Zadbaj o swoje zdrowie w Atrium Copernicus
Już jutro, 1 września br., mieszkańcy Torunia i okolic będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych. Na stoiskach partnerów wydarzenia będzie można wykonać m.in. pomiar ciśnienia czy glukozy, zrobić morfologię oraz przebadać słuch. Z badań mogą skorzystać wszyscy zainteresowani. Miasteczko Zdrowia będzie znajdować się przy Atrium Copernicus.
W zdrowym ciele, zdrowy duch – w myśl tej zasady toruńskie centrum handlowe wraz z organizatorem Fundacją Veritas, zapraszają do zadbania o swoje zdrowie. Regularne wykonywanie badań pozwala szybko zareagować na potencjalne zagrożenia i w porę wyeliminować lub załagodzić skutki chorób. Mieszkańcy Torunia i okolic już jutro będą mieli niepowtarzalną okazję do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych w jednym miejscu.
– Z wielu powodów czasem brakuje nam wszystkim czasu na kompleksowe zadbanie o zdrowie. Profilaktyka ma ogromne znaczenie we wczesnym wykrywaniu schorzeń. Dlatego we współpracy z partnerami i organizatorami wydarzenia stworzyliśmy miejsce, gdzie będzie można szybko i bezpłatnie wykonać wiele badań oraz zasięgnąć fachowej opinii. Projekt Miasteczko Zdrowia jest częścią naszej strategii, której celem jest dbanie o lokalne społeczności, ich zdrowie, a także edukowanie i zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Torunia i okolic do skorzystania z badań i konsultacji - mówi Ewa Machowska, dyrektor centrum handlowego Atrium Copernicus.
Partnerami wydarzenia zostało wiele placówek medycznych z Torunia oferujących szereg różnych badań i usług. Na stoisku Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SPZOZ w Toruniu będzie można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego i glukozy oraz zasięgnąć specjalistycznej opinii w zakresie diabetologii. Natomiast, Vitalabo Laboratoria Medyczne oferują dodatkowo analizę składu ciała oraz bezpłatną diagnostykę HCV – AbbVie – czyli jakościowe oznaczenie przeciwciał anty-HCV w surowicy krwi, odpowiadających za wykrywanie wirusowego zapalenia wątroby typu C. Miejska Przychodnia Specjalistyczna wykona także ocenę poziomu tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody w organizmie oraz ustali skład BMI pacjenta. Mieszkańcy będą mogli również otrzymać skierowanie na badania krwi wykonywane przez Laboratorium w MPS na lipidogram, morfologię i glukozę. W Miasteczku Zdrowia przy Atrium Copernicus pojawi się także Audikobus, gdzie wykonane zostaną przesiewowe badania słuchu, które umożliwiają określenie stopnia słyszenia wśród pacjentów. Wydarzenie będzie okazją do skonsultowania wyników badań ze specjalistami oraz dedukowania się w zakresie zdrowego odżywiania, m.in. z ekspertami ze stowarzyszenia Zdrowy Toruń. Natomiast, pracownicy Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia pomogą założyć profil zaufany, za pomocą którego można logować się do Internetowego Konta Pacjenta.
Chwilę oddechu między badaniami będzie można złapać w strefie chilloutu zorganizowanej przez Fundację Veritas. Pracownicy fundacji chętnie udzielą informacji o tym, w jaki sposób osoby potrzebujące mogą uzyskać ewentualną pomoc, a także będzie okazja do zgłoszenia się do wolontariatu i niesienia pomocy innym.
Miasteczko Zdrowia powstanie na placu zewnętrznym centrum handlowego, tuż obok głównego wejścia od strony ul. Żółkiewskiego . Czynne będzie 1 września br. w godzinach 10.00-15.00. Udział w akcji jest bezpłatny.
Wydarzenie uzyskało Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Torunia. Patronami medialnymi zostali: Rzeczpospolita, Radio Super Nova, Głos Seniora, My 60+, Poradnik Zdrowie, rynekzdrowia.pl, Świat Medycyny, Medonet.
Więcej informacji nt. partnerów oraz zakresu badań można sprawdzić na stronie internetowej wydarzenia - https://www.facebook.com/events/1417567672097146/?active_tab=about.
Więcej informacji: https://atrium-copernicus.pl/.

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.