Komunikaty PR

Wybierając się na jesienny wyjazd warto rozważyć podróż samochodem elektrycznym

2021-11-15  |  01:00
Biuro prasowe

Wielu z nas jeździ samochodem na dłuższe jesienne weekendy, by wraz z rodziną „łapać” ostatnie ciepłe promienie słońca. To powszechna praktyka, ale czy można odbyć taką podróż samochodem elektrycznym, najlepiej bez zbytniego wysiłku? Jeśli tak - jak zaplanować trasę?

Szeroko dyskutuje się o zaletach i wadach samochodów elektrycznych. Ten rodzaj napędu będzie preferowaną opcją przez Unię Europejską jako element jej działań przeciwko zmianom klimatycznym i globalnemu ociepleniu. Samochody elektryczne mają w najbliższych latach zastąpić tradycyjne silniki spalinowe, co przewiduje np. przyjęty niedawno przez Komisję Europejską pakiet Fit for 55. Jego celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 55% poziomu z 1990 roku już do roku 2030. Od 2035 roku nowe samochody nie będą mogły generować żadnej emisji dwutlenku węgla, co napędza dalszy szybki rozwój e-mobilności.

Cele a rzeczywistość

Plany i cele to jedno, a rzeczywistość zupełnie co innego, wielu z nas wciąż jest sceptycznych wobec nowości i zapewne pomyśli: „Jest niewiele stacji ładowania i ogólnie brakuje infrastruktury e-mobilności!” Niestety jest to uzasadnione, przynajmniej w Polsce. Należy jednak zauważyć, że na zachód od naszej granicy infrastruktura, w tym stacje ładowania, jest znacznie bardziej zaawansowana. Według najnowszych informacji z całej Europy, najwięcej stacji ładowania znajduje się w Holandii, Francji i Niemczech (w tych krajach znajduje się 70% wszystkich europejskich stacji ładowania). Umożliwia to więc sprawny i bezproblemowy wyjazd za zachodnią granicę.

Wyrusz w „zeroemisyjną” podróż

Podróż samochodem elektrycznym do innego kraju może wydawać się pionierskim przedsięwzięciem. Jednak warto podejść do tego jak do normalnego elementu używania samochodu. 

Nasze dzieci traktują cyfrowe doświadczenie jako integralną część ich codziennego życia i  rozumieją, że samochód elektryczny, tak jak smartfon, laptop czy tablet, musi się naładować i traktują to jako nieunikniony element – mówi David Nurkovič z Eurowag, który niedawno odbył kilkudniową podróż elektrycznym Volkswagenem ID. 3 z rodziną, w tym 10- i 13-letnimi synami. 1300-kilometrowa trasa wokół czeskiej granicy udowodniła, że taka podróż jest możliwa przy istniejącej lokalnej infrastrukturze.

O tym trzeba pamiętać

Planując dłuższą podróż autem elektrycznym, należy wziąć pod uwagę niezbędne postoje na stacjach ładowania na trasie. Istnieją aplikacje nawigacyjne z informacjami o stacjach ładowania, które są dostępne online, takie jak sygic.com, które obejmują głównie Europę. Istnieją również zaawansowane rozwiązania w aplikacjach internetowych i mobilnych, które pomagają kierowcom zarówno w planowaniu, jak i innych aspektach podróży, takich jak optymalizacja ładowania baterii.

Wszystkie te możliwości, będące częścią cyfrowego ekosystemu, przyniosą ogromne korzyści tym, którzy zdecydują się na wyjazd, czy to w kraju, czy za granicą. Bez względu na to, czy podróżują własnym, wynajętym czy flotowym samochodem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Paliwo za 4,99 zł/l na trzech stacjach AVIA w Poznaniu Biuro prasowe
2024-10-29 | 10:30

Paliwo za 4,99 zł/l na trzech stacjach AVIA w Poznaniu

Grupa Unimot, właściciel sieci stacji AVIA w Polsce, po raz kolejny ogłasza atrakcyjną promocję dostępną na trzech stacjach paliw w Poznaniu: przy ul. Grunwaldzkiej 104, Księcia Mieszka I
Motoryzacja Nextbase przedstawia najnowszą kamerę samochodową - Piqo
2024-10-28 | 13:00

Nextbase przedstawia najnowszą kamerę samochodową - Piqo

Firma Nextbase, światowy lider technologii kamer samochodowych, prezentuje swój najnowszy produkt - Piqo. To najmniejsze i najbardziej dyskretne urządzenie w historii marki.
Motoryzacja Warszawa kolejnym Amsterdamem? Oby nie.
2024-10-26 | 01:00

Warszawa kolejnym Amsterdamem? Oby nie.

W polskiej stolicy jest coraz lepsza infrastruktura mobilności i buduje się coraz więcej dróg rowerowych, jednak wraz z rozwojem infrastruktury, spada zadowolenie jej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.