Butik Pełen Dobra - miejsce stworzone by pomagać

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Butik Pełen Dobra – pod taką nazwą funkcjonować będzie wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi stworzone z myślą o osobach potrzebujących, szczególnie tych, które znalazły schronienie w naszym mieście przed trwającą wojną w Ukrainie. Tuż po Wielkanocy, 19 kwietnia Centrum Służby Rodzinie otworzy w Porcie Łódź butik z ubraniami, bielizną i obuwiem. Wszystko będzie tu zorganizowane jak w sklepie, z jedną różnicą – produkty dla uchodźców dostępne będą bezpłatnie.
Butik Pełen Dobra to pierwsza tego typu inicjatywa w centrum handlowym podjętą przez Centrum Służby Rodzinie, Port Łódź i sklep IKEA. Operatorem odzieżowym jest Humana SecondHand Poland.
Butik Pełen Dobra to przestrzeń 180 mkw. zlokalizowana w Porcie Łódź, której aranżacją zajęli się specjaliści z łódzkiego sklepu IKEA. Butik wyposażony został w wieszaki, półki na buty, kosze, lustra i wygodne przymierzalnie. Dodatkowo zorganizowany został tu kącik dla dzieci by rodzice spokojnie mogli wybrać ubrania dla siebie i swoich pociech. Za asortyment butiku odpowiada Humana – operator, który potrzebną odzież, buty czy bieliznę sprowadza ze Szwecji, Norwegii, Niemiec, ale także z Polski. Obsługa butiku nie jest przypadkowa – cały personel to osoby z Ukrainy, które po wybuchu wojny w ich kraju trafiły do Łodzi i doskonale wiedzą jak ważna dla odwiedzających miejsce będzie pomoc rzeczowa, zrozumienie i życzliwe podejście. Butik Pełen Dobra odwiedzać też będą wolontariusze, którzy w razie potrzeby udzielą wsparcia psychologicznego i pomogą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jak przekonują twórcy inicjatywy – ubranie to godność człowieka.
- To jest bardzo potrzebne by osoba, która otrzymuje wsparcie mogła czuć się godnie. Ubranie to czasami błahostka, coś na co nie zwracamy uwagi, ale często to właśnie odzież daje nam siłę, za którą idzie sprawczość. Pozwala choć na chwilę poczuć się człowiekowi samemu ze sobą po prostu dobrze - mówi ksiądz Arkadiusz Lechowski, dyrektor Centrum Służby Rodzinie.
Od czasu wybuchu wojny w Ukrainie granicę polsko - ukraińską przekroczyło 2, 5 mln uchodźców, z czego do tej pory w Łodzi schronienie znalazło ok. 150 tysięcy osób, głównie kobiet i dzieci. Numer PESEL potrzebny Ukraińcom do ubiegania się o świadczenia socjalne w Polsce otrzymało w województwie łódzkim już ponad 42 tysiące osób. Nadany PESEL lub ukraińskie dokumenty tożsamości będą upoważniały Ukraińców do skorzystania ze wsparcia oferowanego przez Butik Pełen Dobra prowadzony przez Centrum Służby Rodzinie. Miejsce to funkcjonować będzie charytatywnie, a uchodźcy będą mogli korzystać regularnie z jego oferty po wcześniejszym dołączeniu do programu w Centrum Służby Rodzinie (ul. Broniewskiego 1a), gdzie wydawane będą specjalne karty upoważniające do otrzymania wsparcia.
- Wprowadziliśmy system kart z jednej strony po to by dać narzędzie, z którego każdy potrzebujący będzie mógł korzystać zgodnie z własnymi potrzebami i czuć się komfortowo. Z drugiej strony dzięki kartom będziemy mogli obserwować zapotrzebowanie, wyciągać wnioski w planowaniu dostaw ubrań, a także wykluczyć nadużycia. Chcemy rozszerzać nasz program i zakres Butiku Pełnego Dobra, tak by jak najwięcej osób, każdej narodowości oraz oczywiście naszych rodaków mogło korzystać z tego miejsca - mówi ksiądz Arkadiusz Lechowski, dyrektor Centrum Służby Rodzinie.
Butik Pełen Dobra rusza ze swoją ofertą 19 kwietnia, funkcjonować będzie w godzinach otwarcia Portu Łódź. Karty uprawniające do korzystania ze wsparcia będzie można odbierać w Centrum Służby Rodzinie od najbliższego piątku (15 kwietnia) po wcześniejszym okazaniu dokumentu tożsamości.
Port Łódź i sklep IKEA już wcześniej współpracował z Centrum Służby Rodzinie. W ubiegłym roku wsparcie uzyskały panie z Domu Samotnej Matki, który także pozostaje pod opieką Centrum.
Dodatkowych, szczegółowe informacje na temat inicjatywy udziela Michał Bogusławski z Centrum Służby Rodzinie (tel. 508 308 109).

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.