Atrium Mosty i Atrium Płock wspierają „Godzinę dla Ziemi”
Zgaś światło dla Ziemi! 26 marca w godzinach 20:30 – 21:30 płockie galerie Atrium Mosty i Atrium Płock wyłączą oświetlenie fasad, biorąc udział w akcji „Godzina dla Ziemi”. W ten sposób centra handlowe przyłączają się do ogólnoświatowej inicjatywy i zachęcają do udziału w niej mieszkańców Płocka, w geście poparcia dla idei ochrony planety oraz walki ze zmianami klimatu. Dodatkowo Atrium Mosty włączyło się w akcję „Godziny ciszy pomagają”, solidaryzując się z osobami w spektrum autyzmu.
Od 2007 roku do „Godziny dla Ziemi” namawia Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF), który corocznie organizuje akcję wyłączania świateł oraz urządzeń elektrycznych na jedną godzinę. Ten symboliczny gest jest wyrazem wspólnej troski o przyszłość Ziemi, pokazując, że prostymi codziennymi działaniami, jesteśmy w stanie pomóc naszej planecie. Globalna akcja „Godzina dla Ziemi” w każdym roku inspiruje setki milionów ludzi na całym świecie. W tym roku inicjatywa jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Do akcji może przyłączyć się każdy, zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Wystarczy wyłączyć prąd na godzinę – w tym roku w sobotę, 26 marca, między 20.30 a 21.30 czasu polskiego – aby włączyć działanie Ziemi.
W tegorocznej edycji wezmą udział także Atrium Mosty i Atrium Płock, które - na jedną Godzinę dla Ziemi- wygaszą oświetlenie fasad centrów i światła wewnątrz budynków.
Ponadto w ramach programu Atrium Razem, Atrium Mosty wprowadza w każdą sobotę, od 10.00 do 11.00, „godzinę ciszy”. W tym czasie w centrum handlowym wyciszona zostanie muzyka i przygaszone światło na pasażach centrum handlowego. Ta inicjatywa to znak wsparcia dla osób w spektrum autyzmu i z zaburzeniami sensorycznymi. „Ciche godziny” stanowią dla nich duże udogodnienie podczas wizyt w galerii i ułatwienie w robieniu zakupów.
- Akcje takie jak „Godzina dla Ziemi” czy „Godziny ciszy pomagają” są ważne i wartościowe, gdyż zwracają uwagę na realne problemy społeczne. Dlatego wspieramy je i zachęcamy do tego samego naszych klientów oraz mieszkańców Płocka -- mówi Magdalena Chęcielewska, dyrektor Atrium Mosty i Atrium Płock, i dodaje - Mamy nadzieję, że wyłączenie oświetlenia fasad w naszych galeriach na znak wsparcia akcji „Godzina dla Ziemi” będzie bodźcem dla płocczan do przystąpienia do inicjatywy, a także krokiem w kierunku oszczędzania energii każdego dnia. Natomiast wprowadzone w Atrium Mosty „ciche godziny” umożliwią osobom z autyzmem, robienie zakupów w przyjaznych dla nich warunkach.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Atrium Mosty https://atrium-mosty.pl/ oraz Atrium Płock www.atriumplock.pl.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.