„Drzewko za surowce wtórne” - eko akcja w Atrium Biała
Świętuj Dzień Ziemi z Atrium Biała! Najbliższa sobota, 20 kwietnia, w białostockiej galerii upłynie pod hasłem dbania o środowisko. W ramach Światowego Dnia Ziemi tego dnia centrum handlowe zaplanowało akcję ekologiczną, do udziału w której zaprasza wszystkich mieszkańców. Każda osoba, która przyniesie w tym dniu odpady nadające się do recyklingu – otrzyma upominek w postaci sadzonki drzewka.
Dzień Ziemi to wydarzenie obchodzone 22 kwietnia niemal na całym świecie. Święto ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców planety na problemy związane z ochroną przyrody i promowanie postaw ekologicznych. Tego dnia w całej Polsce organizowane są różne inicjatywy społeczne o tematyce ekologicznej. Atrium Biała po raz kolejny postanowiło uczcić Dzień Ziemi, organizując akcję ekologiczną i zachęcając białostoczan do udziału w niej.
W ramach inicjatywy w najbliższą sobotę (20 kwietnia), zbierane będą surowce wtórne, które będzie można wymienić na małe drzewka. Mieszkańcy Białegostoku i okolic, którzy w tym dniu przyniosą do Atrium Biała odpady nadające się do recyklingu (makulaturę, butelki plastikowe, nakrętki plastikowe, puszki aluminiowe), będą mogli wymienić je na roślinkę gotową do posadzenia. Do rozdania jest 1500 sadzonek kilku gatunków drzew.
Zasady przyznawania roślinek za odpady:
- Jedna sadzonka za 5 kg makulatury
- Jedna sadzonka za 20 butelek PET
- Jedna sadzonka za 20 puszek aluminiowych
- Jedna sadzonka za każde 0,3 kg plastikowych nakrętek po napojach.
Jeden uczestnik może otrzymać do 10 sztuk sadzonek; wszystko zależy od ilości przyniesionych surowców wtórnych. Odpady zostaną zważone, policzone i zanotowane w strefie na placu zewnętrznym przy molo, nieopodal wejścia od strony restauracji KFC. W zamian za surowce wtórne uczestnik akcji otrzyma bilecik na odbiór drzewka, który zrealizuje w pasażu Atrium Biała, obok strefy gastronomicznej. Na miejscu będzie można wybierać spośród kilku gatunków drzew. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do wyczerpania zapasów, lub do godziny 15.00.
- Przyroda to istotny element życia, dlatego dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Zbliżający się Dzień Ziemi to okazja do tego, aby poruszyć temat świadomości przyrodniczej i zwrócić uwagę na zasady efektywnego recyklingu. To już kolejny rok, gdy wspólnie z nami każdy będzie mógł podarować prezent naturze z okazji Dnia Ziemi. Naszą akcją chcemy przypomnieć, że dbanie o środowisko nie powinno mieć wyznaczonych dni, ale być naszym codziennym nawykiem, a proekologiczne zachowania możemy wprowadzić w naszych własnych domach - mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.
Organizatorami akcji są Kurier Poranny i Gazeta Współczesna, natomiast partnerem Atrium Biała.
Więcej informacji na stronie www.atrium-biala.pl oraz na profilu Fb: https://www.facebook.com/AtriumBiala.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.