Komunikaty PR

Agora Bytom rozdaje tyty. Co to za tradycja?

2023-08-24  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Chcesz uprzyjemnić uczniowi pierwszy dzień szkoły? Podaruj mu tytę! Niech celujące oceny i pochwały za wzorowe zachowanie posypią się jak z rogu obfitości. Od 26 do 31 sierpnia odbierz słodkie upominki w Agorze Bytom.

Skąd tyta na Śląsku? Ta wyjątkowa tradycja pochodzi z Niemiec. Uważa się, że wynika ona
z zafascynowania kulturą antyczną. Pierwowzorem tyty miał być róg obfitości kozy Amaltei. To właśnie według mitologii greckiej, młody Zeus pobłogosławił ułamany róg zwierzęcia, przez co napełniał on się wszystkim, czego zapragnął jego właściciel.

Tyta pełna niespodzianek

Początkowo tradycja wyglądała inaczej niż dzisiaj. Rożek obfitości sprawiali pierwszoklasistom dziadkowie lub rodzice chrzestni i zanosili tyty do szkoły. Nauczyciel wieszał je na specjalnym drzewku, a celem najmłodszych było zdjęcie ich w delikatny sposób. Jeśli dziecko zdjęło rożek bez uszkodzenia, oznaczało to, że jest ono gotowe do rozpoczęcia szkolnej przygody. To był pierwszy, poważny test pierwszoklasistów.

Dziś tytę swojemu pierwszoroczniakowi prezentują rodzice bądź rodzice chrzestni i dają ją uczniowi przed pójściem do szkoły. Tym, co się nie zmieniło, jest fakt, że róg obfitości ma osłodzić i uprzyjemnić inaugurację roku szkolnego. Rożki wypakowane są zazwyczaj wszelkiego rodzaju słodkościami. Obecnie rodzice wkładają do tyty także inne upominki, takie jak drobne przedmioty szkolne (kredki, temperówki), baloniki, naklejki, a nawet bańki mydlane – wszystko, co pomoże zapamiętać dziecku wyjątkowy, bo pierwszy dzień w szkole.

Odbierz tytę w Agorze Bytom – spraw radość swojemu dziecku

Agora Bytom nawiązuje do szkolnej tradycji i rozdaje uczniom tyty pełne słodkości. – Zapraszamy w dniach 26-31 sierpnia po wyjątkowe upominki. Mamy nadzieję, że dzięki słodkiej niespodziance każdy uczeń wejdzie w zbliżający się rok szkolny z szerokim uśmiechem na ustach – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć w punkcie info galerii oraz na stronie agorabytom.pl/tyta-dla-bajtla/.

Agora Bytom to miejsce w samym sercu Bytomia, w którym klienci kupią wszystko, czego potrzebują dzięki szerokiej ofercie sklepów renomowanych marek oraz punktów usługowych. Ofertę galerii uzupełnia kino, klub muzyczny, kręgielnia, klub fitness, laser tag, sala zabaw dla dzieci, ścianka wspinaczkowa. Agora Bytom to także udogodnienia stworzone z myślą o klientach. Tuż przy galerii znajduje się wielopoziomowy parking, a wewnątrz – bogata oferta restauracji i kawiarni. Agora Bytom to miejsce zakupów, dobrej zabawy, spotkań i wielu interesujących wydarzeń, które odbywają się przez cały rok. Więcej informacji na stronie: https://agorabytom.pl/.

Kontakt dla mediów:

Marek Dąbrowski

PR EXPERT

Tel.: 515 166 606

mdabrowski@prexpert.com.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love Biuro prasowe
2025-01-24 | 06:00

Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love

Walentynki pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno, bo dopiero w latach 90. XX wieku i początkowo budziły mieszane emocje. Dla jednych były symbolem komercjalizacji uczuć
Zakupy Konumpcja alkoholu
2025-01-23 | 07:00

Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach

Spożywanie alkoholu podczas studniówek to problem, z którym mierzymy się od lat i nie możemy się skutecznie uporać. W balach maturalnych biorą udział osoby,
Zakupy Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne na jush
2024-12-24 | 10:00

Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"

Nie tylko błyszcząca choinka czy zapach pierników tworzą magię świąt. Warto pamiętać również o drobnych detalach, takich jak jemioła, wigilijne sianko czy starannie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.