Atrium Kasztanowa z DobrąKafką
W Atrium Kasztanowa zadebiutowała kawiarnia DobraKafka. To dobra wiadomość dla miłośników kawy i smacznego jedzenia. DobraKafka to klimatyczne miejsce spotkań przy kawie lub herbacie, a przy tym serwujące w ciągu dnia pyszne dania oraz przekąski. Otwarcie kawiarni miało miejsce w sobotę, 4 lutego.
W DobrejKafce klienci mogą napić się aromatycznej kawy lub orzeźwiającej herbaty bądź przekąsić pożywne śniadanie przed szkołą i wpaść na szybki brunch pomiędzy spotkaniami. W ofercie kawiarni dostępne są również lemoniada, świeżo wyciskane soki, desery lodowe i słodkie wypieki, w tym przygotowywane na miejscu gofry. Oprócz stałych pozycji w karcie, klienci mają do dyspozycji także menu sezonowe. DobraKafka zajmuje powierzchnię 77 m kw. i zlokalizowana jest obok drogerii Rossmann, naprzeciwko sklepu 50 Style.
– DobraKafka idealnie uzupełnia gastronomiczne zaplecze Atrium Kasztanowa, wnosząc różnorodność smaków i komfort spożywania posiłków na miejscu. Kawiarnia to wygodne miejsce na lunch w ciągu dnia czy też zamówienie ciepłego posiłku na wynos. Z pewnością smaczne i świeże menu zaspokoi preferencje kulinarne większości klientów. DobraKafka to idealny punkt na spotkanie ze znajomymi przy pysznej kawie czy też odskocznia podczas przerwy w robieniu zakupów – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.