Komunikaty PR

„Bezpieczny Dzień Dziecka”. Magnolia Park organizuje rodzinny piknik

2023-06-01  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz@prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Zobacz, jak grają w piłkę młodzi wrocławianie i wrocławianki, przymierz strój policjanta i pokonaj 30-metrowy dmuchany tor przeszkód. Już w najbliższą sobotę (3 czerwca) na placu przed wejściem do Magnolia Park rusza piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

 

To będzie wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. Wszystko za sprawą rodzinnego pikniku, który Magnolia Park organizuje razem z Komendą Miejską Policji we Wrocławiu. Na najmłodszych uczestników czeka wiele atrakcji, a także wata cukrowa, lemoniada, popcorn, lody i jabłka.

 

Co będzie się działo?

 

  • Międzykulturowy Turniej Piłki Nożnej

W turnieju będzie rywalizowało 8 mieszanych drużyn. Oznacza to, że na boisku zobaczymy zarówno młodych piłkarzy jak i piłkarki. Będą to dzieci w wieku od 7 do 9 lat, które zagrają w 8-osobowych drużynach (5 zawodników na boisku i 3 rezerwowych).  

To już szósta edycja Międzykulturowego Turnieju Piłki Nożnej, podczas którego dzieci pokazują, że można rywalizować ze sobą, jednocześnie świetnie się bawiąc – mówi mł. asp. Łukasz Raczkowski z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, który jest pomysłodawcą tego wydarzenia.

 

  • Pokazy sprzętu i rozmowy o bezpieczeństwie

Podczas pikniku będzie można porozmawiać z policjantami o zasadach ruchu drogowego, a także dowiedzieć się, jak zachować się podczas wypadku czy jak bezpiecznie spędzić wakacje nad wodą. Na miejscu zaparkują także radiowozy oraz wozy bojowe, a każdy chętny będzie mógł przymierzyć strój policjanta. Przed Magnolia Park pojawią się także: Żandarmeria Wojskowa, WOT i Wodne Służby Ratownicze.

 

  • Znakowanie rowerów

Podczas pikniku będzie można skorzystać z możliwości oznakowania swojego roweru przez policję. Trwa to zaledwie kilka minut, a każdy rowerzysta powinien mieć ze sobą dowód osobisty oraz dowód zakupu jednośladu.

 

  • Strefa Dmuchańców

Na wszystkie dzieci czekać będzie wyjątkowa Strefa Dmuchańców. Dostępne będą dmuchańce zarówno dla młodszych dzieci jak i nowość, czyli 30-metrowy dmuchany tor przeszkód dla starszych dzieci i dorosłych.

 

  • Strefa sportowa, w której znajdzie się m.in. stoisko Ślęzy Wrocław, gdzie będzie można wziąć udział w konkursach z nagrodami. Na strefie będzie można także przetestować sprzęt sportowy ze sklepu Decathlon, w tym bramki dla dzieci i łuki.

 

  • W pikniku udział wezmą też pracownicy Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, którzy przygotują kiermasz z książkami. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele statutowe fundacji.

 

  • Na uczestników czeka także gra zręcznościowa z atrakcyjnymi nagrodami i animacje z malowania buziek i zaplatania kolorowych warkoczyków.

 

Dzieci, które w trakcie pikniku zbiorą 3 pieczątki na specjalnie przygotowanych kuponach, otrzymają atrakcyjne nagrody. 

 

Rodzinny piknik odbędzie się na placu przy wejściu do Magnolia Park od strony ulicy Legnickiej w godz. 10.00 – 16.00. Wszystkie atrakcje dla dzieci są bezpłatne.

 

Partnerami wydarzenia są: Starosta Powiatu Wrocławskiego, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, Żandarmeria Wojskowa, Supral, Wodne Służby Ratownicze, Tauron, PKO Bank Polski, LG Energy Solution, Ślęza Wrocław, Ochotnicza Straż Pożarna w Lutyni i Wojska Obrony Terytorialnej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne na jush Biuro prasowe
2024-12-24 | 10:00

Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"

Nie tylko błyszcząca choinka czy zapach pierników tworzą magię świąt. Warto pamiętać również o drobnych detalach, takich jak jemioła, wigilijne sianko czy starannie
Zakupy Wyjątkowe obrączki ślubne - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze
2024-12-20 | 13:00

Wyjątkowe obrączki ślubne - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze

Organizacja uroczystości ślubnej to duże przedsięwzięcie, w której główną rolę odgrywa Para Młoda i rodzice. Ten szczególny czas wymaga dokonywania wielu
Zakupy Świąteczne zakupy Polaków – gdzie kupujemy i jak płacimy?
2024-12-20 | 11:00

Świąteczne zakupy Polaków – gdzie kupujemy i jak płacimy?

Świąteczna gorączka wystartowała na dobre. W polskich domach już słychać kultowe „zostaw, to na święta”, w powietrzu roznosi się zapach choinki, a w sklepach trwa polowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć