Wola Park przyjazny seniorom
Warszawski Wola Park rozszerza wsparcie oferowane seniorom. Centrum handlowe już po raz kolejny wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku organizuje regularne wydarzenia i aktywności dedykowane starszym mieszkańcom okolic Woli i Bemowa. Co więcej, we współpracy z Fundacją na Miejscu, sprawdza, jak sprawić, aby Wola Park był jeszcze bardziej przyjazny dla seniorów, a także wzmacnia obecne udogodnienia – dobre oznakowanie czy ciche godziny.
Centrum handlowe Wola Park, jako miejsce z długoletnią tradycją i korzeniami, wychodzi naprzeciw licznej grupie zamieszkującym okolice Wola i Bemowy osobom starszym, i regularnie inicjuje i wspiera inicjatywy skierowane do lokalnych seniorów.
W 2022 roku centrum handlowe podjęło wielopoziomową współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Woli i Bemowa, stowarzyszeniem działającym na rzecz osób starszych zamieszkujących na terenie obu tych warszawskich dzielnic. Owocem współpracy są serie spotkań i szkoleń Uniwersytetu, odbywających się na terenie Wola Parku. Dotychczas, w Ogrodach Ulricha odbyły się cotygodniowe szkolenia z obsługi smartphone‘a dla osób starszych, a Zarząd Uniwersytetu wykorzystuje salę konferencyjną centrum jako miejsce regularnych spotkań zarządu. Obecnie we Współdzielniku mają miejsce cotygodniowe kursy języka angielskiego dla seniorów.
Poza sferą edukacyjną, Wola Park udostępnia również swoje przestrzenie w celach rozrywkowych. W lutym br. odbył się Bal Seniora, podczas którego - 120 słuchaczy Uniwersytetu w strojach karnawałowych bawiło się w Ogrodach Ulricha przy muzyce z lat 80.
- Osoby starsze to od zawsze grupa naszych wiernych klientów. Staramy się zapewnić im nie tylko atrakcyjną ofertę zakupową, ale również odpowiednie warunki i udogodnienia wspierające ich komfort podczas pobytu w Wola Parku. Dlatego też, szczególnie cieszą nas współprace zarówno z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, jak i Fundacją na Miejscu, gdyż dzięki nim możemy bardziej skutecznie włączyć seniorów w społeczność Wola Parku, a także lepiej odpowiadać na ich potrzeby. – mówi Emilia Szkudlarek, Dyrektor Centrum Handlowego Wola Park.
W celu poznania potrzeb odwiedzających centrum seniorów, Fundacja na Miejscu opracowała na zlecenie Wola Parku Audyt dostępności dla osób 65+. Fundacja działa na rzecz rozwijania i wzmacniania lokalnych wspólnot poprzez tworzenie społecznych, sprzyjających spotkaniom miejsc. W Raporcie ujęte zostały rekomendacje, które centrum zadeklarowało stopniowo wdrażać. Analiza wykazała także szereg pozytywnych aspektów dotyczących dostępności Wola Parku. Jak wskazał audyt już teraz centrum może pochwalić się dobrze oznaczonym punktem informacyjnym z pomocną obsługą, przyjaznym placem centralnym, który jest jasny, przestronny i estetyczny, czy bardzo dobrym oznakowaniem dróg do toalet. Ponadto, audyt wyróżnił ideę cichych godzin w Wola Parku – okresu czasu w każdy wtorek w godzinach 15:00-17:00, w którym w centrum ściszana jest muzyka dla większego komfortu.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.