Wyprawka dla pierwszoklasisty? Sprawdź, co może się przydać
Rozpoczęcie nauki w szkole to ekscytujący moment w życiu każdego pierwszoklasisty. To czas, kiedy dzieci nie tylko poznają tajniki pisania, czytania i liczenia, ale także nawiązują pierwsze szkolne przyjaźnie i uczą się funkcjonować w nowym środowisku. Aby ułatwić dziecku adaptację i sprawić, by szkoła kojarzyła się z przyjemnością, warto zadbać o starannie skompletowaną wyprawkę szkolną.
Dobrze przygotowana wyprawka nie tylko uwzględnia wszystkie niezbędne artykuły, ale również wpływa pozytywnie na nastawienie dziecka do nauki i codziennych obowiązków. Warto rozpocząć przygotowania wcześniej, angażując ucznia w wybór przyborów i akcesoriów.
Czy wiesz, że… Choć koszty związane z zakupem wyprawki mogą znacząco obciążyć domowy budżet, w Pepco można skompletować niezbędne przybory już od 50 zł. W ofercie jest wszystko, czego potrzebuje uczeń, dodatkowo w niskich cenach – od kolorowych plecaków, przez zeszyty i piórniki, aż po kreatywne zestawy do nauki. |
Co jest potrzebne uczniowi podczas nauki w szkole?
Przygotowanie wyprawki szkolnej może stanowić wyzwanie dla niejednego rodzica, zwłaszcza gdy dziecko idzie do pierwszej klasy. Lista niezbędnych przyborów dla świeżo upieczonego ucznia może być nieco dłuższa niż dla starszego dziecka – wiele akcesoriów, które wystarczą na długo, będzie trzeba kupić pierwszy raz. Warto wtedy skorzystać z pomocy oferowanej przez szkoły, które często publikują na swoich stronach internetowych szczegółowe listy potrzebnych artykułów. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się skonsultować z nauczycielem, który pomoże wskazać, co jest naprawdę niezbędne, a z czego lepiej zrezygnować, by uniknąć niepotrzebnych wydatków.
Szafa pierwszoklasisty
Przed rozpoczęciem roku szkolnego warto przejrzeć garderobę przyszłego ucznia, aby upewnić się, że nie brakuje w niej wygodnych T-shirtów, spodni dresowych, legginsów, bluz, spódniczek oraz eleganckiej białej koszuli, która sprawdzi się podczas różnego rodzaju uroczystości szkolnych. Ubrania pierwszoklasisty powinny być komfortowe, najlepiej wykonane z wysokiej jakości bawełny. Sweterki, muślinowe koszule i inne ubrania z miękkiego materiału zapewnią dziecku wygodę zarówno na lekcjach, jak i podczas przerw. Świetnym wyborem będzie także odzież z kreatywnymi wzorami i nadrukami, np. bohaterami z popularnych bajek. Dzieci je uwielbiają, a noszenie takich ubrań może dodać im pewności siebie w nowym środowisku.
Równie istotnym aspektem jest zapewnienie swobody ruchów na zajęciach z wychowania fizycznego. Standardowo strój na WF to biała, sportowa koszulka z krótkim rękawem oraz krótkie spodenki w czarnym lub granatowym kolorze. Warto zaopatrzyć się również w spodnie dresowe lub legginsy na zmianę. Ważną kwestię stanowi również obuwie sportowe, najlepiej na gumowej, antypoślizgowej podeszwie, które pozwoli uchronić dziecko przed poślizgnięciem i urazem. W szkołach, które oferują zajęcia na basenie, niezbędne będą również: strój kąpielowy lub kąpielówki, klapki basenowe, ręcznik, czepek i okulary do pływania.
Przybory szkolne – niezbędnik ucznia
Wyprawka do szkoły to oczywiście także przeróżne akcesoria piśmiennicze. Odpowiednio wyposażony piórnik powinien zawierać:
- długopis (w pierwszej klasie doskonale sprawdzi się długopis ścieralny),
- co najmniej dwa dobrze naostrzone ołówki,
- kredki,
- gumkę do mazania,
- temperówkę,
- bezpieczne nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami,
- zestaw kreślarski (krótka linijka, ekierka).
