Wiosenne porządki w sypialni? Tylko w duchu eko!
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Jeśli na wiosnę planujemy odświeżyć sypialnię, należy dobrze zaplanować działania – wtedy szybko zobaczymy efekty naszej metamorfozy i porządków. Warto przy tej okazji zastosować kilka ekologicznych trików, dzięki którym unikniemy użycia chemicznych detergentów. To również świetna okazja na wymianę kołder i poduszek, na przykład na linię EKO marki Wendre, która została wykonana w całości z materiałów recyklingowych.
Do sprzątania gotowi, start!
Wywietrz lub upierz kołdry i poduszki. W ciepły słoneczny dzień warto wynieść pościel na balkon lub ułożyć na parapecie i zostawić na parę godzin. Jeżeli warunki pogodowe akurat nie sprzyjają, możemy wywietrzyć tekstylia sypialniane wewnątrz pokoju, przy otwartym na oścież oknie. Pamiętajmy również o praniu kołdry i poduszki 2 lub 3 razy w roku. Dzięki temu zawsze będą czyste, świeże i wolne od roztoczy kurzu domowego.
Odkurz i odśwież materac. O czystość i świeżość materaca zadbajmy za pomocą zwykłej sody oczyszczonej: wystarczy równomiernie posypać powierzchnię materaca sodą i po upływie
2 godzin dokładnie odkurzyć go. Ten sprawdzony ekologiczny sposób jest zarazem najskuteczniejszy: soda neutralizuje nieprzyjemne zapachy i doskonale wchłania wilgoć.
Upierz narzuty i koce. Domowe tekstylia to prawdziwe siedlisko kurzu i pozornie niewidocznych zabrudzeń, dlatego tak ważne jest ich regularne czyszczenie. Pamiętajmy, aby sprawdzić zalecenia producenta co do prania i suszenia umieszczone na metce. Niektóre modele koców wymagają wyłącznie ręcznego prania lub delikatnego trybu, a przez niewiedzę łatwo popsuć ich estetyczny wygląd.
Wyczyść liście kwiatów. Zielone rośliny w sypialni to naturalny filtr i nawilżacz powietrza. Gdy są zakurzone, wytwarzają mniej tlenu i tracą swój świeży wygląd. Liście delikatnie przecieramy miękką wilgotną ścierką, a w przypadku roślin z drobnymi listkami najlepszym sposobem będzie umycie kwiatu pod prysznicem, zabezpieczając powierzchnię ziemi folią.
Środki czystości - zrób to sam
Zwykłe środki czyszczące nie są najbezpieczniejszym produktem dla naszego środowiska, dlatego warto zrobić je samodzielnie. Niezbędne składniki z kupimy w eko sklepach, a niektóre nawet znajdziemy w swojej kuchni. Na przykład ocet - tradycyjny, znany od pokoleń środek czyszczący, nie zawiera szkodliwych dla środowiska elementów, a dodatkowo jest niedrogi. Na jego bazie można przygotować preparat, który nadaje się do mycia szyb, podłogi, przecierania i dezynfekcji powierzchni.
Sklepowy proszek do prania też możemy zamienić na samodzielnie przygotowany eko preparat. W internecie można znaleźć wiele sprawdzonych przepisów na domowy proszek. By go wykonać wystarczy kilka składników dostępnych w sklepach ekologicznych, godzina poświęconego czasu i chęć przyjęcia rozwiązań przyjaznych środowisku.
Eko rozwiązanie w zasięgu ręki
Tekstylia sypialniane też mogą być ekologiczne. Takie rozwiązanie proponuje marka Wendre w nowej linii kołder i poduszek EKO, które w całości wykonane są z materiałów recyklingowych. Tkaniny, z których zostały wyprodukowane mają kolor złamanej bieli, ponieważ w procesie produkcji nie zostały poddane żadnej chemicznej obróbce. Pikowana poduszka EKO dobrze dostosowuje się do naturalnego ułożenia głowy i szyi podczas snu,
a lekka, puszysta kołdra to idealny wybór dla osób ceniących ciepło i miękkość w dotyku. Produkty z linii są przyjazne alergikom, minimalizują rozwój roztoczy kurzu domowego, są uniwersalne i przeznaczone dla wszystkich miłośników dobrego snu.
Każde eko rozwiązanie w domu to dobry gest w kierunku środowiska naturalnego i szansa na czyste powietrze. Zadbaj o siebie i swój dom, troszcząc się również o naszą planetę.
Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.
***
Grupa Wendre jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z własnymi zakładami produkcyjnymi w Estonii i Polsce, o rocznej zdolności produkcyjnej 18 milionów kołder i poduszek oraz 600 000 łóżek i materacy. Wendre ma biura sprzedaży w Szwecji, Finlandii, Niemczech i Polsce, a wśród klientów grupy znajduje się wiele wiodących europejskich sieci handlowych z branży mebli i tekstyliów domowych. Obroty ze sprzedaży wynoszą 126 mln Euro, a liczba zatrudnionych wynosi 800 pracowników. Główną częścią działalności Wendre są marki własne, ale sukcesy odnoszą również dzięki markom Wendre, Familon oraz Geska. Grupa Wendre jest firmą świadomą ekologicznie, stosuje najnowsze technologie tak by wykorzystać ponownie do 95% odpadów produkcyjnych. Więcej informacji na: www.wendre.pl

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.