Wiosenne wietrzenie szaf, czyli Babi Targ w Europie Centralnej
Już w sobotę 9 marca, w Europie Centralnej będzie można wziąć udział w wielkiej akcji wiosennego wietrzenia garderoby. Tego dnia w centrum handlowym odbędzie się Babi Targ, który jest doskonałą okazją, by dać swoim ubraniom i dodatkom drugie życie, a także znaleźć nowe modowe perełki. Podczas wydarzenia można będzie wesprzeć również cel charytatywny. Wiosenny Babi Targ w Gliwicach będzie już 125. edycją tej popularnej imprezy.
Z okazji nadchodzącej wiosny, a także święta wszystkich kobiet, Europa Centralna już po raz drugi organizuje pod swoim dachem wielkie wietrzenie szaf.
Babi Targ odbędzie się w sobotę 9 marca, od godziny 15.00 do 19.00. W tym czasie będzie można powymieniać się z innymi odzieżą, butami, dodatkami i biżuterią. Nie zabraknie też możliwości sprzedaży ubrań i kupienia ich w wyjątkowo niskich cenach. Wydarzenie jest prawdziwą gratką dla wszystkich, którzy lubią wyszukiwać oryginalnych perełek odzieżowych z drugiej ręki, a także dla tych, którym bliskie są ekologiczne postawy. Babi Targ łączy pasję do mody z troską o środowisko naturalne. Możliwość dania drugiego życia ubraniom pomoże wcielić w życie ideę zero waste.
Rodziców z pewnością ucieszy fakt, że wydarzeniu w Europie Centralnej będzie towarzyszył również Mami Babi Targ. Poświęcony on będzie wymianie i sprzedaży ubrań lub akcesoriów, z których pociechy już wyrosły. Będzie to doskonała okazja na przewietrzenie szafy malucha czy nastolatka i zakupu nowych elementów garderoby w okazjonalnych cenach.
Podczas wydarzenia pojawi się również akcent charytatywny. Szczytny cel można będzie wesprzeć oddając niepotrzebną odzież czy obuwie organizacji PCK, która następnie przekaże zgromadzone rzeczy potrzebującym.
Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Gliwicach od lat działa na rzecz lokalnej społeczności organizując dla niej różnorodne formy wsparcia. Jest to m.in. pomoc w zakresie usług opiekuńczych, szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzenia programów edukacyjnych czy wspieranie honorowego krwiodawstwa. Jednym z filarów PCK są inicjatywy podejmowane we współpracy z Urzędem Miasta Gliwice, w celu wsparcia najuboższych mieszkańców miasta. Obejmują one zbiórki rzeczy pierwszej potrzeby jak żywność, artykuły higieniczne czy właśnie odzież.
Wiosenny Babi Targ w Gliwicach będzie wyjątkową, bo 125. edycją tej popularnej imprezy, organizowanej regularnie w wybranych miastach Polski, od 2007 roku. Jest to świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy wiosną zamierzają zrobić generalne porządki w szafie. To również doskonała okazja do spotkania w kobiecym gronie i powymieniania się nie tylko ubraniami, ale również modowymi inspiracjami.
Szczegóły organizacyjne znajdują się na stronie www.babilad.pl.
Więcej na: europacentralna.eu | www.facebook.com/europa.centralna.eu |www.instagram.com/europacentralna

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.