„Dni bliskie naturze” w Atrium Biała
Atrium Biała zachęca do bycia eko! Wiosenne, kwietniowe dni w białostockim centrum handlowym upłyną pod hasłem dbania o naturę. W galerii szykuje się wiosna pełna atrakcji i wydarzeń ekologiczno-przyrodniczych. W programie znajdują się recyklingowe warsztaty, zbiórki plastikowych odpadów, a także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
W dniach 21-30 kwietnia br. w Atrium Biała odbędzie się akcja „Dni bliskie naturze” zachęcająca białostoczan do ekologicznego życia, edukująca na temat ochrony klimatu, a także skłaniająca do dbania o zdrowie. Wśród atrakcji znajdują się warsztaty dla dzieci, konkursy, a także rywalizacja skierowana do szkół podstawowych.
„Hulaj z ekologią” – zgarnij atrakcyjne nagrody
Klubowicze programu #maszokazje będą mieli szansę na odebranie atrakcyjnych nagród. Wystarczy w dniach 21-24 kwietnia br. zrobić zakupy na kwotę 200 zł na maksymalnie dwóch paragonach i zarejestrować się w punkcie obsługi akcji znajdującym się naprzeciwko sklepu Media Markt. Klienci będą mogli odebrać butelki Dafi z filtrem węglowym, które świetnie sprawdzą się jako zamiennik jednorazowych, plastikowych butelek. Ponadto, dla trzech osób, które zgłoszą paragon o najwyższej wartości przewidziane są nagrody główne – elektryczne hulajnogi! Regulamin dostępny będzie w punkcie obsługi akcji.
Program kuponowy #maszokazje oferuje wiele okazji w jednym miejscu i każdego dnia. Klienci zyskują dostęp do promocyjnych ofert, dostępnych wyłącznie w sklepach w Atrium Biała, a także możliwość skorzystania ze zniżek. Do programu #maszokazje można dołączyć w każdej chwili i wziąć udział w wyścigu po nagrody. Więcej informacji znajduje się na stronie www.atrium-biala.pl/maszokazje.
Eko targi regionalnych producentów
Miody, przetwory domowe, swojskie wyroby, rękodzieło... Z tego słynie Białystok. W najbliższy weekend, w dniach 21-24 kwietnia br., w Atrium Biała będzie można skosztować i kupić podlaskie ekologiczne specjały od regionalnych producentów. Wśród wystawców pojawią się m.in. firmy takie jak: Biebrzańska Spiżarnia, Augustowska Miodosyt, Ptasie Radio, Mała Olejarnia Eli, Olejarnia Szlachetne Smaki oraz Gospodarstwo Pszczelarskie Barć Podlaska. Klienci będą mogli także zaopatrzyć się w naturalne kosmetyki tworzone na Podlasiu od marek Svoja czy Rękociało. Wielbicielom ręcznie robionej biżuterii z pewnością przypadną do gustu przedmioty marki Margita. Z kolei w dniach 21-23 kwietnia br. do Atrium Biała ponownie zawita Florabo –firma założona z miłości do natury i piękna, aranżująca zdrowe zielone wnętrza. W jej ofercie znajdują się kwiaty odratowane ze zmieniających wystrój biur, które będzie można nabyć w okazyjnych cenach.
Bądź eko na co dzień
W sobotę, 23 kwietnia br. w ramach „Dni bliskich naturze” w Atrium Biała we współpracy z Kurierem Porannym odbędzie się zbiórka plastikowych butelek, nakrętek oraz makulatury. W zamian za nie będzie można odebrać sadzonki roślin. Kwota z odsprzedaży zebranych odpadów zostanie przekazana na cele Fundacji Naszpikowani. Zbiórka będzie prowadzona na zewnętrznym terenie centrum handlowego Atrium Biała od strony stawu. To nie koniec atrakcji tego dnia! Dodatkowo odbędą się też warsztaty recyclingowe, animacje dla dzieci, a na chętnych do oddania krwi będzie czekał przed Atrium Biała, w godzinach 9.00 – 13.00, krwiobus.
Zasady udziału w ekologicznej akcji są bardzo proste. Aby otrzymać sadzonkę należy przynieść:
- od 10 do 20 butelek lub od 20 do 30 nakrętek lub od 1 kg do 3 kg makulatury– 1 uczestnikowi przysługuje 1 szt. sadzonki;
- od 21 do 30 butelek lub od 31 do 60 nakrętek lub powyżej 3 kg do 5 kg makulatury – 1 uczestnikowi przysługują 2 szt. sadzonek;
- od 31 do 40 butelek lub od 61 do 100 nakrętek lub powyżej 5 kg do 7 kg makulatury – 1 uczestnikowi przysługują 3 szt. sadzonek;
- powyżej 40 butelek lub powyżej 100 nakrętek lub powyżej 7 kg makulatury – 1 uczestnikowi przysługują 4 szt. sadzonek.
Jeden uczestnik może otrzymać maksymalnie 4 sadzonki. Ilość nagród jest ograniczona.
Podejrzyj jak żyją pszczoły
Na spotkanie z ekologią Atrium Biała zaprasza również szkolną młodzież. W białostockim centrum handlowym w dniach 25-30 kwietnia br. będzie można podziwiać edukacyjną wystawę poświęconą życiu pszczół oraz dowiedzieć się o ich ważnej roli dla naszego ekosystemu. Przypomnijmy, że od połowy kwietnia br. niewielka populacja rodzin pszczelich zamieszkała w pasiece na dachu Atrium Biała. Ponadto w ramach wystawy, szkoły będą mogły wziąć udział w konkursie na najkreatywniejsze ozdobienie kartonowego ula. Autorzy projektu, który zdobędzie najwięcej punktów w fejsbukowym głosowaniu na profilu Atrium Biała, otrzymają nagrodę - aż 2 000 zł na aranżację terenów zielonych wokół swojej szkoły.
„Dni bliskie naturze” organizowane w Atrium Biała są częścią programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.
Więcej informacji: https://atrium-biala.pl/akcje/dni-bliskie-naturze-w-atrium-biala/.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.