Wiosenne atrakcje w Galerii Północnej
Valkea Media
Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/
Jak wygląda turkuć podjadek? Jakiego koloru jest paź królowej? Czym jest bartnictwo? Odpowiedzi na te oraz inne pytania można znaleźć na wystawie owadów w Galerii Północnej, w ramach której zaprezentowano wielkoformatowe figury, a także tematyczne infografiki edukacyjne. Partnerem wydarzenia jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie.
Od soboty, 6 marca mieszkańcy Warszawy mogą bezpłatnie odwiedzić wystawę owadów, znajdującą się na parterze Galerii Północnej, w pobliżu sklepu TK Maxx. Na ekspozycji zaprezentowano ogromne modele owadów, umożliwiające zobaczenie z bliska budowy tych niezwykłych stworzeń, która na co dzień niewidoczna jest gołym okiem. Wśród gigantycznych figur można znaleźć modele trzmiela i pszczoły miodnej, pazia królowej, turkucia podjadka, pędraka chrabąszcza majowego, a także stonkę ziemniaczaną oraz czarną wdowę. Przy wszystkich eksponatach znajdują się również krótkie opisy uzupełnione o liczne ciekawostki na temat poszczególnych gatunków, dzięki którym odwiedzający będą mogli jeszcze lepiej poznać tajemniczy świat owadów.
„W Galerii Północnej konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię proekologiczną. Potwierdzają to liczne certyfikaty, a także atrakcje i wydarzenia, które regularnie zapewniamy klientom. Tym razem przygotowaliśmy wystawę edukacyjno-przyrodniczą, której bohaterami są figury owadów. Całość uzupełniły ciekawe infografiki, udostępnione przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie. Wierzymy, że w ten sposób uda nam się wspólnie budować świadomość ekologiczną wśród mieszkańców Warszawy i okolic”- powiedziała Emilia Szkudlarek, Dyrektor Marketingu Galerii Północnej.
Oprócz wielkoformatowych figur na wystawie zaprezentowane są również plansze edukacyjne, z których można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat roślin i zwierząt występujących w lesie, a także poznać wskazówki przydatne w sytuacjach, kiedy zgubimy drogę lub spotkamy na swojej trasie dzikie zwierzęta. Na grafikach w prosty i bardzo przyjazny, również dla dzieci, sposób wyjaśniono m.in. czym różnią się rogi od poroża, jak zbudowane jest drzewo, a także jakich zasad należy przestrzegać podczas wycieczki do lasu.
Odwiedzający wystawę od 7 marca mogą również wziąć udział w konkursie. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z figurą owada, który najbardziej przypadł nam do gustu i dodać je w komentarzu pod postem konkursowym na facebookowym fanpage’u Galerii Północnej. W każdym tygodniu zostaną wyłonieni i nagrodzeni autorzy trzech najciekawszych fotografii. Pula nagród co tydzień będzie uzupełniana o nowe upominki, które trafią do kolejnych zwycięzców. Zgłoszenia konkursowe przesyłać można do 3 kwietnia br. Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia galerii. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny. Wybierając się na wystawę należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.