Wybieram Lime – specjalna promocja w dniu wyborów samorządowych
Lime, największa na świecie firma oferująca współdzielone pojazdy elektryczne poinformowała, że w niedzielę 7 kwietnia 2024 r. każdy użytkownik, który skorzysta z kodu „WYBIERAMLIME”, otrzyma dwa 10-minutowe, darmowe przejazdy, tak aby móc dojechać i wrócić z lokalu wyborczego.
Dzięki akcji „Wybieram Lime”, firma umożliwia Polakom we wszystkich miastach, w których operuje, aby mogli dotrzeć do lokali wyborczych w łatwy sposób. Wybierając hulajnogi elektryczne Lime, użytkownicy przyczynią się również do redukcji poziomu emisji CO2.
Promocja będzie aktywna przez całą niedzielę, 7 kwietnia. Użytkownicy będą informowani o tej akcji za pośrednictwem powiadomień w aplikacji.
„Chcemy jak najbardziej ułatwić naszej społeczności użytkowników dotarcie do lokali wyborczych. Nowa promocja potwierdza nasze zaangażowanie w propagowanie zeroemisyjnego transportu. Zachęcamy użytkowników do skorzystania z naszego kodu, dzięki temu będą mogli nie tylko spełnić swój obywatelski obowiązek, ale także wybrać ekologiczną formę przemieszczania się” – komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager, Lime Polska.
Wybieram Lime to inicjatywa, która pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w 2018 roku i została powtórzona w 2020 roku ze względu na swoją popularność. Reakcja użytkowników była entuzjastyczna, a społeczność Lime korzystała z kodów promocyjnych na bezpłatne przejazdy w USA. Od tego czasu inicjatywa Wybieram Lime stała się globalna i została zrealizowana w Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Teraz przyszedł czas na promocję również w Polsce.
*Liczba kodów jest ograniczona, z promocji może skorzystać 2.5 tys. użytkowników i odbyć 5 tys. przejazdów.
5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:
- Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
- Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
- Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
- Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
- Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.
W przypadku jakichkolwiek problemów można kontaktować się z infolinią Lime pod numerem 32 224 71 22.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.