Woreczki (nie tylko) na pieluszkowe problemy
Narodziny dziecka to moment, który wiele zmienia. Do codziennych rytuałów dochodzi przewijanie, a wraz z nim pojawia się kwestia składowania zużytych pieluch. Nie tylko w domu, ale i w parku, u lekarza czy znajomych – czyli wszędzie tam, gdzie znajdziemy się z dzieckiem. Jak sobie poradzić z „zapachową bombą” i dlaczego warto do „rodzicielskiego niezbędnika” dodać woreczki na pieluszki? Już podpowiadamy.
Średnio noworodki przewija się do kilkunastu razy w ciągu doby, starsze dzieci – trochę rzadziej. Brudne pieluchy trzeba gdzieś gromadzić, najlepiej odseparowując je od domowego otoczenia. Kosz na śmieci nie zawsze jest wystarczającym rozwiązaniem – czasem jest nieszczelny, a z wyrzuceniem worka trzeba poczekać do pełnego zapełnienia. Problem dotyczy także produktów wielorazowych, które po zużyciu są składowane aż do czasu zrobienia prania.
O ile na co dzień mamy wiele sprawdzonych patentów lub po prostu od razu zajmujemy się zużytą pieluszką, sytuacja jest mniej komfortowa, kiedy jesteśmy z dzieckiem poza domem…
Na ratunek
Wychodzisz z domu na spacer po parku w piękny, ciepły dzień. Jak zawsze masz ze sobą cały arsenał przydatnych produktów, więc bez problemu zmieniasz maluchowi zużytą pieluchę. Jednak do najbliższego kosza masz kawałek, a produktów do wyrzucenia jest kilka… Nie wspominając już o tym, że czasami nasz maluch ubrudzi nie tylko pieluchę, ale także ubranko, które musimy zabrać ze sobą do domu. Właśnie w takich sytuacjach na ratunek przychodzą nam woreczki na pieluszki, które – wbrew pozorom – przydają się nie tylko do wyrzucania pieluszek.
– Zapachowe woreczki na pieluszki powstały po to, by wesprzeć rodziców w tym mało przyjemnym, ale niezwykle częstym procesie, jakim jest zmiana zużytej pieluszki. Dziecko nie zważa na to, gdzie i u kogo jesteśmy lub co aktualnie robimy – ma swój rytm, dlatego potrzebne nam są produkty, które pomogą nam w różnych sytuacjach. Właśnie takie podejście przyświecało nam, gdy opracowywaliśmy „Paclanki”, dlatego opakowanie z woreczkami jest na tyle poręczne, że z łatwością zmieści się w torbie z dziecięcymi akcesoriami czy saszetce lub półce w wózku, a klapa zamontowana na wierzchu opakowania umożliwia swobodne wyjmowanie ich jedną ręką – mówi Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan i dodaje: jednak największą zaletą tego produktu okazała się jego uniwersalność. Ile osób, tyle zastosowań woreczków – poza standardowym neutralizowaniem zapachu zużytej pieluchy, możemy wykorzystać je np. jako przenośny kosz na śmieci w „terenie” albo wtedy, gdy musimy przetransportować do domu mokrą lub brudną odzież dziecka. Woreczki na pieluszki nie są elementem niezbędnym, ale potrafią uratować rodzica w niejednej sytuacji.
Do zadań specjalnych
Poręczne woreczki sprawdzą się nie tylko u rodziców małych dzieci. Warto mieć jedno opakowanie w schowku samochodu na wypadek gromadzących się podczas podróży śmieci – opakowania po przekąskach, butelki po napojach, zużyte chusteczki – których nie ma zazwyczaj gdzie schować. Woreczki można zabrać także ze sobą na basen, aby po pływaniu przechować mokry kostium i nie zamoczyć plecaka lub torby. Posłużą także jako praktyczne wypełnienie małego kosza na biurku lub łazienkowego pojemnika na zużyte waciki, a nawet przypadną do gustu właścicielom psów – szczególnie tych większych – podczas spacerów.
Maskujące zapach i nieprzemakalne woreczki ułatwią wykonywanie czynności pielęgnacyjnych przy noworodkach lub małych dzieciach, ale także pozwolą zadbać o higienę każdej innej osobie w różnych, codziennych sytuacjach. A Ty, do czego ich użyjesz?

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.