej w wielu aspektach zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych – mówi Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.
Po niezwykle udanym finale lokalnym dzieci i młodzież z Trójmiasta pojadą pod koniec sierpnia do Wrocławia, gdzie wraz z innymi uczestnikami wezmą udział w festiwalu „Brave Kids pod wrocławskim niebem”. – Chcemy, żeby było to wielkie i niecodzienne święto dzieci. Wspólnie z kilkunastoma wrocławskimi instytucjami organizujemy ponowny Dzień Dziecka – podsumowuje Iwona Frydryszak.
Brave Kids 2020 to unikatowy projekt artystyczno-edukacyjny, który w tym roku trwa także w Warszawie, Wrocławiu, Przemyślu, Rzeszowie i Wałbrzychu. Tegoroczna edycja nie może być realizowana w międzynarodowej odsłonie, więc przyjęła formę lokalnego spotkania i szuka różnorodności wśród osób mieszkających w tych samym mieście.
Uznanie na całym świecie
Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.
Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem oraz pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury. W tym roku stowarzyszenie uzyskało dofinansowanie z MKiDN i gminy Wrocław, dzięki czemu edycja odbyła się również w Gdańsku, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Educational Challenge.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.
Bankowość
Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych
W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.