Komunikaty PR

WIŚNIOWSKI wspiera studentów „łódzkiej filmówki” przy realizacji filmu w rejonie

2024-08-08  |  10:00
Biuro prasowe

W dniach od 1 do 7 sierpnia, we wsi Wilkowisko i jej okolicach, studenci Szkoły Filmowej z Łodzi realizowali swój najnowszy projekt. Film, który opowiada historię młodej dziewczyny przechodzącej z domu rodzinnego do domu swojego męża, ma na celu ukazanie tradycji oraz ciężkiej pracy w rejonie małopolski. Tereny te, pełne walorów wizualnych, są jednocześnie miejscem pochodzenia głównej reżyserki i scenarzystki filmu.  

Marka WIŚNIOWSKI, zaangażowana w promowanie kultury i wsparcie młodych talentów, zdecydowała się wspomóc finansowo studentów w realizacji ich projektu. Ostatniego dnia 13-osobowa ekipa filmowa przybyła do siedziby firmy, by poznać technologię produkcji polskiego lidera, którego zakład rozpościera się w krajobrazie regionu, tak chętnie przedstawianym w najnowszym filmie.

Projekt filmowy jest realizowany na taśmie filmowej 16 mm, co dodaje mu szczególnego charakteru. Twórcy filmu mają silny, emocjonalny związek z Małopolską, dlatego kręcenie w tych miejscach, blisko natury jest dla nich priorytetem. "Jesteśmy niezwykle wdzięczni marce WIŚNIOWSKI za ich wsparcie. Dzięki nim możemy skupić się na realizacji naszej wizji i stworzyć film, który wiernie oddaje sentyment dla polskiej wsi. Firma WIŚNIOWSKI jest wizytówką regionu, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy umieścić logo i podziękowania dla firmy w napisach końcowych naszego filmu" – mówi Angelika Cygal, studentka III roku reżyserii filmowej Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Dodatkowo, w ramach współpracy, przyszli filmowcy planują także nagranie krótkiego materiału promocyjnego, który przedstawi artystycznie nowosądecką firmę. Efekty zostaną zaprezentowane wkrótce.

W projekcie brali udział: Helka Rząsa - aktorka (rola główna), Angelika Cygal (reżyserka), Szczepan Lewandowski (operator), Alicja Krajewska (kierowniczka produkcji) oraz Nikodem Cofala (producent wykonawczy). Dodatkowo przy produkcji filmu pracowali: Illia Sadovskyi, Michał Stańczyk, Maja Bajerska, Kondrad Kmieć, Kosma Zakrzewski, Ania Orzeszek, Kamila Szymanek, Grzegorz Piotrowski, Lana Skachkova, Martyna Łusiak, Ewa Cygal oraz Zdzisiał Cygal.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film STRZELIŁAM DO ANDY’EGO WARHOLA – ZAWIŁA HISTORIA RADYKALNEJ FEMINISTKI I PISARKI Biuro prasowe
2024-08-05 | 01:00

STRZELIŁAM DO ANDY’EGO WARHOLA – ZAWIŁA HISTORIA RADYKALNEJ FEMINISTKI I PISARKI

6 sierpnia obchodzimy 96. urodziny Andy’ego Warhola - sławnego artysty, jednego z głównych i najważniejszych przedstawicieli pop-artu. Jego dzieła takie jak
Film MODA I SPORT – O TYM, JAK SPORT ZMIENIŁ NASZĄ GARDEROBĘ NA ARTE.TV
2024-08-02 | 01:00

MODA I SPORT – O TYM, JAK SPORT ZMIENIŁ NASZĄ GARDEROBĘ NA ARTE.TV

Jest wszędzie. Noszą ją zwykli ludzie, sportowcy i światowe gwiazdy. Nie tylko biega się w niej i spaceruje, ale coraz częściej zakładamy ją na spotkania w gronie przyjaciół czy
Film Mały przedsiębiorca. Jak pomóc dziecku nabrać wiatru w żagle?
2024-07-23 | 01:00

Mały przedsiębiorca. Jak pomóc dziecku nabrać wiatru w żagle?

Stan psychiczny polskich dzieci i młodzieży w Polsce stale się pogarsza – według badań NFZ z 2021r. na depresję chorowało 2% dzieci w wieku 6-12 lat oraz aż 20% w grupie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.