Wirtualny koncert Viki Gabor
WE!RE Fantasy
Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com
Laureatka 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci wystąpi na wyjątkowym koncercie w grze Minecraft RTX. Wydarzenie odbędzie się 30 lipca 2021 roku o 19:00 na specjalnie przygotowanej estradzie. Publiczność zgromadzi się przed wirtualną sceną, a transmisję w serwisie Twitch poprowadzi na swoim kanale firma NVIDIA.
Wirtualny koncert z rzeczywistą gwiazdą
Pomimo zniesienia części obowiązujących dotąd obostrzeń organizacja koncertów nadal jest obwarowana szeregiem ograniczeń. Wychodząc naprzeciw potrzebom, szczególnie młodszej widowni, NVIDIA wraz z marką x-kom organizują koncert… wirtualny! Viki Gabor, zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, wystąpi ze swoim zespołem 30 lipca o 19:00 na prawdziwej scenie, a ich awatary razem z całą choreografią będą odzwierciedlone w grze Minecraft RTX. Publiczność stanowić będą zaproszeni gracze, którzy będą mogli obejrzeć koncert z perspektywy wirtualnej widowni oraz obserwatorzy relacji na żywo na kanale NVIDIA Polska w serwisie Twitch. Po występie artystka spotka się z fanami w grze i rozda autografy, a ich fizyczne kopie zostaną rozesłane do uczestników koncertu.
Jest to pierwsza taka inicjatywa w naszym kraju, skierowana bezpośrednio do rodzimej społeczności. Międzynarodowo szlaki na tym polu zostały przetarte koncertami organizowanymi w grze Fortnite. Każdy cieszył się ogromną popularnością - występ rapera Travisa Scotta obejrzało ponad 12 milionów widzów, a podczas koncertu Marshmello na serwerach pojawiło się ponad 10 milionów graczy.
Minecraft błyszczy jak nigdy dotąd
Minecraft od lat utrzymuje się na szczytach list popularności gier wideo. Pokolenie, które przed dekadą zachwyciło się wirtualną piaskownicą w większości jest już dorosła, lecz nie oznacza to, że serwery produkcji stworzonej przez Mojang Studios świecą pustkami. Wręcz przeciwnie. W ubiegłym roku Microsoft pochwalił się łączną sprzedażą ponad 200 milionów kopii gry na wszystkich platformach oraz 126 milionami aktywnych graczy każdego miesiąca. Produkcja zaciera różnice wiekowe gwarantując świetną zabawę zarówno najmłodszym graczom, nastolatkom, jak i dorosłym.
Dzięki współpracy firm NVIDIA, Mojang Studios oraz Microsoft wszyscy gracze posiadający karty graficzne GeForce RTX i korzystający z wersji Minecraft dla systemu Windows 10 od grudnia 2020 roku mogą cieszyć się wyjątkową oprawą gry. Minecraft RTX wykorzystuje path tracing, co oznacza że całe oświetlenie w grze jest śledzone promieniami. Efektem jest niesamowita grafika, która powoduje zachwyt nawet wśród graczy, którzy znają świat Minecrafta od podszewki. Minecraft RTX lśni dzięki grze świateł, cieniom, a także specjalnym teksturom umożliwiającym tworzenie wyjątkowych elementów gry, które będą wykorzystane podczas tworzenia wirtualnej sceny podczas koncertu Viki Gabor. Minecraft RTX wykorzystuje także wyjątkową technikę NVIDIA DLSS, która pozwala w niektórych przypadkach podwoić liczbę wyświetlanych klatek na sekundę!
Co stoi za fenomenem Minecrafta? Społeczności graczy przypadła do gustu pełna swoboda, nieograniczony świat oraz wyzwania trybu survival, których trudność możemy dostosować do swoich umiejętności. Kluczowym elementem jest również fakt, że tym wszystkim możemy cieszyć się ze swoimi znajomymi po drugiej stronie monitora. Właśnie ten aspekt sprawił, że Minecraft dawał młodzieży namiastkę normalności w czasach pandemii. Ale przede wszystkim to wspaniała zabawa!
Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/minecraft-live-concert/

“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat

Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło

Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.