W plecaku pierwszoklasisty powinny się również znaleźć zeszyty (w trzy linie, w kratkę oraz gładkie). Inne przydatne gadżety to flamastry i zakreślacze, okładki na zeszyty i podręczniki w formacie A4 i A5, pisaki ze stemplami, farby, korektory w taśmie, pędzelki, bloki rysunkowe i techniczne w dużym i małym formacie, karteczki samoprzylepne, plastelina, bibuła, kalendarz szkolny, a także różnorodne gadżety na biurko i pomoce naukowe.
Dobry plecak to podstawa
Gdy cały zestaw akcesoriów został już skompletowany, nadchodzi moment wyboru najważniejszego elementu wyprawki – plecaka lub tornistra. Powinien on być przede wszystkim pojemny, funkcjonalny i lekki – aby nie obciążał nadmiernie kręgosłupa – oraz wyposażony w liczne kieszenie. Warto wybrać plecak lub tornister, który będzie posiadał miękkie, szerokie i regulowane szelki, wykonane z wytrzymałego materiału, dzięki czemu pozostaną one w świetnym stanie przez dłuższy czas. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, aby plecak posiadał elementy odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo dziecka na drodze (zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym), mocne dno (co zapobiega przetarciom), duże, przestronne przegródki i komory oraz proste w obsłudze zamki.
Ponadto, oprócz plecaka warto dodać do listy zakupów specjalny worek na buty. Dziecko schowa do niego szkolne kapcie lub potrzebne drobiazgi podczas spaceru czy wycieczki rowerowej.
Organizacja pokoju ucznia
Aby pomóc pierwszoklasiście w nauce, warto zadbać o odpowiednie zorganizowanie jego przestrzeni. Ważne jest dobrze zaprojektowane biurko i funkcjonalnie wyposażony pokój, gdzie dziecko może się uczyć i odpoczywać. Odpowiednia organizacja przestrzeni pozwala na łatwe uporządkowanie zeszytów, podręczników i niezbędnych przyborów szkolnych. Dzięki temu uczeń będzie mógł lepiej skoncentrować się na swoich zadaniach, co z pewnością zwiększy jego motywację. Nauka jest przyjemniejsza, gdy otaczają nas atrakcyjne przedmioty – w przypadku dziecka idealnie sprawdzą się np. dekoracje z ulubionymi postaciami z bajek czy kolorowymi obrazkami.
Drugie śniadanie i przydatne gadżety
Pierwszoklasista potrzebuje mnóstwo energii na aktywny dzień w szkole, dlatego każdy rodzic, dbając o zdrową dietę swojego dziecka, powinien zapewnić mu pożywne i smaczne śniadanie. W tym celu idealnie sprawdzą się specjalne pojemniki śniadaniowe, najlepiej z komorami w środku, które pomieszczą owoce, warzywa, kanapki i inne ulubione przysmaki dziecka. Lunch boxy to doskonała opcja zarówno na co dzień, jak i na weekendowe wycieczki – są lekkie, funkcjonalne i bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Przyda się również torba na żywność wielokrotnego użytku, bidon na wodę lub butelka termiczna na herbatę, a także sztućce.
Powrót do szkoły z Pepco Pepco doskonale rozumie, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie małego ucznia. Dlatego w ofercie można znaleźć wszystko, co potrzebne, aby przygotować dziecko na nowy rok szkolny. Od odzieży i obuwia na zmianę, przez plecaki i tornistry, aż po piórniki, worki na buty, artykuły plastyczne i przybory do pisania. Wszystko to w jednym miejscu, dostępne w niskich cenach. Produkty charakteryzują się dobrą jakością oraz atrakcyjnym wyglądem, co sprawi, że każde dziecko będzie z radością korzystać ze swoich szkolnych akcesoriów. Zakupy w Pepco to nie tylko możliwość kompleksowego wyposażenia dziecka w niezbędne przybory, ale także udany start w nowym roku szkolnym. |
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.