Wirtualna scena Janka Młynarskiego
Muzeum Warszawy wspólnie z Jankiem Młynarskim opowie o odbudowie stolicy. Artysta, który od lat pod szyldem Warszawskiego Combo Tanecznego przypomina klasykę stołecznej muzyki, poprowadzi „Wirtualną scenę Janka Młynarskiego”. Przypominając przeboje dawnej Warszawy nakreśli historię ludzi, miejsc i wydarzeń, które miały wpływ na życie kulturalne miasta.
W tym roku obchodzimy 75. rocznicę odbudowy Warszawy. Aby upamiętnić trud włożony w ratowanie zniszczonej stolicy m.st. Warszawa i instytucje partnerskie przygotowały program wydarzeń pod wspólnym szyldem „BudujeMy!”. W miejsce odwołanych koncertów Muzeum Warszawy zaprasza przed ekrany na internetowe, słowno-muzyczne spotkania z Jankiem Młynarskim.
„Wirtualna scena Janka Młynarskiego” to seria mini-koncertów połączonych z opowieściami o muzyce dawnej Warszawy, które w każdą niedzielę o 18.00 będą relacjonowane na żywo na Facebooku Muzeum Warszawy. W kolejnych odsłonach cyklu usłyszymy między innymi historię Mieczysława Fogga i utwory, które w czasie okupacji wykonywał w kawiarniach, pierwsze powojenne szlagiery i uliczne ballady.
Na live z Jankiem Młynarskim zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 18.00. Nagrania będą dostępne na profilu Muzeum Warszawy na Facebooku: www.facebook.com/muzeum.warszawy

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych
Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Dom i ogród
Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki

Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.