Komunikaty PR

Wystartowała rejestracja w programie DZIECI MAJĄ WYCHODNE - rok szkolny 2024/25

2024-09-12  |  16:10
Biuro prasowe
Kontakt
Estoria PR
Estoria PR

Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl

„Dzieci Mają Wychodne” to program Fundacji Rozwoju Dzieci skierowany do nauczycielek i nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli. Zachęcamy dorosłych do regularnych, raz w tygodniu, wypraw z dziećmi w świat przyrody, niezależnie od pogody. Przebywanie w naturze pomaga dzieciom odzyskać energię, radość z wzajemnych relacji i wspólnego poznawania świata.
Podstawowym celem jest włączenie do praktyki placówek (przedszkoli i szkół podstawowych) 3-godzinnych pobytów nauczycieli i dzieci w naturze, 1 raz w tygodniu, niezależnie od pogody.

Przyłączenie się programu jest bezpłatne, wymaga jedynie zgłoszenia na stronie:

 https://www.frd.org.pl/dzieci-maja-wychodne/jak-sie-zglosic-do-programu-dmw/

Dlaczego Program „Dzieci Mają Wychodne” jest potrzebny?

Dzieci potrzebują kontaktu z naturą, by rozwijać się prawidłowo. Zadaniem nas dorosłych, jest nauczenie najmłodszych dostrzegania piękna i różnorodności przyrody, szacunku dla jej unikalności i wartości dla naszego życia na Ziemi.

 Zróżnicowanie pór roku i zmienność przyrody są największą „atrakcją” natury. Dla dzieci i dorosłych oznacza to, że każdy spacer jest inny, nawet jeśli przemierzamy te same leśne szlaki czy parkowe alejki. Uważne obserwacje pomagają w odrywaniu tajemnic i rozwiązywaniu przyrodniczych zagadek i są najcenniejszym, bo najbardziej sugestywnym źródłem wiedzy.

Dzieci, które bawią się i uczą w naturalnym środowisku ożywiają się i relaksują jednocześnie. Są czujne, lepiej się skupiają, ich zmysły są wyostrzone, ale umysł spokojny. Te, którym trudno usiedzieć w miejscu, mogą biegać do woli, a te mniej ruchliwe mogą w spokoju obserwować świat. Kontakt z naturą łagodzi trudności rozwojowe i wzmacnia wzajemne relacje. Zajęcia w plenerze są doskonałą formą terapii zapobiegającej uzależnieniu od smartfonów i otyłości najmłodszych dzieci.

----------------------------------------------------------------

O Fundacji Rozwoju Dzieci im. J.A.Komeńskiego

Od ponad dwóch dekad zespół Fundacji Rozwoju Dzieci z Warszawy pracuje na rzecz popularyzacji dobrych praktyk w zakresie rozwoju przez edukację maluchów. Konsekwentnie promujemy, popularyzujemy i wspieramy działania podnoszące znaczenie wysokiej jakości wczesnej edukacji dla kariery życiowej dzieci. Z ekspercką wiedzą i pasją podejmujemy działania na rzecz ochrony praw dziecka, tworzenia możliwie najlepszych warunków opieki i rozwoju dla dzieci przy ścisłej współpracy z rodzicami, nauczycielami, władzami lokalnymi oraz instytucjami odpowiedzialnymi za opiekę, wychowanie i edukację. Jednym z flagowych programów Fundacji Rozwoju Dzieci jest program „Dzieci mają wychodne”, a międzynarodowe uznanie przyniósł zespołowi Fundacji program SPYNKA, skupiony na pomocy, opiece i edukacji dla najmłodszych dzieci uchodźców z Ukrainy w Polsce. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Estoria PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy

Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.

Prawo

Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich

Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.

Podróże

Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie

Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.