Wsparcie Ipsen w walce z COVID-19
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Troska o zdrowie pacjentów wpisana jest w misję Ipsen Poland sp. z o.o. - firmy biotechnologicznej
o globalnym zasięgu, której głównym celem jest opracowywanie i rozwijanie innowacyjnych rozwiązań dla pacjentów w takich obszarach terapeutycznych jak m.in. onkologia, neurologia czy choroby rzadkie.
Pandemia COVID-19 dotknęła niespodziewanie cały świat. Zaskoczyła rządy wszystkich krajów oraz ukazała słabe punkty systemów ochrony zdrowia. Zweryfikowała też rolę strategii, elastyczność
i zdolności zarządzających na różnych szczeblach gospodarki. Najbardziej zaś pokazała jak ważne dla pokonania COVID-19 są współpraca, solidarność i odpowiednie zasoby.
Ozonatory dla szpitali zakaźnych
Solidarność jest jedną z nadrzędnych wartości firmy Ipsen Poland, która w ramach swoich działań CSR (ang. corporate social responsibility – społeczna odpowiedzialność biznesu) oraz we współpracy ze szpitalami nadzorowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, sfinansowała zakup 21 sztuk ozonatorów dla szpitali i karetek dedykowanych leczeniu i transportowi pacjentów zakażonych koronawirusem
w Polsce. „Ipsen Poland kierując się poczuciem solidarności i odpowiedzialności za bezpieczeństwo nie tylko lekowe Polaków, chciała dołożyć wszelkich starań, aby sprostać potrzebom i wyzwaniom wynikającym z sytuacji pandemii koronawirusa w Polsce” – podkreślił Guillaume DELMOTTE, Dyrektor Generalny firmy Ipsen Poland. „Lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym pracownikom szpitali, którzy z poświęceniem walczą o zdrowie chorych, należy się jak najlepszy sprzęt i bezpieczne warunki pracy, by mogli nieść skuteczną pomoc. W walce z epidemią konieczna jest determinacja, cierpliwość i konsekwencja, ale także odpowiedni sprzęt do pokonania choroby – stąd decyzja o przychyleniu się do próśb szpitali” – podkreśliła Magdalena Konarska, Dyrektor ds. Public Affairs w firmie Ipsen Poland.
Firma Ipsen Poland docenia wsparcie Ministerstwa Zdrowia w zakresie koordynacji dystrybucji ozonatorów do szpitali. „Niezwykle doceniamy współpracę z Ministerstwem Zdrowia, dzięki której ozonatory trafiły do 20 szpitali i służą pacjentom i wszystkim, którzy z poświęceniem walczą o zdrowie chorych z COVID-19” – dodaje Magdalena Konarska.
„Zdrowie Polaków i dostarczanie pacjentom najlepszych terapii jest sensem naszej codziennej pracy. Zwłaszcza w momencie, kiedy nie tylko Polska, ale cały świat walczą z kryzysem pandemicznym – najważniejsza jest współpraca, odpowiedzialność i solidarność Nas wszystkich – dodał Guillaume DELMOTTE, Dyrektor Generalny Ipsen Poland.
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.
Gwiazdy
Damian Janikowski: Charakter wojownika pozwolił mi przejść z zapasów do MMA. Mam zamiar wysoko zajść w Federacji KSW
Były zapaśnik nie ukrywa, że przejście z dyscypliny, w której zdobył brązowy medal olimpijski, do MMA nie było łatwe. Przede wszystkim zaskoczyła go technika walki, w której dozwolonych jest dużo więcej chwytów niż na macie. Udało mu się jednak pokonać kryzys i teraz jest dumny ze swoich sukcesów na nowej płaszczyźnie. Ma nawet ambicje walczyć o najwyższe trofea w KSW. Damian Janikowski zaznacza, że nie boi się wyzwań ani ciężkiej pracy. Nie wyklucza więc, że po zakończeniu kariery sportowej zostanie trenerem albo wróci do wojska.
Sport
Rośnie pokolenie osób otyłych i z nadwagą. To duże obciążenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi
Niemal co trzecie polskie dziecko w wieku 7–9 lat ma nieprawidłową masę ciała – alarmują eksperci ochrony zdrowia i wskazują, że będzie to mieć poważne konsekwencje. Rośnie pokolenie osób, które w młodym wieku będą się zmagały z chorobami metabolicznymi, ale też z problemami natury psychicznej. Wciąż brakuje efektywnych działań zapobiegających problemowi i współpracy międzyresortowej na tym polu. Eksperci ostrzegają jednak przed biernym oczekiwaniem na odgórne akcje i zachęcają do zmiany nawyków już na poziomie domu rodzinnego.