Wspaniałe Brave Kids. Zobacz zdjęcia z Przedmieścia
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Brave Kids pożegnały się z Przedmieściem Oławskim pełnym ekspresji pokazem. Teraz przeniosą się na Złotniki, by i tam wziąć udział w kreatywnych warsztatach. Przygodę z tegoroczną edycją zakończą na niepowtarzalnym festiwalu, w którym wezmą udział dzieci z całej Polski. Do jego organizacji potrzebni są wolontariusze. Zapisy trwają!
Brave Kids wystąpiły w Centrum na Przedmieściu w pokazie będącym zwieńczeniem dwutygodniowych warsztatów artystycznych. Trzydziestka młodych mieszkańców Wrocławia zaprezentowała spektakl z pogranicza pantomimy i tańca. – Oglądało się to z wielką przyjemnością. Dzieci uwolniły na scenie niesamowitą energię i emocje w ekspresyjnym wyrazie wzajemnej współpracy połączonej ze spontanicznością. Licznie zgromadzona publiczność była zachwycona – ocenia Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids 2020.
Teraz Złotniki
Po Przedmieściu Oławskim i Ołbinie teraz pora na Złotniki. Bezpłatne warsztaty twórcze rozpoczną się tam 17 sierpnia i potrwają do 28 sierpnia. Także w ich trakcie powstanie finałowy pokaz, który uczestniczy przygotują pod okiem profesjonalnych instruktorów.
– Tegoroczna edycja Brave Kids udowadnia, że idea projektu jest uniwersalna. W trudnym czasie dajemy dzieciom przestrzeń do wzmacniania poczucia własnej wartości, do przełamywania wewnętrznych ograniczeń, do współpracy, wzajemnej pomocy, a przede wszystkim do bezpiecznego spotkania i spędzenia czasu z rówieśnikami w kreatywny i wartościowy sposób – wymienia Iwona Frydryszak. Zajęcia na Złotnikach organizowane są z nieocenioną pomocą Złotnickiego Centrum Spotkań. Na Przedmieściu Oławskim i Ołbinie pomagały: Stowarzyszenie Żółty Parasol – Ołbin i Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych Przedmieście.
Ideą tego wyjątkowego projektu artystyczno-edukacyjnego jest spotkanie i różnorodność – w tym roku odkrywana na poziomie lokalnym. Nowa formuła sprawdza się znakomicie w całej
Polsce. Niezmiennie opiera się na modelu „dzieci uczą dzieci”. – Chodzi o poznanie zupełnie nowego sposobu współpracy. Staramy się wydobyć talent i potencjał poszczególnych uczestników, którzy przekonują się, że ich zdolności są pożyteczne dla innych. Co więcej stają się częścią dzieła sztuki. Budują jednak nie tylko spektakl, ale relacje, co w tych niepewnych
czasach jest szalenie istotne – mówi Mary Sadowska, producentka wielkiego finału Brave Kids.
Wolontariusze potrzebni na finał
Znana we wrocławskim świecie performance Mary Sadowska, nomen omen jedna z reżyserek ceremonii zamknięcia ESK 2016, jest współtwórcą programu wielkiego finału tegorocznej edycji trwającego projektu. „Brave Kids pod Wrocławskim niebem” to jednodniowy festiwal (29 sierpnia), podczas którego wystąpią uczestnicy warsztatów Brave z Wrocławia, Warszawy, Gdańska, Rzeszowa, Przemyśla i Wałbrzycha. Wydarzenia rozegrają się na kilkunastu scenach we wszystkich dzielnicach Wrocławia. Do organizacji tego przedsięwzięcia potrzebna jest pomoc wolontariuszy. – Tego dnia chcemy, by Wrocław stał się miejscem niepowtarzalnego święta dzieci z całej Polski. Można nam pomóc przy tworzeniu tego radosnego wydarzenia, które zrodziło się z wielkiego serca wrocławskich organizacji – zaprasza Mary Sadowska.
Zgłoszenia przyjmowane są do 16 sierpnia przez formularz dostępny TUTAJ. Jedynym warunkiem jest ukończenie 16. roku życia.
Uznanie na całym świecie
Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.
Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem oraz pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.
Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.