Atrium Mosty i Atrium Płock wspierają „Godzinę dla Ziemi”
Zgaś światło dla Ziemi! 26 marca w godzinach 20:30 – 21:30 płockie galerie Atrium Mosty i Atrium Płock wyłączą oświetlenie fasad, biorąc udział w akcji „Godzina dla Ziemi”. W ten sposób centra handlowe przyłączają się do ogólnoświatowej inicjatywy i zachęcają do udziału w niej mieszkańców Płocka, w geście poparcia dla idei ochrony planety oraz walki ze zmianami klimatu. Dodatkowo Atrium Mosty włączyło się w akcję „Godziny ciszy pomagają”, solidaryzując się z osobami w spektrum autyzmu.
Od 2007 roku do „Godziny dla Ziemi” namawia Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF), który corocznie organizuje akcję wyłączania świateł oraz urządzeń elektrycznych na jedną godzinę. Ten symboliczny gest jest wyrazem wspólnej troski o przyszłość Ziemi, pokazując, że prostymi codziennymi działaniami, jesteśmy w stanie pomóc naszej planecie. Globalna akcja „Godzina dla Ziemi” w każdym roku inspiruje setki milionów ludzi na całym świecie. W tym roku inicjatywa jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Do akcji może przyłączyć się każdy, zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Wystarczy wyłączyć prąd na godzinę – w tym roku w sobotę, 26 marca, między 20.30 a 21.30 czasu polskiego – aby włączyć działanie Ziemi.
W tegorocznej edycji wezmą udział także Atrium Mosty i Atrium Płock, które - na jedną Godzinę dla Ziemi- wygaszą oświetlenie fasad centrów i światła wewnątrz budynków.
Ponadto w ramach programu Atrium Razem, Atrium Mosty wprowadza w każdą sobotę, od 10.00 do 11.00, „godzinę ciszy”. W tym czasie w centrum handlowym wyciszona zostanie muzyka i przygaszone światło na pasażach centrum handlowego. Ta inicjatywa to znak wsparcia dla osób w spektrum autyzmu i z zaburzeniami sensorycznymi. „Ciche godziny” stanowią dla nich duże udogodnienie podczas wizyt w galerii i ułatwienie w robieniu zakupów.
- Akcje takie jak „Godzina dla Ziemi” czy „Godziny ciszy pomagają” są ważne i wartościowe, gdyż zwracają uwagę na realne problemy społeczne. Dlatego wspieramy je i zachęcamy do tego samego naszych klientów oraz mieszkańców Płocka -- mówi Magdalena Chęcielewska, dyrektor Atrium Mosty i Atrium Płock, i dodaje - Mamy nadzieję, że wyłączenie oświetlenia fasad w naszych galeriach na znak wsparcia akcji „Godzina dla Ziemi” będzie bodźcem dla płocczan do przystąpienia do inicjatywy, a także krokiem w kierunku oszczędzania energii każdego dnia. Natomiast wprowadzone w Atrium Mosty „ciche godziny” umożliwią osobom z autyzmem, robienie zakupów w przyjaznych dla nich warunkach.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Atrium Mosty https://atrium-mosty.pl/ oraz Atrium Płock www.atriumplock.pl.

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.