Wola Park przyjazny seniorom
Warszawski Wola Park rozszerza wsparcie oferowane seniorom. Centrum handlowe już po raz kolejny wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku organizuje regularne wydarzenia i aktywności dedykowane starszym mieszkańcom okolic Woli i Bemowa. Co więcej, we współpracy z Fundacją na Miejscu, sprawdza, jak sprawić, aby Wola Park był jeszcze bardziej przyjazny dla seniorów, a także wzmacnia obecne udogodnienia – dobre oznakowanie czy ciche godziny.
Centrum handlowe Wola Park, jako miejsce z długoletnią tradycją i korzeniami, wychodzi naprzeciw licznej grupie zamieszkującym okolice Wola i Bemowy osobom starszym, i regularnie inicjuje i wspiera inicjatywy skierowane do lokalnych seniorów.
W 2022 roku centrum handlowe podjęło wielopoziomową współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Woli i Bemowa, stowarzyszeniem działającym na rzecz osób starszych zamieszkujących na terenie obu tych warszawskich dzielnic. Owocem współpracy są serie spotkań i szkoleń Uniwersytetu, odbywających się na terenie Wola Parku. Dotychczas, w Ogrodach Ulricha odbyły się cotygodniowe szkolenia z obsługi smartphone‘a dla osób starszych, a Zarząd Uniwersytetu wykorzystuje salę konferencyjną centrum jako miejsce regularnych spotkań zarządu. Obecnie we Współdzielniku mają miejsce cotygodniowe kursy języka angielskiego dla seniorów.
Poza sferą edukacyjną, Wola Park udostępnia również swoje przestrzenie w celach rozrywkowych. W lutym br. odbył się Bal Seniora, podczas którego - 120 słuchaczy Uniwersytetu w strojach karnawałowych bawiło się w Ogrodach Ulricha przy muzyce z lat 80.
- Osoby starsze to od zawsze grupa naszych wiernych klientów. Staramy się zapewnić im nie tylko atrakcyjną ofertę zakupową, ale również odpowiednie warunki i udogodnienia wspierające ich komfort podczas pobytu w Wola Parku. Dlatego też, szczególnie cieszą nas współprace zarówno z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, jak i Fundacją na Miejscu, gdyż dzięki nim możemy bardziej skutecznie włączyć seniorów w społeczność Wola Parku, a także lepiej odpowiadać na ich potrzeby. – mówi Emilia Szkudlarek, Dyrektor Centrum Handlowego Wola Park.
W celu poznania potrzeb odwiedzających centrum seniorów, Fundacja na Miejscu opracowała na zlecenie Wola Parku Audyt dostępności dla osób 65+. Fundacja działa na rzecz rozwijania i wzmacniania lokalnych wspólnot poprzez tworzenie społecznych, sprzyjających spotkaniom miejsc. W Raporcie ujęte zostały rekomendacje, które centrum zadeklarowało stopniowo wdrażać. Analiza wykazała także szereg pozytywnych aspektów dotyczących dostępności Wola Parku. Jak wskazał audyt już teraz centrum może pochwalić się dobrze oznaczonym punktem informacyjnym z pomocną obsługą, przyjaznym placem centralnym, który jest jasny, przestronny i estetyczny, czy bardzo dobrym oznakowaniem dróg do toalet. Ponadto, audyt wyróżnił ideę cichych godzin w Wola Parku – okresu czasu w każdy wtorek w godzinach 15:00-17:00, w którym w centrum ściszana jest muzyka dla większego komfortu.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.