Agora Bytom rozdaje tyty. Co to za tradycja?
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Chcesz uprzyjemnić uczniowi pierwszy dzień szkoły? Podaruj mu tytę! Niech celujące oceny i pochwały za wzorowe zachowanie posypią się jak z rogu obfitości. Od 26 do 31 sierpnia odbierz słodkie upominki w Agorze Bytom.
Skąd tyta na Śląsku? Ta wyjątkowa tradycja pochodzi z Niemiec. Uważa się, że wynika ona
z zafascynowania kulturą antyczną. Pierwowzorem tyty miał być róg obfitości kozy Amaltei. To właśnie według mitologii greckiej, młody Zeus pobłogosławił ułamany róg zwierzęcia, przez co napełniał on się wszystkim, czego zapragnął jego właściciel.
Tyta pełna niespodzianek
Początkowo tradycja wyglądała inaczej niż dzisiaj. Rożek obfitości sprawiali pierwszoklasistom dziadkowie lub rodzice chrzestni i zanosili tyty do szkoły. Nauczyciel wieszał je na specjalnym drzewku, a celem najmłodszych było zdjęcie ich w delikatny sposób. Jeśli dziecko zdjęło rożek bez uszkodzenia, oznaczało to, że jest ono gotowe do rozpoczęcia szkolnej przygody. To był pierwszy, poważny test pierwszoklasistów.
Dziś tytę swojemu pierwszoroczniakowi prezentują rodzice bądź rodzice chrzestni i dają ją uczniowi przed pójściem do szkoły. Tym, co się nie zmieniło, jest fakt, że róg obfitości ma osłodzić i uprzyjemnić inaugurację roku szkolnego. Rożki wypakowane są zazwyczaj wszelkiego rodzaju słodkościami. Obecnie rodzice wkładają do tyty także inne upominki, takie jak drobne przedmioty szkolne (kredki, temperówki), baloniki, naklejki, a nawet bańki mydlane – wszystko, co pomoże zapamiętać dziecku wyjątkowy, bo pierwszy dzień w szkole.
Odbierz tytę w Agorze Bytom – spraw radość swojemu dziecku
Agora Bytom nawiązuje do szkolnej tradycji i rozdaje uczniom tyty pełne słodkości. – Zapraszamy w dniach 26-31 sierpnia po wyjątkowe upominki. Mamy nadzieję, że dzięki słodkiej niespodziance każdy uczeń wejdzie w zbliżający się rok szkolny z szerokim uśmiechem na ustach – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.
Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć w punkcie info galerii oraz na stronie agorabytom.pl/tyta-dla-bajtla/.
Agora Bytom to miejsce w samym sercu Bytomia, w którym klienci kupią wszystko, czego potrzebują dzięki szerokiej ofercie sklepów renomowanych marek oraz punktów usługowych. Ofertę galerii uzupełnia kino, klub muzyczny, kręgielnia, klub fitness, laser tag, sala zabaw dla dzieci, ścianka wspinaczkowa. Agora Bytom to także udogodnienia stworzone z myślą o klientach. Tuż przy galerii znajduje się wielopoziomowy parking, a wewnątrz – bogata oferta restauracji i kawiarni. Agora Bytom to miejsce zakupów, dobrej zabawy, spotkań i wielu interesujących wydarzeń, które odbywają się przez cały rok. Więcej informacji na stronie: https://agorabytom.pl/.
Kontakt dla mediów:
Marek Dąbrowski
PR EXPERT
Tel.: 515 166 606
mdabrowski@prexpert.com.pl

MediaMarkt i bp łączą siły: Za zakupy w MediaMarkt dostajesz bon na paliwo lub kawę

Burgerowy fenomen nie zwalnia – ponad 30% wzrostu zamówień burgerów w aplikacji Glovo

Aloha w dostawie! Lilo i Stich wracają – a z nimi na fali poké bowle
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.