Wsparcie Ipsen w walce z COVID-19
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Troska o zdrowie pacjentów wpisana jest w misję Ipsen Poland sp. z o.o. - firmy biotechnologicznej
o globalnym zasięgu, której głównym celem jest opracowywanie i rozwijanie innowacyjnych rozwiązań dla pacjentów w takich obszarach terapeutycznych jak m.in. onkologia, neurologia czy choroby rzadkie.
Pandemia COVID-19 dotknęła niespodziewanie cały świat. Zaskoczyła rządy wszystkich krajów oraz ukazała słabe punkty systemów ochrony zdrowia. Zweryfikowała też rolę strategii, elastyczność
i zdolności zarządzających na różnych szczeblach gospodarki. Najbardziej zaś pokazała jak ważne dla pokonania COVID-19 są współpraca, solidarność i odpowiednie zasoby.
Ozonatory dla szpitali zakaźnych
Solidarność jest jedną z nadrzędnych wartości firmy Ipsen Poland, która w ramach swoich działań CSR (ang. corporate social responsibility – społeczna odpowiedzialność biznesu) oraz we współpracy ze szpitalami nadzorowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, sfinansowała zakup 21 sztuk ozonatorów dla szpitali i karetek dedykowanych leczeniu i transportowi pacjentów zakażonych koronawirusem
w Polsce. „Ipsen Poland kierując się poczuciem solidarności i odpowiedzialności za bezpieczeństwo nie tylko lekowe Polaków, chciała dołożyć wszelkich starań, aby sprostać potrzebom i wyzwaniom wynikającym z sytuacji pandemii koronawirusa w Polsce” – podkreślił Guillaume DELMOTTE, Dyrektor Generalny firmy Ipsen Poland. „Lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym pracownikom szpitali, którzy z poświęceniem walczą o zdrowie chorych, należy się jak najlepszy sprzęt i bezpieczne warunki pracy, by mogli nieść skuteczną pomoc. W walce z epidemią konieczna jest determinacja, cierpliwość i konsekwencja, ale także odpowiedni sprzęt do pokonania choroby – stąd decyzja o przychyleniu się do próśb szpitali” – podkreśliła Magdalena Konarska, Dyrektor ds. Public Affairs w firmie Ipsen Poland.
Firma Ipsen Poland docenia wsparcie Ministerstwa Zdrowia w zakresie koordynacji dystrybucji ozonatorów do szpitali. „Niezwykle doceniamy współpracę z Ministerstwem Zdrowia, dzięki której ozonatory trafiły do 20 szpitali i służą pacjentom i wszystkim, którzy z poświęceniem walczą o zdrowie chorych z COVID-19” – dodaje Magdalena Konarska.
„Zdrowie Polaków i dostarczanie pacjentom najlepszych terapii jest sensem naszej codziennej pracy. Zwłaszcza w momencie, kiedy nie tylko Polska, ale cały świat walczą z kryzysem pandemicznym – najważniejsza jest współpraca, odpowiedzialność i solidarność Nas wszystkich – dodał Guillaume DELMOTTE, Dyrektor Generalny Ipsen Poland.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych
Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Dom i ogród
Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki

Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.