Zakończenie wakacji z Happy Kids w Manufakturze
W weekend, 30-31 sierpnia, na dzieci i ich opiekunów na rynku Manufaktury czekać będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Fundację Happy Kids. Od dmuchańców i warsztaty artystyczne po animacje i sportowe wyzwania. Wszystko to na zakończenie wakacji!
Fundacja Happy Kids zaangażowana jest w opiekę nad dziećmi z ukraińskich domów dziecka, ewakuowanych w 2022 roku po wybuchu wojny. Pod ich opieką znajduje się blisko 650 podopiecznych. Happy Bus to wakacyjny projekt łódzkiej fundacji. Jego głównym celem jest niwelowanie różnic w dostępie do kreatywnej edukacji i rozrywki w czasie wolnym od szkoły, pomiędzy dziećmi z mniejszych i większych miejscowości. Zakończenie tegorocznej odsłony projektu odbędzie się w ostatni weekend sierpnia na rynku Manufaktury.
W programie znalazło się szereg bezpłatnych atrakcji dla dzieci i młodzieży, ale także dla ich rodziców, opiekunów czy dziadków. Na rynku Manufaktury stanie prawdziwy plac zabaw! Pozycją obowiązkową będą dmuchańce – zjeżdżalnie i zamek do skakania. W strefie pod namiotem będzie można wziąć udział w warsztatach z robienia bransoletek, tworzenia balonowych zwierząt, malowaniu na folii i wielu innych. Nie zabraknie również aktywnej strefy z animacjami, tj. zabaw z chustą animacyjną, robienia dużych baniek, bitwy wodnej czy gier i konkursów sportowych z narodami. Na dzieci czekać będzie również wyjątkowy autobus przerobiony na figloraj.
Atrakcje dla dzieci dostępne będą w piątek i sobotę, 30-31 sierpnia, w godzinach 12:00 – 19:00. Udział w nich jest bezpłatny. Na miejscu będzie można wesprzeć działalność Fundacji Happy Kids zasilając zbiórkę.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.