Dziesiątki atrakcji świątecznych w Galerii Północnej

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Północna szykuje całe mnóstwo świątecznych atrakcji dla dzieci i nie tylko. W galerii już rozbłysła iluminacja, która składa się z wielu kilometrów światełek, 14 zimowych aranżacji oraz sześciometrowej niedźwiedzicy ze świetlną bombką, która pojawiła się przy wejściu.
Zaświecono także 13-metrową choinkę, a na pasażu, ponad odwiedzającymi, unosi się aż 9 platform z niedźwiedziami polarnymi. Rozświetlone zostały również alejki przy obiekcie. To jednak nie koniec. Galeria Północna przygotowała również kalendarium wydarzeń, które wypełnią grudzień.
– Tegoroczny sezon atrakcji świątecznych zapowiada się niezwykle intensywnie oraz klimatycznie. Co weekend przygotowaliśmy dla najmłodszych animacje, warsztaty kreatywne oraz zabawy ruchowe, a także spotkania z wyjątkowymi postaciami. Nie zabraknie też niespodzianek i upominków– zapowiada Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.
Już 6 grudnia, w godzinach od 16:00 do 20:00, w galerii pojawi się św. Mikołaj, pozujący do zdjęć z dziećmi. Najmłodsi wezmą udział w animacjach, grach i zabawach prowadzonych przez elfy. W programie przewidziano także spotkanie z bajkowym bałwankiem oraz rozdawanie słodkości przez elfa-szczudlarza.
Północna przygotowała także trzy odsłony świątecznych warsztatów pod nazwą „Akademia Elfów”. Odbędą się one w soboty 7, 14 i 21 grudnia, w godzinach od 12:00 do 20:00. Najmłodsi zmierzą się z różnymi zadaniami zleconymi przez elfy i za każde wykonane otrzymają pieczątkę. Wśród atrakcji znajdą się m.in. pokonywanie toru przeszkód, ozdabianie pierników oraz łowienie prezentów.
Po zaliczeniu każdego zadania dziecko będzie mogło odwiedzić specjalną budkę św. Mikołaja, wykonać do niego telefon oraz otrzymać upominek. Dla najmłodszych przygotowano również przejażdżkę kolorowym Świątecznym Ekspresem Polarnym, kursującym po Północnej.
Atrakcji nie zabraknie także w niedziele, 15 i 22 grudnia, w godzinach od 12:00 do 20:00. Po galerii będzie przechadzał się rozbawiony orszak św. Mikołaja z saniami, baśniowymi reniferami, elfami i kuglarzami, rozdając słodycze i zapraszając najmłodszych do wspólnej zabawy.
Dzieci ponownie skorzystają z przejażdżki Świątecznym Ekspresem Polarnym oraz wezmą udział w przygotowanych animacjach, takich jak zabawy taneczne, wyścigi w świątecznych workach, chodzenie na szczudłach „po lodzie”, skakanie na wielkiej skakance czy nauka żonglowania.
Udział we wszystkich zabawach i animacjach przygotowanych przez Galerię Północną jest bezpłatny.

Burgerowy fenomen nie zwalnia – ponad 30% wzrostu zamówień burgerów w aplikacji Glovo

Aloha w dostawie! Lilo i Stich wracają – a z nimi na fali poké bowle

Prezent na zakończenie szkoły – 7 pomysłów na upominki dla absolwentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Qczaj: Moja siostra przeszła załamanie psychiczne. Dźwigamy na swoich barkach bardzo dużo i czasami po prostu nie mamy już siły
Trener przeżył niedawno prawdziwe chwile grozy po tym, gdy jego siostra trafiła do szpitala. Mimo że jest już dorosła, to nadal czuje się za nią odpowiedzialny, tak samo jak wtedy, kiedy opiekował się nią po wyjeździe mamy do USA. Jednocześnie Qczaj apeluje do tych, którzy zmagają się z jakimś kryzysem psychicznym, by nie wstydzili się mówić o swoich problemach i mieli odwagę prosić o pomoc. Dzięki temu można zapobiec tragedii.
Konsument
Otyłość i niedożywienie u seniorów często idą w parze. Źródłem problemu często tańsza, wysokoprzetworzona żywność

Niemal 64 proc. osób między 65. a 74. rokiem życia ma nadmierną masę ciała. Co piąty senior cierpi z powodu niedożywienia. Szczególną sytuacją jest taka, w której osoba starsza jest otyła, ale jednocześnie niedożywiona jakościowo. U źródeł problemów żywieniowych leżą z jednej strony mechanizmy związane z fizjologią starzenia się oraz różne choroby towarzyszące, a z drugiej – czynniki ekonomiczne i psychologiczne, takie jak samotność czy brak wystarczających środków. Eksperci zwracają uwagę na to, że ważne jest edukowanie i aktywizowanie seniorów, ponieważ zarówno otyłość, jak i niedożywienie prowadzą do poważnych konsekwencji zdrowotnych.
Gwiazdy
Anna Powierza: Mimo wyniku wyborów prezydenckich z czasem będzie mniej podziałów w społeczeństwie. Chciałabym pierwszej damy, która stoi po stronie kobiet

Aktorka nie dziwi się, że wynik wyborów prezydenckich budzi tak ogromne emocje, bo przecież niemal równej połowie głosujących niezwykle trudno pogodzić się z tym, że nie wygrał właśnie ich faworyt. Eksperci zastanawiają się, jak będzie teraz wyglądał polityczny krajobraz, rządzący już podejmują pewne kroki, a Anna Powierza chce wierzyć, że nowy lokator Pałacu Prezydenckiego sprosta wyzwaniu i udowodni, że głos oddany na niego nie został zmarnowany. Na wysokości zadania powinna także stanąć jego żona.