Komunikaty PR

Wybierasz się na aktywne wakacje? Zadbaj o higienę intymną podczas podróży!

2021-07-26  |  15:25
Biuro prasowe

Na tę porę czekałaś cały rok. Wreszcie możesz wyruszyć na szlak, zmierzyć się z wodnym żywiołem czy zwiedzić kolejną perłę renesansu. Pamiętaj jednak, że do walizki warto spakować coś, co sprawi, że nic nie zakłóci wymarzonych wakacji: globulki Gynauxil – preparat, który wspiera kobiety z nawracającymi dolegliwościami miejsc intymnych.

Chyba żadna z nas nie lubi się pakować na urlop. Dlatego dobrym pomysłem na przyspieszenie tej niewdzięcznej czynności jest zrobienie sobie listy rzeczy, które na pewno powinny znaleźć się w walizce. Jeśli jesteś aktywną podróżniczką, koniecznie włóż do wakacyjnej apteczki: zestaw plastrów na odciski, klapki pod prysznic, chusteczki nawilżane, żel do dezynfekcji, krem z filtrem, preparat na komary i… globulki dopochwowe Gynauxil.

Podczas podróży często trudno jest zachować taką higienę miejsc intymnych, jak w domu. Upały, długie siedzenie w środkach komunikacji, wysiłek fizyczny, korzystanie ze zbiorników wodnych i łazienki, którym daleko do sterylności, sprawiają, że wrażliwe obszary są narażone na namnażanie się drobnoustrojów. Jeśli problem ten jest ci znany i chcesz mu zapobiec, nie zapomnij już przed wyjazdem sięgnąć po preparat, który utrzyma pH pochwy na prawidłowym poziomie i stworzy w drogach rodnych barierę zmniejszającą rozwój bakterii i ryzyko powstawania grzybic.

Globulki dopochwowe Gynauxil to wyrób medyczny przeznaczony dla kobiet w każdym wieku, który zawiera składniki umożliwiające selektywne namnażanie bakterii Lactocacillus Vaginalis. Bakterie te w wyniku metabolizmu węglowodanów produkują kwas mlekowy oraz zakwaszają środowisko pochwy. Kwas hialuronowy w składzie gwarantuje szybszą regenerację wrażliwych powierzchni tkankowych, działa przeciwzapalnie i nawilża, a kwas mlekowy działa ściągająco i łagodnie przyżegająco, a także przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwpierwotniakowo. Po włożeniu globulki w drogach rodnych tworzy się żelowa powłoka, która chroni, działa nawilżająco i hamuje wnikanie oraz dalsze namnażanie szkodliwych drobnoustrojów w środowisku pochwy.

Warto podkreślić, że globulki Gynauxil jako jedyne na rynku posiadają w składzie specjalne podłoże z ekstraktem drożdżowym, stanowiące pożywkę dla pałeczek kwasu mlekowego i przyspieszające ich namnażanie. Stwarza ono optymalne warunki do selektywnego namnażania się wyłącznie dobrych bakterii Lactobacillus vaginalis, co pozwala na szybką odbudowę flory biologicznej pochwy, zgodnej z jej specyfiką właściwą dla poszczególnych kobiet. Dzięki unikatowemu składowi, łączącemu kwas mlekowy, kwas hialuronowy oraz selektywne podłoże, preparat Gynauxil uzyskał pozytywną opinię Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Globulki dopochwowe Gynauxil – wyrób medyczny dla kobiet w każdym wieku ze składnikami umożliwiającymi selektywne namnażanie się bakterii Lactocacillus Vaginalis, które produkują kwas mlekowy oraz zakwaszają środowisko pochwy. Stosowanie globulek Gynauxil pozwala przywrócić lub utrzymać pH pochwy na prawidłowym poziomie, co przyczynia się do zmniejszenia rozwoju bakterii oraz ryzyka powstawania grzybic. Pomagają łagodzić objawy suchości pochwy oraz wzmacniają jej naturalną florę bakteryjną. Polecane po antybiotykoterapii, po menstruacji, w okresie zaburzonej gospodarki hormonalnej oraz dla aktywnych kobiet w podróży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.