Komunikaty PR

Wiosna bez alergii? To możliwe!

2020-05-06  |  14:45
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.32 MB )

Salwy kichnięć, niekończący się katar, suchość lub łzawienie i to nieznośne swędzenie oczu – brzmi znajomo? Niestety, oznacza to także, że w powietrzu znajdują się też pyłki roślin. Zobacz, jak możesz przygotować się do walki z alergią, by jak najmniej odczuć jej skutki.

Czym właściwie jest alergia?

Alergia, którą nazywamy także uczuleniem, to nic innego jak nadmierna reakcja organizmu na substancje, pyłki, sierść zwierząt lub pokarm. Takiego „wroga” dla organizmu nazywamy alergenem. Alergia objawia się jako cieknący katar, wysypka, duszności, kaszel lub swędzenie, pieczenie czy suchość oczu. Reakcja naszego organizmu zależy od stopnia nasilenia jego wrażliwości. Alergia może być sezonowa lub całoroczna. Pierwsze symptomy alergii sezonowej na pyłki drzew i traw pojawiają się już w lutym i trwają aż do późnej jesieni. Znamy kilka sposobów na to, jak ułatwić sobie życie z alergią i ustrzec się przed jej dokuczliwymi objawami.

Jak oszukać alergię krok po kroku?

Walka z alergią nie jest prostą sprawą, jednak przygotowując się do niej w odpowiedni sposób – mamy bardzo dużą szansę na to, by przejść przez ten trudny czas redukując do minimum uciążliwe objawy.

Zobacz, jak przestrzegając 4 prostych kroków możesz to zrobić:

  1. Miej pod ręką kalendarz pyleń – to pomoże Ci w uniknięciu dłuższej aktywności na świeżym powietrzu w czasie, gdy alergeny na które reaguje Twój organizm będą najbardziej nasilone w powietrzu. Jeśli czujesz, że potrzebujesz chwili dla siebie w lesie lub parku, wybierz się na spacer po deszczu, gdy powietrze jest najbardziej czyste.

             

  1. Zacznij stosować krople do oczu dla alergików w momencie pierwszych objawów – to bardzo istotne między innymi dlatego, że oczy są jedną z dróg, przez które alergeny wnikają do organizmu. Złagodzisz również ich pieczenie, łzawienie i świąd. Najlepiej, gdy mają w swoim składzie Ectoin®, naturalną cząsteczkę, która tworzy tarczę ochronną na oku, zmniejsza stan zapalny i stabilizuje błonę komórkową. Ważny jest także kwas hialuronowy, który poprawia komfort oka dzięki silnym właściwościom nawilżającym. Takie substancje znajdziesz w kroplach dla alergików np. Ektin (wyrób medyczny).

 

  1. Bierz prysznic i często zmieniaj ubrania – alergeny osadzają się na wszelkich powierzchniach i materiałach. Dzięki wzmożonej higienie zmyjesz je ze swojego ciała, a częstsza zmiana ubrań pozwoli na uniknięcie ponownego kontaktu z zanieczyszczoną tkaniną. Wówczas zmniejszysz objawy uciążliwej alergii w domowym zaciszu.

 

  1. Zadbaj o jakość powietrza w domu – kup odpowiedni filtr, który oczyści powietrze nie tylko z zanieczyszczeń, ale także z pyłków i niepożądanych alergenów. To pozwoli Ci na cieszenie się życiem bez uciążliwych objawów we własnym domu.

Alergia jest powszechnym problem, który dotyka coraz więcej osób. Bardzo utrudnia życie, jednak stosując się do kilku wskazówek, możemy pomóc sobie w tym trudnym okresie. Dzięki uważności i konsekwencji nasza codzienność z alergią nie będzie aż tak straszna.

 

Źródła:
- https://www.bausch.com.pl/twoje-oczy/infekcje-i-podraznienia-oka/alergie/
- https://www.pta.med.pl/dla-alergikow/alergia/czym-jest-alergia/
- https://www.pta.med.pl/dla-alergikow/porady-dla-alergikow/
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Letnie przepisy na maj Biuro prasowe
2024-05-24 | 13:00

Letnie przepisy na maj

Weekendy w maju, pierwszym prawdziwie ciepłym miesiącu, to czas, w którym natura budzi się do życia - a my razem z nią! Zaczynamy marzyć o relaksie na świeżym powietrzu wypełnionym
Styl życia MAOAM zaprasza na Festiwal Kolorów
2024-05-22 | 16:55

MAOAM zaprasza na Festiwal Kolorów

MAOAM – marka soczystych gum rozpuszczalnych zaprasza na wyjątkowy Festiwal Kolorów, który odbędzie się już w sobotę, 25 maja na warszawskim Olkówku, na
Styl życia DZIEJE SIĘ W OFFIE: RYSOWANE PORSCHE, GARAŻÓWKA I URODZINY
2024-05-22 | 13:00

DZIEJE SIĘ W OFFIE: RYSOWANE PORSCHE, GARAŻÓWKA I URODZINY

DZIEJE SIĘ W OFFIE: RYSOWANE PORSCHE, GARAŻÓWKA I URODZINY   Motoryzacyjna pasja na wystawie prac Macieja Plucińskiego, urodziny LDT Collective i druga Absolutnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Filip Chajzer: Jestem samozwańczym królem kebaba. Miałem już ponad 700 zapytań o franczyzę i za dwa–trzy lata będzie to bardzo poważny biznes

Dziennikarz zamienił studio telewizyjne na budkę z kebabami i jak przekonuje, była to jedna z najlepszych decyzji w jego życiu zawodowym. Nie przejmuje się więc drwinami kolegi po fachu z TVN-u, za nic ma jakiekolwiek głosy krytyki i nie ogląda się na innych, tylko robi swoje. Wierzy bowiem, że ten biznes ma sens i szybko odniesie sukces w branży fast food. Filip Chajzer zdradza, że jego pomysł natychmiast odbił się szerokim echem. Po wyjątkowy przysmak do food trucka ustawiają się długie kolejki klientów i już teraz ma siedemset zapytań o franczyzę.

Zdrowie

Mikołaj Roznerski: W wieku 40 lat zrozumiałem, że powinienem regularnie się badać. Mam dziecko i chcę jak najdłużej żyć w zdrowiu

Aktor wspomina, że jakiś czas temu ani myślał o profilaktyce. Regularne badania spychał na margines, bo był przekonany, że jeśli dobrze się czuje i jest aktywny, to nie ma powodu do obaw. W końcu zrozumiał jednak, że nie tędy droga. Aby zachować dobre zdrowie, a w przypadku choroby móc błyskawicznie zareagować i rozpocząć leczenie, trzeba się badać. Teraz Mikołaj Roznerski zachęca też innych nieprzekonanych do tego, by zmienili podejście i nie zapominali o kontroli swojego organizmu.

Konsument

Polacy coraz częściej rezygnują z mięsa na rzecz roślinnych zamienników. Blisko połowa próbowała już produktów tego rodzaju

Już 24 proc. polskich konsumentów identyfikuje się jako fleksitarianie, a 6 proc. stosuje dietę roślinną – wynika z raportu ProVeg „Plant-Based Food in Poland”. Choć pod względem spożywanego mięsa wciąż plasujemy się w europejskiej czołówce, to ponad 40 proc. Polaków je go mniej niż rok wcześniej. – Potencjał rozwoju rynku roślinnych alternatyw w Polsce jest bardzo duży, zwłaszcza że rośnie świadomość o potrzebie ograniczenia mięsa – ocenia Marcin Tischner, public affairs coordinator w ProVeg.