Develia zaprasza na targi Artishop – festiwal lokalnych marek z Ukrainy i Polski
Develia zaprasza do Arkad Wrocławskich na festiwal lokalnych marek z Polski i Ukrainy.
12 listopada w godzinach 11:00 – 19:00 będzie można zapoznać się z pracami projektantów i rzemieślników, którzy tworzą swoje produkty w małych nakładach i z wysokiej jakości materiałów. Targi handmade Artishop będą okazją nie tylko do zrobienia zakupów, ale też do zapoznania się z ukraińską kulturą.
Targi handmade Artishop odbywają się w Ukrainie od 2010 roku. Jest to jeden z najbardziej znanych i największych festiwali lokalnych marek w kraju. Ze względu na sytuację wojenną organizatorzy przenieśli swoją działalność do Polski i tym samym stworzyli nową przestrzeń do spotkań ukraińskich oraz polskich projektantów. Jednym z najważniejszych celów festiwalu Artishop w Polsce jest nawiązanie dialogu kulturowego oraz pomoc ukraińskim rzemieślnikom we wznowieniu ich działalności.
– W naszym kraju przebywa wielu ukraińskich rzemieślników, projektantów odzieży i artystów, którzy szukają możliwości pracy w obcym miejscu. Dzięki Artishop możemy pomóc im we wznowieniu działalności, tworząc nową społeczność, w której znajdują się zarówno ukraińscy, jak i polscy projektanci – komentuje Jagoda Najwer, junior marketing manager w Develia S.A.
- Artishop rokrocznie przyciągał w Ukrainie ponad 5000 odwiedzających. Dziś, kiedy w naszym kraju trwa wojna zdecydowaliśmy się przywieźć nasz projekt do Polski. Chcemy kontynuować idee etycznej konsumpcji i wspierać młodych, ukraińskich projektantów. Nasza inicjatywa może przynieść także wiele korzyści lokalnej społeczności i miastu Wrocław – podkreślają Yana Starodubceva i Igor Avstanchykov, pomysłodawcy targów Artishop.
12 listopada w Arkadach Wrocławskich odbędzie się kiermasz ukraińskich i polskich marek, które tworzą swoje produkty w małych nakładach i z wysokiej jakości materiałów. Ceramika, biżuteria, ubrania i wszelkiego rodzaju akcesoria – to wszystko będzie można znaleźć w jednym miejscu.
Projektanci, rzemieślnicy i artyści będą czekali na gości w godzinach 11:00 – 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.