Wnętrze domu od KOiKO Design z prywatną plażą i wodospadem
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Miejsce, gdzie wzniesiono ten dom, jest wyjątkowe - to malownicza, zielona enklawa na obrzeżach miasta. Ogród, z plażą, wodospadem oraz sztucznym jeziorem z malowniczą kładką, stał się nie tylko elementem krajobrazu, ale również inspiracją dla projektowej wizji pracowni KOiKO Design. Jesień, w pełni swojego piękna, przeniknęła do przestrzeni, nadając wnętrzom niepowtarzalny charakter. Pod wpływem bogactwa atmosfery tej pory roku, dominują tu brązy, rudości i subtelna, opadająca z drzew zieleń, której kolor powielono w salonie na ogromnej modułowej sofie. Barwy liści stały się inspiracją do przeniesienia tej kojącej aury do codziennego życia mieszkańców.
W barwach jesieni
Nowoczesne wnętrze domu zostało zaprojektowane z myślą o ludziach świadomych swoich potrzeb i pewnych siebie. Dla osób, które poprzez długoletnią pracę zasłużyły na odrobinę luksusu i chcą go doświadczać w swoim codziennym otoczeniu. Główną inspiracją dla pracowni KOiKO Design, byli przyszli mieszkańcy, ich styl życia, preferencje oraz piękno otaczającej dom przyrody. Początek procesu projektowego zaczął się od konstruktywnego dialogu, który skłonił do pierwszych zmian w układzie funkcjonalnym. Najbardziej znaczące z nich miały miejsce w strefie spa i na piętrze. Projektując sypialnię, kładziono nacisk na osiągnięcie szykownej elegancji, co znalazło również odzwierciedlenie w sąsiadującej łazience.
Salon, połączony z kuchnią i jadalnią, oferuje niezapomniany widok na ogród i klatkę schodową, stanowiące serce tego wyjątkowego domu. Wnętrze emanuje spokojem i elegancją, równocześnie wprowadzając element świadomie kontrolowanego przepychu. Centralnym punktem jest imponująca zielona sofa modułowa UMO polskiej marki Nobonobo, na której właściciele domu z przyjemnością odpoczywają. Industrialna forma żyrandola doskonale współgra z miękkością sofy i delikatnością balustrady schodów, tworząc niezwykle harmonijną kompozycję.
Domowa strefa wellness
Jednym z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń jest stworzone przez KOiKO Design spa, gdzie zastosowano rozwiązania, takie jak wanna z hydromasażem, telewizor osadzony za eleganckim szkłem weneckim, elektryczny kominek parowy oraz taras z jacuzzi. Architektki konsekwentnie podążały za naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, kamień i stara cegła, tworząc atmosferę, która nie tylko zachwyca, ale również oferuje domownikom pełne poczucie komfortu zmysłowego. Bezpośrednio z tego miejsca wychodzi się na taras z zewnętrznym jacuzzi, skąd rozciąga się malowniczy widok na plażę i wodospad w ogrodzie. To kolejne wnętrze, gdzie wprowadzono odrobinę złota, starając się zachować subtelność i harmonię z pozostałą częścią domu. Sufit w tym pomieszczeniu stanowi swoiste odbicie podłogi holu, emanując zmysłowym, intrygującym, a jednocześnie przytulnym charakterem.
Na wyjątkową uwagę zasługuje konstrukcja schodów. Ogromny spocznik, wsparty dwiema ścianami konstrukcyjnymi oraz podwieszany panel służący jako montaż telewizora, nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale stanowią istotny element architektoniczny, charakteryzujący się wyjątkową estetyką. W obszarze dzienno-nocnym, pozbawionym konwencjonalnych ścian, konieczność zachowania subtelnej równowagi między kominkiem a telewizorem stała się kluczowym wyzwaniem projektowym. W obliczu majestatyczności kominka, sprzęt TV staje się niemal niezauważalny.
Fot. Ewa Kolenda-Nagas, Paweł Kowynia
Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/
![Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe](/files/1947754062/lozko-kontynentalne-tebsilo,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
![Proste przyjemności na zimowe wieczory](/files/_uploaded/glownekonf_420841280,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Proste przyjemności na zimowe wieczory
![Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie](/files/_uploaded/glownekonf_592300461,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.