Develia zaprasza na targi Artishop – festiwal lokalnych marek z Ukrainy i Polski
Develia zaprasza do Arkad Wrocławskich na festiwal lokalnych marek z Polski i Ukrainy.
12 listopada w godzinach 11:00 – 19:00 będzie można zapoznać się z pracami projektantów i rzemieślników, którzy tworzą swoje produkty w małych nakładach i z wysokiej jakości materiałów. Targi handmade Artishop będą okazją nie tylko do zrobienia zakupów, ale też do zapoznania się z ukraińską kulturą.
Targi handmade Artishop odbywają się w Ukrainie od 2010 roku. Jest to jeden z najbardziej znanych i największych festiwali lokalnych marek w kraju. Ze względu na sytuację wojenną organizatorzy przenieśli swoją działalność do Polski i tym samym stworzyli nową przestrzeń do spotkań ukraińskich oraz polskich projektantów. Jednym z najważniejszych celów festiwalu Artishop w Polsce jest nawiązanie dialogu kulturowego oraz pomoc ukraińskim rzemieślnikom we wznowieniu ich działalności.
– W naszym kraju przebywa wielu ukraińskich rzemieślników, projektantów odzieży i artystów, którzy szukają możliwości pracy w obcym miejscu. Dzięki Artishop możemy pomóc im we wznowieniu działalności, tworząc nową społeczność, w której znajdują się zarówno ukraińscy, jak i polscy projektanci – komentuje Jagoda Najwer, junior marketing manager w Develia S.A.
- Artishop rokrocznie przyciągał w Ukrainie ponad 5000 odwiedzających. Dziś, kiedy w naszym kraju trwa wojna zdecydowaliśmy się przywieźć nasz projekt do Polski. Chcemy kontynuować idee etycznej konsumpcji i wspierać młodych, ukraińskich projektantów. Nasza inicjatywa może przynieść także wiele korzyści lokalnej społeczności i miastu Wrocław – podkreślają Yana Starodubceva i Igor Avstanchykov, pomysłodawcy targów Artishop.
12 listopada w Arkadach Wrocławskich odbędzie się kiermasz ukraińskich i polskich marek, które tworzą swoje produkty w małych nakładach i z wysokiej jakości materiałów. Ceramika, biżuteria, ubrania i wszelkiego rodzaju akcesoria – to wszystko będzie można znaleźć w jednym miejscu.
Projektanci, rzemieślnicy i artyści będą czekali na gości w godzinach 11:00 – 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.