Z myślą o bezdomnych zwierzętach – Psi Targ vol. 7 w Galerii Turzyn
Spieszmy się przed zimą z pomocą dla bezdomnych zwierząt! Czekamy już w sobotę 23 listopada
w godz. 12.00-18.00 na Psim Targu! U lokalnych producentów i dystrybutorów będzie można kupić karmę, akcesoria i inne przedmioty, niezbędne w codziennej opiece nad czworonogiem. Fachowe porady zapewnią behawioryści i rehabilitanci. Psi Targ to też doskonałe miejsce do budowania relacji z innymi „psiarzami” i „kociarzami”. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie koło Stargardu. Dzięki Waszej hojności zostanie zakupiona karma. Dziękujemy i zapraszamy.
„Galeria Turzyn zawsze jest otwarta dla wszystkich, którym los zwierząt nie pozostaje obojętny. Po raz kolejny zapraszamy więc na Psi Targ. Odwiedźcie nas, nawet jeśli uważacie, że Wasi podopieczni mają wszystko i niczego nie potrzebują. A może przede wszystkim – właśnie dlatego. Do zobaczenia!” – zachęca Aleksandra Drobińska, dyrektor Galerii Turzyn.
Głównym partnerem jest SFORA, polska firma produkująca karmę dla psów i kotów.
Bezpieczne święta i sylwester z pupilem
„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.